Guillermo Del Toro İmzalı "Nightmare Alley"e rüya kadro!

Guillermo Del Toro İmzalı 'Nightmare Alley'e rüya kadro!
Yayınlanma Tarihi: 04.08.2019 21:02 | Değiştirme Tarihi: 04.08.2019 21:02

Guillermo Del Toro'nun yeni filmi "Nightmare Alley" için düşünülen kadro baş döndürüyor.

Merakla beklenen Nightmare Alley için düşünülen kadro adeta baş döndürüyor. Karanlık bir peri masalını andıran Suyun Sesi filmi ile 2 Oscar birden kazanan usta yönetmen Guillermo Del Toro'nun yeni projesi için düşünülen oyuncular, Hollywood'un gözde kesiminde yer alıyor.

Umut Işığım,  American Hustle, American Sniper, Galaksinin Koruyucuları serisi, Clint Eastwood başrollü The Mule gibi yapımlarda yer alan ve birçok kategoride A Star Is Born filmi ile Oscar'a aday olan  yıldız oyuncu Bradley Cooper ve Oscar ödüllü güzel yıldız Cate Blanchett'ın kadro için düşünüldüğü haberi daha yeni duyulmuşken, usta yönetmenin filmde yer almasını istediği diğer yıldızlar da ortaya çıktı.

Collider'dan gelen habere göre; Ayin ile yeteneğini konuşturan Oscar adayı Toni Collette, 2 Oscar adaylığı bulunan güzel yıldız Rooney Mara, 4 Oscar adaylığı kazanan usta oyuncu Willem Dafoe, "Suyun Sesi"nde yönetmenle çalışmış olan, ikişer Oscar adaylığı sahibi oyuncular Michael Shannon ve Richard Jenkins, del Toro'nun Hellboy serisinin başrolü olan Altın Küre ödüllü Ron Perlman ve dizilerden tanıdığımız Mark Povinelli ünlü yönetmenin filminde yer almasını istediği rüya kadroyu oluşturuyor.

William Lindsay Gresham'in yazarı olduğu roman "Nightmare Alley", 1947 yılında beyaz perdeye ilk kez uyarlanmıştı. Şimdi ise ikinci kez sinemalarda izlemiş olacağız.Gelen bilgilere göre filmin konusu; Stanton ‘Stan’ Carlisle kasaba kasaba dolaşan bir karnavalın ekibine katılmıştır. Amacı ise Matmazel Zeena'nın ve alkolik kocası Pete'in "zihin okuma" numaralarının sırrını çözmektir. Ancak bu konuda bir türlü başarılı olamamıştır. Ancak Pete öldüğünde, Zeena Stan'i ortağı olarak kabul etmeye zorlanır. Kısa sürede Stan, insanları manipüle edip dolandırma işinde Zeena'nın rahmetli eşinden çok daha yetenekli olduğunu kanıtlar. Hırslanan Stan, dolandırıcılık oyununu kendi başına da yapabileceğine inanmaya başlar. Ancak Zeena ile rekabete giriştiğinde hiç ummadığı tehlikelerle yüzleşmek zorunda kalacaktır...

Gelen haberlere göre Collette Zeena rolü için düşünülürken, Cooper da Stan rolünü üstlenecek. Dafoe'nun Pete rolü için düşünüldüğü ancak filmde rolünün eş yerine babaya çevrilebileceği söyleniyor. Mara, Stan'ın ilgisini çeken Molly'i, Perlman da karnavalın güçlü adamı Bruno'yu canlandırabilir.

"Nightmare Alley" filminin yönetmen koltuğuna Guillermo Del Toro'nun oturmasının yanı sıra, senaryosunu ve yapımcılığını da Del Toro üstleniyor. Filmin senaryosunda ona eşlik eden isim ise The Forbidden Room'un senaryosunda imzası bulunan Kim Morgan oluyor. Filmin prodüksiyonuna sonbahar aylarında başlanması bekleniyor. (Beyazperde)