24 Haziran 2022, Cuma102 dkKorku

Yönetmen: Scott Derrickson

Ülke: ABD

Oyuncular: Ethan Hawke, Mason Thames, Madeleine McGraw, Jeremy Davies, James Ransone, J. Gaven Wilde, Kellan Rhude

Konusu: Finney Shaw, 13 yaşında utangaç ama zeki bir çocuktur ve sadist bir katil tarafından kaçırılıp, çığlık atmanın pek işe yaramadığı ses geçirmez bir bodruma kapatılır. Duvarda bağlantısı olmayan bir telefon çalmaya başladığında Finney, katilinin önceki kurbanlarının seslerini duyabildiğini fark eder. Kendi başlarına gelenlerin, Finney’nin başına gelmemesi konusunda kesin kararlıdırlar.

3 Nisan 2020, Cuma113 dkKorku, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Alan Parker

Ülke: ABD, İngiltere, Kanada

Oyuncular: Mickey Rourke, Robert De Niro, Lisa Bonet, Charlotte Rampling

Konusu: Özel bir dedektif olan Harry Angel, Johnny Favorite adlı bir şarkıcıyı bulmak için kendisini Louis Cyphre olarak adlandıran gizemli biri tarafından işe alınır. Ancak soruşturma beklenmedik ve karanlık bir hal almaya başlar.

1 Temmuz 2022, Cuma74 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Emre Pala

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Defne Çoban, Ogan Şenyolcu, Mohamad Ahmad, Aleyna Sude Kahraman, Mehmet Aydoğmuş, Ömer Konakçı

Konusu: Defne İstanbul’da yaşayan Türkiye’nin önde gelen bir gazete şirketinde çok önemli haberlerin altına imzasını atan girişimci ve cesur bir gazetecidir. Defne ve ekip arkadaşları Malatya film festivali sonrası İstanbul dönüş yolunda ilerlerken Defne’nin ilgisini yolun kenarında duran bir tabela çeker. Bu tabela onu istemsizce köye sürükler. Defne ve arkadaşları daha köye ilk girdikleri andan itibaren garip olaylar yaşamaya başlar. Bu yaşanılan olaylar giderek çok daha fazla korkunç haller almaya başlar. Defne ve arkadaşları içine düştükleri bu durumdan kurtulmak için çözümler bulmaya çalışsalar da köyde yaşayan varlıklar olayları çok daha korkunç ve acımasız hale getireceklerdir.

15 Temmuz 2022, Cuma84 dkKorku

Yönetmen: Ahmet Yaşar Gümüş

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Tuğba Duygu, Ersin Özkan, Gülfem Eğilmez, Arif Bal

Konusu: Ela, çocuk yaşlarında iken her gece rüyasında kendisini eski bir kiliseye çağıran ve kendisini oğluyla evlendirmek istediğini söyleyen yaşlı bir kadın musallat olmuştur.. Bir Hoca tarafından Ela bu musallattan kurtulur. Ancak bir ömür evlenmemesi gerektiğini belirtir. 26 yaşında nişanlanan Ela o kabus dolu günlere geri döner.

22 Temmuz 2022, Cuma91 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Fatih Hasanoğlu

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Fatih Hasanoğlu, Muhammed Bahçecik, Halil Kumova, Mustafa Ak, Mazlum Kuray, Nurbanu Esen

Konusu: Paranormal olayları inceleyen Fatih ve Muhammed adlı iki gencin evlerine bir gece yarısı eş zamanlı olarak kim tarafından gönderildiği bilinmeyen gizemli bir kutu bırakılır. Ulaştıkları ipuçlarını takip eden Fatih ve Muhammed’in yolu eski bir sahaf dükkanında kesişir. Yaşlı sahafın elinde bulunan kadim kitaba göre Fatih ve Muhammed dünyadaki kötülüğü durdurmak için seçilmiş kişilerdir. Görevleri ise üç büyük dinde de anlatılan Ahit Sandığı’nı bulmaktır. Farkında olmadıkları konu ise sandığın peşinde sadece kendilerinin olmadığıdır. Dünyada kötülüğü temsil eden güçlerde uzun yıllardır ahit sandığının peşindedir.

29 Temmuz 2022, Cuma90 dkKorku, Dram

Yönetmen: Bülent Aydoslu

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Orhan Kılıç, Buse Sevindik, Onur Çimen, Cansu Orhan, Ali Beyat, İrem Orakçı

Konusu: Doğa, yaşadığı ve yaşattığı olaylar nedeniyle her geçen gün ailesini daha da zor günlere sürüklemektedir. Doğa’nın yaşadığı olayların cin vakalarıyla benzerliği, ailesini bu konuda önlem almak üzere harekete geçirir. Böylece Doğa’nın geçmişinde kalan ve bir türlü hatırlayamadığı özel bir anısının peşine düşerler. Karşılarına çıkan bambaşka bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalan aile artık her konuda sil baştan yeni bir hayata alışmak zorundadır.

1 Temmuz 2022, Cuma78 dkKorku

Yönetmen: Ahmet Yaşar Gümüş

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Emre Kümük, Hilal Yazıcı, Berfin Özmeral, Yakup Sevda, Hande Göktepe, Alper Çalıcı

Konusu:

5 Austos 2022, Cuma78 dkKorku

Yönetmen: Umut Kumral Devecioğlu

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Serbay Çelikbaş, Hilal Yazıcı, Rıdvan Arslan, Bermal Karaer, Soner Duran, Rabia Elif

Konusu: Serkan ve Koray ortak bir plato işletmektedir. Koray internetten tanıştığı Simay ve arkadaşlarını platoda eğlenceli bir gece için davet eder. Bir araya gelen grup gece yarısından sonra büyük platoda yalnız olmadıklarını fark eder. Dekor için alınan bir aynanın alemler arası geçiş kapısı olduğunu öğrendiklerinde ölüm anbean yaklaşmıştır. Çünkü kapının sahibi kadim bir ifrit olan Afarid cinleridir.

5 Austos 2022, Cuma70 dkKorku

Yönetmen: Tal Lazar

Ülke: ABD

Oyuncular: Manni L. Perez, Chris Bellant, Jesse R. Tendler, Clifton Samuels

Konusu:

29 Temmuz 2022, Cuma60 dkKorku

Yönetmen: Raziye Sultan

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Ayşenur Keskin, Engin Kahya, Hüseyin Beken, Halime Tuğba Bayrak, Musa Zur, Gamze Çoban, İsa Zur

Konusu:

29 Temmuz 2022, Cuma84 dkKorku, Savaş, Aksiyon

Yönetmen: Roseanne Liang

Ülke: ABD, Yeni Zelanda

Oyuncular: Chloe Grace Moretz, Nick Robinson, Beulah Koale, Taylor John Smith, Callan Mulvey, Benedict Wall, Byron Coll

Konusu: II. Dünya Savaşı’nın sancıları devam ederken Yüzbaşı Maude Garrett yanında çok gizli belgeler ile tamamı erkeklerden oluşan B-17 bombardıman uçağının mürettebatına katılır. Uçakta bir kadının varlığına hazırlıksız yakalanan mürettebat Maude’nin her hareketini test eder. İnce zekası ile arkadaşlıklarını kazansa da, sıra dışı olaylar ve geçmişindeki boşluklar Maude’nin gerçek görevi ile alakalı paranoyayı körükler. Ancak mürettebatı daha çok korkutan başka bir şey vardır; gölgelerde saklanan şeytani bir şey uçağın kalbine saldırmaktadır. Kendilerine kurulan pusu ile gizlenen şeytani varlık arasında köşeye sıkışan talihsiz mürettebatı kurtarmak için Maude sınırlarını aşmalı ve hem arkadaşlarını hem de gizemli kargosunu korumalıdır.

5 Austos 2022, Cuma84 dkKorku

Yönetmen: Chris Beyrooty, Dean Law, Ariel Luque, Jiwon Moon, Dan

Ülke: Arjantin, Yeni Zelanda

Oyuncular: Valeria San Martin, Agustin Olcese, Marlene Pedersen Chauviere, Bruno Giacobbe

Konusu: Üç arkadaş evde yalnız kaldıklarında, eskilerden kalma “Kızıl Kitap” oyununu oynamaya karar verirler. Uzun zaman önce, satan ayininde kurban verilen büyücünün şeytani ruhunun, evin içinde serbest kalmayı beklediğinden habersizdirler. Kızıl Kitap’ın kapağını açtıklarında şeytani ruha biraz daha yaklaşacak ve dehşet dolu sayfaları çevirmek zorunda kalacaklar.

9 Mart 2018, Cuma85 dkKorku

Yönetmen: Johannes Roberts

Ülke: ABD

Oyuncular: Christina Hendricks, Bailee Madison, Martin Henderson, Lewis Pullman, Emma Bellomy

Konusu: Bir aile, bir grup akrabayla birlikte kalacakları mobil ev alanına geldiklerinde şaşkınlığa uğrarlar. Bu ıssız yerleşim alanında kimse yoktur ve herkes gizemli bir şekilde götürülmüş gibidir. Bilmedikleri şey ise karanlıkta gizlenmekte olan üç maskeli psikopatın onların her hareketini izlediğidir. Bu tehlikeli üçlü, ailenin hayatta kalmak için neleri göze alabileceğini test etmek için her yolu deneyecektir.

30 Kasm -1, Pazartesi0 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Ülke: Türkiye

Oyuncular:

Konusu:

30 Kasm -1, Pazartesi84 dkKorku, Gerilim

Yönetmen:

Ülke: ABD

Oyuncular: Alexander Skarsgård

Konusu: