Game of Thrones'un yeni dizisi House of Dragon'un ne zaman yayınlanacağı belli oldu

Dünya genelinde milyonlarca hayranı bulunan ve geçtiğimiz yıllarda final yapan Game of Thrones'un yeni dizisi House of Dragon'un yayın tarihi açıklandı. HBO, Game of Thrones'tan 300 yıl öncesine dayanan ve Targeryan Hanedanlığını anlatacak olan yeni dizinin 2022 yılında izleyici karşısında olacağını açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 18.12.2020 13:25
Değiştirme Tarihi: 18.12.2020 13:25
Game of Thrones'un yeni dizisi House of Dragon'un ne zaman yayınlanacağı belli oldu

Ünlü yazar George R. R. Martin'in kaleme aldığı romanlardan uyarlanan ancak finaliyle de büyük hayal kırıklığı yaratan Game of Thrones'un yeni dizisi House of Dragon 2022 yılında izleyici karşısına çıkacak. GoT, 2019 yılında 8 sezonluk ekran serüvenine veda etmişti. 

HBO, geçtiğimiz sene Game of Thrones’un öncesini konu alacak House of the Dragon adlı yeni bir dizi çıkaracaklarını duyurmuştu. Diziden oyuncu kadrosu ve senaryo gibi bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı. Son olarak ise HBO, dizinin yayın tarihini resmi bir açıklama ile birlikte duyurdu.  

HBO, Twitter üzerinden resmi bir açıklama yaparak House of the Dragon dizisinin 2022 yılında seyircisiyle buluşacağını duyurdu. George R.R Martin’in Fire & Blood adlı romanından uyarlanacak bu dizinin senaryosunu, Martin’le birlikte Ryan Condal kaleme alacak. Dizinin çekimlerine 2021 yılında başlanması bekleniyor. HBO, hayranlarını daha şimdiden heyecanlandırmak için dizide ejderhaların nasıl gözükeceğine dair konsept bir tasarımı da duyuruyla birlikte yayınladı. 

House of the Dragon dizisinin oyuncu kadrosu da tamamlandı sayılır. Dizide Viserys Targaryen karakterini Paddy Considine, Rhaenyra Targaryen karakterini Emma D’Arcy canlandıracak. Doctor Who dizisinden tanıdığımız Matt Smith, Daemon Targaryen karakterine can verecek.