James Cameron Terminatör 6’nın ismini açıkladı

James Cameron Terminatör 6’nın ismini açıkladı
Yayınlanma Tarihi: 10.02.2019 20:30 | Değiştirme Tarihi: 10.02.2019 20:30

James Cameron’ın paylaştığı bu isim henüz resmi isim değil, ama kesinlikle 1984'te seriyi başlatan adamdan duyduğumuz için merak uyandırıcı bir gelişme.

James Cameron şu anda yaklaşmakta olan Avatar filmlerinde çalışıyor olabilir, ancak bu, önümüzdeki sonbaharda Terminatör’ün muhteşem dönüşü için uğraşmadığı anlamına gelmiyor. James Cameron’ın yapımcı olarak yer aldığı proje, yıllardır beklenen şeyi yapıyor ve orijinal filmdeki oyuncuları bir araya getiriyor. Ayrıca ikinci filmin doğrudan bir devamı niteliği taşıyor. Cameron kısa süre önce filmin ismini de paylaştı.

“Biz bu filme Dark Fate (Karanlık Kader) diyoruz. Yani filmin ismi Terminator: Dark Fate olacak. En azından şu anda bizim çalışma sırasında kullandığımız isim bu.”

Bu isim, bir sonraki Terminatör filminden ne bekleyeceğimiz konusunda bize bir şey veriyor. Karanlık Kader, filmin hikayesinin “karanlık” bir tonda olacağının altını çiziyor gibi. “Kader” teriminin kullanımı, kesinlikle Terminatör serisinin zaman yolculuğu kavramını düşünürsek burada iyi bir rol oynuyor.

James Cameron’ın paylaştığı bu isim henüz resmi isim değil, ama kesinlikle 1984'te seriyi başlatan adamdan duyduğumuz için merak uyandırıcı bir gelişme. Bu projede sadece baş yapımcı olarak görev yapmasına rağmen, Cameron 1991'deki Terminator 2’den bu yana ilk defa bir Terminatör filminde yer alacak.

Deadpool yönetmeni Tim Miller, Terminator: Dark Fate'i yönetiyor ve film, Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton'ın yanı sıra Mackenzie Davis, Natalia Reyes ve Gabriel Luna’yı da kadrosuna kattı. Film ayrıca Terminator 2’den sonraki her filmi görmezden gelecek. Bu da sonraki hiçbir filmi beğenmeyen milyonlarca Teminatör hayranını memnun edecek bir durum.

Cameron karakterler hakkında da bilgi verdi: ”Arnold geri döndü ve kötü biri ... daha önce hiç görmediğiniz farklı bir Terminatör, yani tam anlamıyla farklı bir şasi numarası taşıyor ama aynı zamanda daha önce gördüğünüzden çok farklı bir adam.”

Linda Hamilton, Terminator 6'da Sarah Connor'un farklı bir versiyonunu oynuyor. Görünüşe göre Terminator 2 ona pek iyi davranmadı. Baştan aşağı tamamen silahlı olan Hamilton'un sette Natalia Reyes ve Mackenzie Davis'le birlikte gördük ve çok kızgın görünüyor. Cameron, “Olanlar onu sertleştirdi," diyor. "Ama aynı zamanda çok daha güçlü hale getirdi. Belki daha az sevgi besleyen biri ama daha güçlü. Ve nihayetinde gerçekten önemli bir karakter haline geldi. Bu çok kadın merkezli bir film. Tim'in (Miller) bu temayı benimsediğine sevindim."