Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
iPhone’unuzu Mikroskop veya Teleskop Yapmak Çok Kolay!

iPhone’unuzu Mikroskop veya Teleskop Yapmak Çok Kolay!

iPhone’unuzla bütün gün resimler çekiyorsunuz. Fakat iş havadaki kuşları veya yıldızları çekmeye gelince, kimsenin aklına iPhone’unun kamerasını kullanmak gelmiyor.

22.04.2012 23:18

iPhone’unuzla bütün gün resimler çekiyorsunuz. Fakat iş havadaki kuşları veya yıldızları çekmeye gelince, kimsenin aklına iPhone’unun kamerasını kullanmak gelmiyor. Çünkü onu yapmak için yeterli değil. Fakat bir girişim, bunu değiştirmek üzere yolda.   Arcturus Labs adlı girişim, Magnifi adı verilen bir araç geliştirmekte. Bu araç, iPhone’u herhangi bir lense bağlayabilmenizi sağlıyor. Bu sayede iPhone’unuzu kullanarak mikroskoplardan, teleskoplardan veya dürbünlerden fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Magnifi’nin yeni evli kurucuları Xianne ve Isaac Penny, Kickstarter’da şimdiden 13.000 $ topladılar. Ürünün ise 80  $ fiyat etiketiyle satılacağı düşünülüyor.

Mikroskoplar için kamera adaptörleri genelde 30 $ ile 100 $ arasında değişen fiyatlara sahipler. Fakat, elbette, Magnifi kadar başarılı değiller. Çünkü Magnifi, özellikle iPhone kılıfı olarak geliştirildi. Kolay kullanıma sahip olduğu da aşikar.

Telefonunuzla fotoğraf çekiyorsunuz ve çekilen fotoğraflar otomatik olarak kesme ve paylaşma gibi işlemler için hazırlar. Daha ne olsun!

 

Bu fikre nereden vardıkları aslında apaçık ortada. Çünkü Xianne, patoloji dalında doktora sonrası çalışmalar sürdürüyor. Isaac ise medikal cihaz mühendisi ve amatör bir astronom.

Fakat Magnifi, bu konuda hazırlanan ilk Kickstarter projesi değil.

Skylight adlı iPhone için mikroskop bağlantı aracı projesi de ocak ayında hedeflediği miktarda parayı tutturmuştu. Onun özelliği ise tanısal materyallerin fotoğrafını çekip, analiz için doktorlara göndermesi idi.

Magnifi’nin hedeflediği demografik kitle Skylight’tan kat kat fazla olunca, Magnifi’nin başarı şansı doğal olarak artıyor. Bir kuş gözlemcisi, balina avcısı, bilim adamları, astronomlar, doktorlar, herkes Magnifi sahibi olmak isteyebilir! Kaynak: www.scroll.com.tr

Yorumlar | 0
üye profil