Ford'tan Acı İtiraf

Ford'tan Acı İtiraf

Ülkemizde en çok tercih edilen otomotiv üreticileri arasında yer alan Amerikalı üretici, otomotiv sektörü hakkında pek de iç açıcı bir yorum yapmadı.

Ülkemizde en çok tercih edilen otomotiv üreticileri arasında yer alan Amerikalı üretici, otomotiv sektörü hakkında pek de iç açıcı bir yorum yapmadı. Ülkemizde olduğu gibi diğer ülkelerde de küçük sınıf araçlara yönelim artmış durumda. Daha çevreci, daha kompakt ve daha pratik olan küçük sınıf araçlar tüm marketlerde satış rakamları olarak üst sıralarda yer alıyorlar. Fakat bu durum Ford gibi tüm ürün gamlarında aracı bulunan üreticiler için iç açıcı bir durum değil.

 

Küçük sınıfa olan ilgi arttıkça üreticiler büyük araçlarını satamaz oldu.  Konuya paralel olarak Ford'un yaptığı açıklamaya göre yılın son çeyreğindeki kar oranları geçen yılın aynı dönemine göre epey geride. Bu durumun arkasında elbette küçük sınıfta yer alan araçlar yer alıyor. Fakat artan yakıt fiyatları ve kalabalıklaşan şehirler sebebiyle kullanıcıların gözdesi küçük araçlar olmaya devam edecek gibi görünüyor.      Yazıya ulaşmak için tıklayın
Görüntülenme : 417 Güncelleme Tarihi: 20/11/2012 11:46:11
Yayınlanma Tarihi: 20/11/2012 11:41:15

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin