6 Eyll 2019, Cuma169 dkKorku, 3 Boyutlu, IMAX

Yönetmen: Andy Muschietti

Ülke: ABD, Kanada

Oyuncular: Bill Skarsgård, Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Troy James, Jay Ryan, Isaiah Mustafa, Andy Bean, Sophia Lillis, Jack Dylan Grazer, Finn Wolfhard, Jaeden Martell, Jeremy Ray Taylor, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Xavier Dolan, Javier Botet, Jake W

Konusu: Ezikler Kulübü tarafından yenilgiye uğratılmasından yirmi yedi yıl sonra, Pennywise, Derry kasabasını yeniden dehşete düşürmek üzere geri döner. Artık birer yetişkin olan Ezikler Kulübü üyeleri çoktan kendi yollarına gitmiştirler. Fakat yeniden insanlar ortadan kaybolmaya başlarlar. Bunun üzerine, kulübün kasabada kalmış tek üyesi olan Mike diğerlerini oraya çağırır. Geçmişin deneyimlerinden dolayı yıpranmış olan kulüp üyelerinin Pennywise’ı bu kez sonsuza dek ortadan kaldırabilmek için kendi en derin korkularıyla yüzleşmeleri gerekecektir. Bu girişimleriyle, her zamankinden daha da ölümcül olan, şekil değiştirici palyaçonun doğrudan yoluna çıkarlar.

9 Austos 2019, Cuma95 dkKorku

Yönetmen: Alper Mestçi

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Merve Ateş, Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar, Fatih Murat Teke, Sibel Aytan, Hüseyin Taş

Konusu: Babasından kalan miras yüzünden üvey annesi ile sorunlar yaşayan Yaşar, aynı evde yaşadığı baldızı Canan’ın gizliden gizliye kendisine aşık olduğunu öğrenir. Yaşar, daha bu olayın şokunu üzerinden atamadan, evinde korkunç ve tuhaf olaylar yaşanmaya başlar. Bu süreçte akli dengesi bozuk olan kızı Efsun’un karanlık geçmişiyle yüzleşmesi, aile için çok acılı günlerin habercisi olacaktır. O sırada Orhan da kendisine bahşedilmiş yeteneğin bir hediye mi yoksa lanet mi olduğunu sorgulamaktadır. Orhan’ın çok değer verdiği alim hocası ona, Efsun’la mezarlıkta karşılaşmalarının bir tesadüf değil, “tevafuk” olduğunu anlatır.

16 Austos 2019, Cuma90 dkKorku

Yönetmen: Jacques Kluger

Ülke: Belçika

Oyuncular: Charley Palmer Rothwell, Roxane Mesquida, Laetitia Chambon, Helena Chambon, Daphné Huynh

Konusu: Oyunsever iki arkadaş olan Lucas ve Chloe, Paranoya’ya katılmaya karar verir. İlk bulmacayı çözdükten sonra, finalde ıssız bir ormanın içerisinde bulunan terk edilmiş bir akıl hastanesine ulaşırlar. Burada onları dört oyuncu daha beklemektedir. Bir süre sonra buradan sadece birinin sağ çıkabileceğini anlarlar.

13 Eyll 2019, Cuma0 dkKorku

Yönetmen: Onur Aldoğan

Ülke: Türkiye

Oyuncular:

Konusu:

6 Eyll 2019, Cuma0 dkKorku, Komedi

Yönetmen:

Ülke: Türkiye

Oyuncular:

Konusu:

12 Temmuz 2019, Cuma0 dkKorku

Yönetmen: Battal Karslıoğlu

Ülke: Türkiye

Oyuncular:

Konusu:

26 Temmuz 2019, Cuma147 dkKorku, Dram, Gizem

Yönetmen: Ari Aster

Ülke: ABD

Oyuncular: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor, William Jackson Harper, Liv Mjönes, Julia Ragnarsson, Henrik Norlén, Archie Madekwe, Anna Åström

Konusu: Genç bir Amerikalı çift Dani ve Christian, üniversite arkadaşlarıyla birlikte, geleneksel Midsommar festivaline katılmak üzere İsveç’in bir köyüne tatile giderler. Ayrılmak üzere olan çift, bu çılgın tatili ilişkileri için son bir şans olarak görür. Zamanla, huzurlu ve yemyeşil bir cennete benzeyen bu yerde, yerel kutlamaların ve pagan ritüellerin göründüğü kadar masum olmadığını anlarlar. 90 yılda bir gerçekleşen gizli bir ayin, onları kaçışı olmayan bir korku labirentinin içine çekecektir.

23 Austos 2019, Cuma109 dkKorku

Yönetmen: André Øvredal

Ülke: ABD, Kanada

Oyuncular: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Austin Zajur, Dean Norris

Konusu: 1960’lı yıllarda Amerika’nın unutulmuş ve yok olmaya terk edilmiş bir kasabasında Halloween gecesinde geçiyor film. Bir grup genç, peşlerinden gelen zorba bir sınıf arkadaşlarından kaçarken korkunç efsanelerle ün salmış “perili” bir eve sığınmak zorunda kalırlar. Efsanelere göre evde yaşayan zengin ailenin kızı Sarah, “normal” olmadığı için bir odaya mahkum edilmiştir ve komşu çocukları öldürdüğü ortaya çıkınca da tımarhaneye gönderilmiştir. Eve sığınan gençlerin bu şehir efsanesinin gerçek olduğunu öğrenmesi çok uzun sürmez. O talihsiz gece boyunca Sarah’nın günlüğünde yazan korkunç hikayeler bir bir gerçek olmaya başlayınca imkansız bir hayatta kalma mücadelesi başlar.

30 Austos 2019, Cuma81 dkKorku

Yönetmen:

Ülke: Türkiye

Oyuncular:

Konusu:

30 Austos 2019, Cuma82 dkKorku

Yönetmen: Hira Evren Işık

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Araf Mehmet Geçgel, Esin Kaya, Elif Erkanlı, Emre Bulut, Mualla Şahin

Konusu: Su, astral seyahat yapmak için yola çıkan dört üniversiteli arkadaşın en bilinçlisidir. Alisa ,İlya ve Mete ile birlikte Erzurum’da 11 asırlık bir kilisede ateş çemberini çizerek ritüeli başlatırlar. Alisa’nın, astral seyahate olan inançsızlığı bütün dengeyi bozar. Aralarındaki uyumsuzluk sonucu seyahati gerçekleştiremediklerini düşünerek ormanlık alanda terk edilmiş bir konakta bu defa birlikte değil ayrı ayrı ritüeli yapmak isterler. O konakta, bir süre kalmaya karar verirler ve orayı terk etmezler. Bir şeylerin yanlış gittiğini düşünen Su , paralel evren içerisinde kaybolduklarını anlar. Paralel evrende ritüeli ilk başlattıkları zamana gitmeye çalışsa da her defasında başarısız olur. Su, diğer boyuttan dönüşlerinin artık daha zor olacağını fark etse de arkadaşlarına bunu anlatmaz. Boyutta ve zamanda seyahat yapmak için yeterli ilme sahip olmadan çıktıkları bu yolda birbirlerini ve zamanı kaybederler. Alisa, kendisini ve diğer arkadaşlarını başka bir boyuttan görerek dışarıdan izlemeye başlar. Onları uyarmaya çalışsa da, arkadaşlarına sesini duyuramaz. Gördüğü şeyler karşısında dehşete kapılır ve şeytanın onu fark etmesine sebep olur.

23 Austos 2019, Cuma95 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Christopher Wells

Ülke: ABD

Oyuncular: Rick Irwin, Michaela Sprague, Alex Emanuel, Daniel Martin Berkey, Jake Katzman

Konusu:

20 Eyll 2019, Cuma0 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Mohsen Rabiei

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Hira Koyuncuoğlu, Esila Umut, Elis Sezgin, Buğra Akyüz, Derya Oğuz Ertün, Rashid Khosh Aghiden

Konusu: Üç kız arkadaş hafta sonu eğlenmek için kızlardan birinin ailesine ait otele gider. Erkek arkadaşları programa dâhil değildir. Bu duruma bozulan erkekler kızlar için ürkütücü kendileri için eğlenceli bir plan yaparlar. Erkeklerden biri kız arkadaşına evlenme teklifi edecektir. Fakat hiçbir şey hayal ettikleri gibi gitmez. Yaşadıkları olaylarla da aslında kim olduklarını görürler.

20 Eyll 2019, Cuma98 dkKorku

Yönetmen: Funda Tırpan

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Funda Tırpan, Gizem Portakal, Beyza Şahin, Batın Tümen, Nadir Delimanlar

Konusu:

27 Eyll 2019, Cuma0 dkKorku

Yönetmen: Kayhan Başoğlu

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Üzeyir Ulus, Mehmet Aras, Arzu Suriçi Kireççi, Cansu Karataş, Betül Akdeniz

Konusu: Çok zor günler geçiren ve çaresiz kalan Bilal ağa, yaptığı bir anlaşma ile lanetli bir servetin sahibi olur. Daha sonrasında pişman olan Bilal ağa bu anlaşmadan vazgeçmek ister. Ancak bu isteği Bilal ağanın ölümüne neden olur. Aynı köyde yaşayan iki genç arkadaş, bir plan yaparak ölen Bilal ağanın gece mezarını kazarlar ve altın olan dişlerini sökerek paraya çevirirler. Bununla birlikte gençlere ve etraflarında bulunan diğer insanlara sırasıyla lanetli servetin belası bulaşıcı bir virüs gibi sirayet etmeye başlar.

27 Eyll 2019, Cuma104 dkKorku, Aksiyon

Yönetmen: Jeff Sinasac

Ülke: Kanada

Oyuncular: Jeff Sinasac, Elysia White, Adam Cronheim, Jonathan Robbins, Lindsey Middleton

Konusu: