Koronavirüse direnmeye devam eden Cannes Film Festivali iptal edilecek mi? Festival ile ilgili son durum...

Koronavirüs dünyada tüm hızıyla etkisini sürdürürken, alınan tedbirler kapsamında sosyal izolasyon süreci de devam ediyor. Bu sebeple, ertelenen ya da iptal edilen festivallere yenileri ekleniyor. Aylardır bekleyişi süren Cannes Film Festivali'nin iptal edilip edilmeyeceği ise merak konusu. Peki, festival iptal edilecek mi? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 14.04.2020 14:35
Değiştirme Tarihi: 14.04.2020 15:26
Koronavirüse direnmeye devam eden Cannes Film Festivali iptal edilecek mi? Festival ile ilgili son durum...

Fransa'nın güneyinde bulunan Cannes kentinde her yıl genellikle Mayıs ayında düzenlenen uluslararası film festivali Cannes, dünyanın her yanından ve her türden yeni filme ev sahipliği yapıyor. Festivalin en prestijli ödülü Altın Palmiye ise, her yıl en iyilere takdim ediliyor. Bu yıl 73. kez düzenlenmesi planlanan Cannes Film Festivali'nin akıbeti ise koronavirüs sebebi ile belirsizliğini koruyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkedeki tecriti 11 Mayıs’a kadar uzatırken, festivallere ve kalabalık etkinliklere en azından Temmuz ortasına kadar izin verilmeyeceğini açıklaması üzerine, festivali Haziran sonu veya Temmuz başlarında gerçekleştirebilmek için yeşil ışık bekleyen Cannes Film Festivali yönetiminin ‘son karar’ını bir kez daha belirsizliğe sürüklendi.

İptal edilmemek veya online ortama taşınmamak için sonuna kadar direnen tek festival olan Cannes’ın yönetiminden, henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.