Güneş Enerjisiyle Çalışan Priz

Uçak, araba ve bunun gibi sınırlı alanlarda özgürce elektrik kullanımı sağlamak için tasarlanan taşınabilir prizle istediğiniz yerde elektriğe ulaşabileceksiniz.

Yayınlanma Tarihi: 08.05.2013 16:08
Değiştirme Tarihi: 08.05.2013 16:07
Güneş Enerjisiyle Çalışan Priz

Uçak, araba ve bunun gibi  sınırlı alanlarda özgürce elektrik kullanımı sağlamak için tasarlanan taşınabilir prizle istediğiniz yerde elektriğe ulaşabileceksiniz.

Tasarımcı Kyuho Song ve Boa Oh tarafından geliştirilen konsept pencere prizi, istediğiniz her yerde kolayca elektriğe ulaşmanızı sağlayacak bir çalışma. Mobil cihazların artan kullanımı ve buna bağlı olarak ortaya çıkan şarj problemlerini ortadan kaldırmayı hedefleyen tasarımcılar çevreye duyarlı enerjiye kolayca ulaşmanızı amaçlıyor. Temel prensibi güneş panellerinden elde edilen enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmek olan cihaz, 1000mAh kapasiteye sahip. 5 ila 8 saat arasında tamamen şarj olabilen cihazı istediğiniz yere rahatça taşıyabileceksiniz. Halen test aşamasında olan konsept projenin kapasitesi artırılmaya çalışıyor.

Önümüzdeki yıl ilk modellerinin piyasaya sürülmesi beklenen taşınabilir pencere prizlerini merakla bekliyoruz. Gündelik hayatta büyük kolaylık sağlayacak bu cihazlar için siz neler düşünüyorsunuz? Akıllı Telefonunuz Dizüstü Bilgisayara DönüşüyorYazıya ulaşmak için tıklayın