Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Güneş Enerjisinden En Çok Faydalanan Ülkeler

Güneş Enerjisinden En Çok Faydalanan Ülkeler

Yenilenebilir enerji kaynakları arasında en gözde olan hiç şüphesiz güneş enerjisi. Solar piller henüz %50’nin altında bir oranda enerji verimliliğine sahip olsa da dünyada güneş enerjisine ciddi yatırımlar yapılıyor.

20.05.2012 17:27

Yenilenebilir enerji kaynakları arasında en gözde olan hiç şüphesiz güneş enerjisi. Solar piller henüz %50’nin altında bir oranda enerji verimliliğine sahip olsa da dünyada güneş enerjisine ciddi yatırımlar yapılıyor. Ülkemizdeyse yenilenebilir enerji kaynakları konusunda çok fazla konuşulmasına karşın çok az icraat hayata geçiriliyor.. Güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda Avrupa ülkelerinin en geri kalmış isimlerinden olan ülkemizde, 2012 itibariyle solar panellerden üretilen elektrik sadece 7 megawatt. Buna karşın su ısıtmada güneşenerjisinden faydalanma oranının en yüksek olduğu ülkelerin başında ise Türkiye geliyor.

Haber ile ilgili metin girin!.    Peki dünyada güneş enerjisinden faydalanma oranının en yüksek olduğu ülkeler hangileri? Bu konuda Avrupa’da ciddi yatırımlar yapılıyor. Çin,ABD gibi sanayisi çok gelişmiş ülkelerde ise tahminlerin çok gerisinde rakamlar mevcut. İşte dünyada güneş enerjisinden en çok faydalanan 10 ülke: Yazının sonraki sayfasını okumak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil