Korku-gerilim filmi "Luz"dan poster var!

Korku-gerilim filmi 'Luz'dan poster var!
Yayınlanma Tarihi: 09.07.2019 19:46 | Değiştirme Tarihi: 09.07.2019 19:46

Almanya yapımı korku gerilim filmi "Luz"dan poster geldi.

Almanya yapımı korku gerilim filmi Luz'dan yeni bir poster yayınlandı. Tilman Singer'ın hem yönetmenliğini hem de senaryosunu üstlendiği film, prömiyerini Berlin Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleştirmişti.

Filmin konusu; Yağmurlu bir gecede, kendinden geçmiş ve halsiz haldeki genç taksi sürücüsü Luz, yıkık dökük bir polis karakolunun aydınlık girişinden içeri girer. Yakındaki bir gece kulübünde,polis psikiyatrı Dr. Rossini'yi baştan çıkarıcı bir şekilde kendine çeken Nora, ona Şili'deki kız okulundan eski okul arkadaşı Luz'un okuldaki asi geçmişini anlatmaktadır. Nora aslında aşık olduğu Luz'a kavuşmak için her şeyi göze almaya hazır olan şeytani bir varlık tarafından ele geçirilmiştir. Hem alkol hem de Nora'nın hikayesinde giderek daha fazla sarhoş olan Rossini, kolay bir ava dönüşür. Polis karakoluna çağrıldığında, şeytani varlığın ele geçirdiği doktor, Luz'u hipnoz durumuna sokar. Bu süreçte meslektaşları olan komisyon üyesi Bertillon ve tercümanı Olarte tarafından denetlenmektedir. Luz, karakola gelmeden önce olayları hatırlamaktadır ancak doktorun kontrolünü eline alan varlık daha fazlasını istemektedir. Yavaş yavaş Luz'un zihnine sızar ve eski hatıraların aydınlığa kavuşmasını sağlar...

Haber ile ilgili metin girin!.

Şimdiye dek Neuchâtel Uluslararası Fantastik Film Festivali, Fantasia Film Festivali, Toronto After Dark Film Festivali ve Glasgow Film Festivali gibi etkinliklerde seyirci karşısına çıkan korku filminin başrolünü güzel oyuncu Luana Velis üstlenirken, filmin kadrosunda Jan Bluthardt, Johannes Benecke ve Nadja Stübiger gibi oyuncular da yer alıyor. Film aynı zamanda Milan Film Festivali'nde En İyi Film ödülünün de sahibi olmuştu.

Filmin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği şu an için bilinmiyor. Amerika'da ise 19 Temmuz'da seyirciler ile buluşacak. (Beyazperde)