Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İnceleme: ASUS P8Z77- V Pro Thunderbolt

İnceleme: ASUS P8Z77- V Pro Thunderbolt

Piyasadaki ilk Intel sertifikalı Thunderbolt modelini geliştiren ASUS, P8Z77-V Pro Thunderbolt modeliyle kullanıcılara harici cihazlarda yüksek performans vaad ediyor. Ancak aksesuar desteği soru işareti yaratıyor.

11.07.2012 10:26

Piyasadaki ilk Intel sertifikalı Thunderbolt modelini geliştiren ASUS, P8Z77-V ProThunderbolt modeliyle kullanıcılara harici cihazlarda yüksek performans vaad ediyor. Ancak aksesuar desteği soru işareti yaratıyor.Intel tarafından geliştirilen Thunderbolt teknolojisi, ilk olarak geçtiğimiz yıl MacBook Pro’larda karşımıza çıkmıştı. Fakat bu teknoloji sadece Apple’a özgü kalmadı. 2012 yılında başlayan çalışmaların meyvesi Computex öncesinde alındı ve ilk Thunderbolt’lu anakartlar karşımıza çıktı.ASUS ve MSI, Thunderbolt portuna sahip ilk modelleri tanıtmıştı. Fakat Intel sertifikasını ilk alan ASUS oldu ve bu unvanın da asıl sahibi oldu. Biz de bu yazımızda ASUS’un piyasaya sürdüğü iki Thunderbolt anakart modelinden biri olan P8Z77-V ProThunderbolt modelini mercek altına alacağız.

 

ASUS P8Z77- V Pro, aslında daha önce 7 serisi anakartlarla birlikte piyasaya sürülen bir model. Fakat ASUS, bu modelin üzerinde Thunderbolt teknolojisine entegre edip isminin sonuna da teknolojinin adını ekleyerek yeni bir versiyon yarattı.Dolayısıyla karşınıza iki adet P8Z77- V Pro modeli çıkarsa şaşırmayın. İki anakartın özelliklerine baktığımızda Thunderbolt haricinde tüm özelliklerin aynı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla iki kartın performansı arasında da bir fark yok. Ancak Thunderbolt portu, bazı eşsiz avantajlar sunuyor, bunlardan da yazımızın devamında bahsedeceğiz. Yazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil