Harry Potter hayranlarını sevinçten uçuracak haber: Harry Potter dizisi geliyor

Dünya genelinde milyonlarca hayranı bulunan Harry Potter ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. HBO Max, Harry Potter dizisi için harekete geçti. WarnerMedia'nın, konuyla ilgili olarak senaristlerle görüşmeye başladığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 26.01.2021 09:18
Değiştirme Tarihi: 26.01.2021 09:18
Harry Potter hayranlarını sevinçten uçuracak haber: Harry Potter dizisi geliyor

Sosyal medyada da gündem olan Harry Potter dizisi haberini, The Hollywood Reporter gündeme getirdi. Habere göre, geçtiğimiz yıl kurulan dijital yayın platformu HBO Max, live-action bir Harry Potter dizisi için kolları sıvadı ve senaristlerle görüşüyor. 

HBO Max ve WarnerMedia, Harry Potter dizisiyle ilgili olarak resmi bir açıklama yapmadı ancak The Hollywood Reporter'ın böyle bir habere imza atmış olması, pek çok kişi için 'kesin doğrudur' demeye yetti. 

Harry Potter ile ilgili dizinin nasıl bir şey olacağı da henüz pek belli değil. 

Filmloverss'ta yer alan habere göre, Harry Potter dizisinin, Harry Potter kitaplarıyla direkt olarak uyarlanmayacak. Bu noktada, Warner Media.’nın Harry Potter’ın büyülü evreninde geçen ve bu evrenin farklı köşelerinden ya da dönemlerinden hikâyeler anlatan bir dizi hazırlayacağı tahmin ediliyor.

Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling'in de Harry Potter dizisi projesi içinde nasıl bir rol üsteleneceği merak ediliyor. Rowling, Harry Potter evreninde geçen Fantastic Beasts filmlerini senaryosunu da kendisi yazmıştı. 

HARRY POTTER FİLMLERİ VE YÖNETMENLERİ

Harry Potter ve Felsefe Taşı    2001        Chris Columbus

Harry Potter ve Sırlar Odası    2002

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı    2004        Alfonso Cuarón

Harry Potter ve Ateş Kadehi    2005        Mike Newell

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı    2007    David Yates

Harry Potter ve Melez Prens    2009

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1    2010

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2    2011