Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
HTC'nin Yeni Yüzü Robert Downey Jr.

HTC'nin Yeni Yüzü Robert Downey Jr.

HTC’nin yeni marka konumlandırması “Change” ile cesur bir hamleye imza atıyor.

14.08.2013 09:52

HTC’nin yeni marka konumlandırması “Change” ile cesur bir hamleye imza atıyor. Ünlü oyuncu ve yönetmen Robert Downey Jr.’ın rol alacağı ilk yaratıcı reklam 15 Ağustos tarihinde YouTube üzerinden yayınlanacak. 

HTC, bu zamana kadar gerçekleştirdiği en güçlü pazarlama kampanyası; ‘Change’ (Değişim) marka platformunu açıkladı. Bu platform HTC’nin 17 yıllık tarihi boyunca mobil sektöründe yeni çığır açan etkisini kutlayan uzun vadeli bir stratejisi olarak yerini aldı. Sektörde dönüşüm gerçekleştirecek yenilikçi bir yaklaşımı müjdeleyen “Change” HTC’nin pazarlama alanında bugüne kadar hayata geçirdiği en büyük yatırımı temsil ediyor. Kampanya, geniş bir yelpazedeki geleneksel ve dijital mecralar üzerinden tüketicilere ulaşmayı hedefliyor.  

HTC'nin Yeni Yüzü Robert Downey Jr 1

Ağustos ayı itibariyle HTC global platformunun tamamlanması ile  kampanya hayata geçirilecek. Ünlü oyuncu ve yönetmen Robert Downey Jr.’ın rol alacağı ilk yaratıcı reklam 15 Ağustos tarihinde YouTube üzerinden yayınlanacak. Ardından ise bir dizi sinema ve televizyon reklamı yayına girecek. HTC Pazarlama Kurulu Başkanı Ben Ho, kampanya ile ilgili olarak: “HTC olarak  yenilikçi ruhumuz  ve cesaretimiz sayesinde  mobil sektöründe değişim yaratan  öncü marka konumuna geldik. . Biz “Change”i orijinal ve eğlenceli olarak tanımlıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirilen kampanyalardan farklı olarak da, halihazırda telefonlarımızın bilinen özelliklerini bir araya getirdik" dedi.  

HTC'nin Yeni Yüzü Robert Downey Jr 3

“Change” kapsamında beyazperdenin en sevilen yüzlerinden  Robert Downey Jr. HTC ile iki yıllık bir sözleşme imzaladı. Downey Jr. reklamda rol almanın yanı sıra HTC’nin global ajansı 171 Worldwide (WWP Grubu) ile gerçekleştirdiği çalışma ile eşsiz yorumunu sunarak değişimi HTC markasının merkezine yerleştiren reklamın kreatif yönünü şekillendirmek üzere kendi tarzını da ekledi. Üç aşamada hayata geçirilecek olan marka platformunun ilk aşamasını HTC’nin farklı insanlar için ne anlama geldiğine dair eğlenceli bir yorum ile markaya vurgu yapan reklam kampanyası oluşturuyor. İkinci aşamada, BlinkFeed, Video Highlights ve BoomSound gibi HTC’nin devrim niteliğindeki yeniliklerin mobil sektörünün yüzünü nasıl değiştirdiğine dair çalışmalar yer alıyor. Devamı olan reklam spotları ise HTC ürünlerinin nasıl kullanıcıları güçlendirerek kendi yaşamlarında değişimi gerçekleştirmelerini sağladığına odaklanıyor.  

HTC'nin Yeni Yüzü Robert Downey Jr 2

HTC’nin hedef kitlesinin tercihleri doğrultusunda hazırlanan cizgiüstü kampanyası ağırlıklı olarak sinema, dijital medya üzerinden gerçekleştirilecek. İngiltere, ABD ve Tayvan başta olmak üzere deneyimsel etkinlikler de, HTC’nin çeşitli yaratıcı yorumlarını deneyimleyebilecek olan tüketicilere yönelik marka mesajını da hayata geçirecek. Yorumu tüketicilere ulaştırmak üzere HTC.com adresindeki kelimeler ve Facebook, Google+ ve Twitter gibi bir dizi sosyal medya kanalı üzerinden tanıtılacak olan uygulama ise insanların HTC’nin mümkün olan en tuhaf yorumlarını belirlemesine imkan vermek amacıyla, ilk olarak çizgiüstü kampanyasında hayata geçirilen olasılık çeşitlerini daha da artırmak üzere geliştirildi.

En Güvenilir Fotoğraf Makinesi Markası: CANON

Yazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil