Kadir İnanır'dan sinemaseverlere müjde!

Kadir İnanır'dan sinemaseverlere müjde!
Yayınlanma Tarihi: 24.03.2019 20:16 | Değiştirme Tarihi: 24.03.2019 20:16

Türk sinemasının efsane ismi Kadir İnanır, sinema izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Kadir İnanır'ın yeni filmi, 12 Nisan'da vizyona giriyor...

Usta oyuncu Kadir İnanır, yıllar sonra sinema izleyicisiyle buluşuyor. İnanır’ın Vahide Perçin ile başrollerini paylaştıkları “Kapı”, 12 Nisan’da vizyona giriyor!

En son 2012 yılında “Elveda Katya” filmiyle beyazperdede izleyicisini selamlayan ve Tatar Ramazan, Dila Hanım, Yılanların Öcü, Komser Şekspir ve Selvi Boylum Al Yazmalım gibi efsane filmleriyle hafızalardan silinmeyen usta oyuncu Kadir İnanır, beyazperdeye dönüyor! Mardinli Süryani bir ailenin hüzünlü hikayesini anlatan “Kapı” filmiyle İnanır, izleyicisiyle buluşacak.

12 Nisan ‘da vizyona girecek olan filmde İnanır, başrolü usta oyuncu Vahide Perçin ile paylaşıyor. Yönetmen koltuğunda son olarak “Babam” filmiyle sinemaseverleri selamlayan başarılı yönetmen Nihat Durak oturan filmin diğer rollerini ise ; Timur Acar, Erdal Beşikçioğlu, Menderes Samancılar, Aybüke Pusat, Sermet Yeşil, Nilay Erdönmez ve Özgün Çoban gibi başarılı oyuncular canlandırıyor. 

Senaryosunu, Filiz Üstün Durak'ın kaleme aldığı filmin yapımını Durak Film gerçekleştirdi. Filmin kısa konusu ise şöyle;

Yakup ve Şemsa üç çocukları ve torunlarıyla birlikte Berlin’de yaşayan Süryani bir ailedir. Yirmi beş yıl önce Mardin’den Berlin’e göç etmişlerdir. Yeni hayatlarının mutlu bir gününde Mardin’den bir telefon gelir. Bu sarsıcı telefon, yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir ve ailenin tüm acıları tazelenir. Yakup ve Şemsa onları yalnız bırakmak istemeyen torunları Nardin ile birlikte Mardin’e giderler. Bu seyahat hepsinin kişisel yolculuklarının da başlangıcı olacaktır.