Koronavirüs filmlere konu olmaya başladı ve ilk filmin fragmanı yayınlandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını filmlere konu olmaya başladı. Mostafa Keshvari'nin yönetmenliğini üstlendiği "Corona" filminden ilk fragman izleyici ile buluştu.

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2020 17:06
Değiştirme Tarihi: 31.03.2020 17:08
Koronavirüs filmlere konu olmaya başladı ve ilk filmin fragmanı yayınlandı

Amerika'da "Çin Virüsü" olarak adlandırılan koronavirüsün ırkçılığa yol açmasına değinen film, bir haberden ilham alınması üzerine senaryolaştırılıp beyazperdeye taşındı. Olay akışının bir apartman asansöründe geçtiği filmde, panikleyen insanların neler yapabileceği izleyici ile buluşturulacak.

FİLMİN KONUSU

Corona, dünya büyük bir salgının etkisi altındayken bir apartmanın asansöründe mahsur kalan altı komşunun hikayesini konu ediniyor.

Koronavirüs tüm dünyaya yavaş yavaş yayılırken insanlar panik halinde ne yapacaklarını düşünmektedir. Tam da bu dönemde, aynı apartmanda yaşayan 6 kişi, kendilerini hiç istemeyecekleri bir yerde kapana kısılmış olarak bulur. Apartmanın asansöründe mahsur kalan insanlar, içlerinden birinin korovirüse sahip olup kendilerine enfekte edebileceğinden şüphelenmeye başlar.

Hikaye, asansörde bulunan Çinli kadının öksürmesiyle birlikte, elektriklerin de aynı anda kesilmesi, asansördekilerin kendilerini büyük bir sınavın içinde bulması ile devam eder...

Filmin yönetmeni Moftafa Keshvari:

"Karakterlerin sığlıklarını göreceksiniz. Birbirleriyle konuşuyorlar ve korkuları gerçek oluyor. O zamanlar Çin virüsü olarak biliniyordu. Ama şimdi herkeste var, yani tek bir ırkın sorunu değil. Tüm insanlık virüsü defetmek için bir araya gelmeli. Virüs ayrımcılık yapmıyor, biz neden yapalım?"  diyerek filmin ana fikrine dikkat çekiyor.