İşte Turkcell'in Yeni Akıllı Telefonu

İşte Turkcell'in Yeni Akıllı Telefonu

Akıllı telefon pazarında T serisi telefonlarıyla başarıyı yakalayan Turkcell, yeni modeliyle de iddialı geliyor.

Akıllı telefon pazarında T serisi telefonlarıyla başarıyı yakalayan Turkcell, yeni modeliyle de iddialı geliyor. T10, T20 ve T11 modelleriyle uygun fiyatlı akıllıtelefon segmentinde önemli bir başarı yakalayan Turkcell, yakında kullanıcıların karşısına yeni modeliyle çıkacak. Henüz Turkcell tarafından resmi bir açıklama gelmese de elde ettiğimiz dokümanlardan MaxiPlus adıyla anılan bu telefonun teknik özelliklerine ve ilk resimlerine ulaşmayı başardık.

T20 modelini "MaxiPhone" olarak adlandıran Turkcell, yeni modele "MaxiPlus" adını vererek bunun bir devam modeli olduğunu gösteriyor. Yani başka bir deyişle yeni gelecek model T21 ya da T30 koduyla anılabilir. Turkcell, bu model için de dünyaca ünlü Çin markası ZTE ile çalışmayı tercih etmiş.

Turkcell MaxiPlus'ın boyutları T20 ile neredeyse aynı. 3.5 inçlik ekran, 480x320 piksel ekran çözünürlüğü T20'de olduğu kalmış. Fakat 600 MHz olan işlemci hızı 800 MHz'e yükselirken işletim sistemi de Android 4.0 Ice Cream Sandwich'e terfi etmiş. Bu da MaxiPlus'ın hem yazılımsal hem de hız anlamında T20'den daha üstün olacağı sinyalini veriyor. 512MB RAM ve 4GB dahili hafıza ile donatılan cihaz, 32GB'a kadar microSD kartları da destekliyor. Kamerası 5MP olan telefonun boyutları; 115.2 x 62 x 11.5mm ve ağırlığı ise 128 gram. Fakat bu özelliklerin henüz kesinleşmiş olmadığını belirtelim. Genel hatları buna yakın olmakla birlikte teknik detaylarda çok küçük farklılıklar olabilir. Yazılım konusunda büyük bir Ar-Ge yatırımı bulunan Turkcell, özellikle telefonun yazılımı konusunda önemli değişikliklere imza atmış. Ayrıca Turkcell'in bu telefonda "dünyada tek" olacak bu özelliği de sır gibi sakladığı da duyumlarımız arasında. MaxiPlus'ın ilk görselleri ise daha ince ve daha köşeli bir tasarım ile karşılaşacağımızı gösteriyor. Turkcell MaxiPlus'ın çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise henüz bilgi sahibi değiliz fakat lansmanın yarın saat 10:00'da yapılacağı söyleniyor. Yeni bilgilere ulaştıkça güncelleme olarak sizlere ileteceğiz. Diğer resimler için sonraki sayfalara göz atabilirsiniz.

Yazıya ulaşmak için tıklayın

Görüntülenme : 611 Güncelleme Tarihi: 13/07/2012 23:19:46
Yayınlanma Tarihi: 13/07/2012 23:07:13

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin