19 Nisan 2019, Cuma93 dkKorku, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Michael Chaves

Ülke: ABD

Oyuncular: Linda Cardellini, Patricia Velasquez, Madeleine McGraw, Sean Patrick Thomas, John Marshall Jones

Konusu: La Llorona. Ağlayan Kadın. Cennet ve Cehennem arasında mahsur kalmış, kendisinin yol açtığı korkunç bir kadere mahkûm, dehşet verici bir hayalet. Adını zikretmek bile nesillerdir tüm dünyada korku uyandırıyor. Hayattayken, bir kıskançlık krizi sonucu çocuklarını suda boğmuş ve ardından, acı içinde ağlarken, kendini nehrin azgın sularına atmış. Artık gözyaşları ebedi. Ölümcüller ve geceleyin ölüm çağrısını duyanlar lanetleniyor. La Llorona karanlıkta geziyor ve kendininkilerin yerine koymak için çocukları avlıyor. Aradan geçen yüzyıllarda bu arzusu daha çok arttı... Yöntemleri de daha korkunç bir hal aldı. 1970’lerin Los Angeles’ında, La Llorona gecelerin ve çocukların peşinde. Çocuklarını tehlikeye attığından şüphelenilen sorunlu bir anneye dair tüyler ürpertici bu uyarıyı görmezden gelen bir sosyal hizmet görevlisi ve küçük yaştaki çocukları çok geçmeden kendilerini bu korkutucu doğaüstü dünyada buluyor. Korkunun ve inancın birbiriyle çakıştığı noktada, La Llorona’nın ölümcül öfkesinden kurtulmak için tek umutları kuruntulu bir rahip ve şeytanları uzak tutmak için uğraştığı mistisizm olabilir.

3 Mays 2019, Cuma93 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Özgür Bakar

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Ali Kaan Serez, Bekir Behrem, Savaş Barutçu, Cihangir Köse, Sena Tuğçe Güner

Konusu: İlk filmde Cinler Alemi’ne hapsedilen Yeliz’den hiçbir iz bulamayan polis, bu kayboluştan dolayı Salih hoca’yı sorumlu tutar. Sorgu esnasında ortaya çıkan olaylar ile polis memuru Yakup’un oğlu Yusuf’un yaşadığı paranormal olaylar arasında benzerlikler vardır. Yusuf da cinlerin saldırısı altındadır. Polis Yakup, suçlu gördükleri Salih hoca ve oğlunun yaşadığı kabuslar arasında çok zor bir karar vermek zorunda kalır.

17 Mays 2019, Cuma89 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Billy Chase Goforth

Ülke: ABD

Oyuncular: Katherine Forbes, John-Michael Fisher, Lauren Harper, Levi Hudson, CJ Jones

Konusu: Küçük bir kasabada yaşayan ailenin hayatı, bir gün ormana yaptıkları bir gezi sırasında gizemli bir kapı bulmaları ile bambaşka bir hal alır. Kapıyı bulmalarından sonra hayatları kötüye gitmeye başlayan aile, bu gizemli kapının sırrını öğrenmeye karar verir. Keşfettikleri şey, sadece artık kullanılmayan bir kapı mı, yoksa kimsenin öğrenmek istemeyeceği karanlık bir gerçeğe açılan bir kapı mıdır?

10 Mays 2019, Cuma90 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Jon Knautz

Ülke: ABD

Oyuncular: Alexis Kendra, Stelio Savante, Rachel Alig, Elizabeth Sandy, Mykayla Sohn

Konusu: Alice yalnız yaşayan bir güzellik uzmanıdır. Evli bir adamla ilişkisi vardır ve bu ilişkiyi bitirmek için çabalamaktadır. Oturduğu sitede temizlikçilik yapan Shelly’yi haftada iki gün kendi evine de almaya başlar. Shelly’nin yüzü bir kaza sonucu yanmıştır. Bu gizemli kadın sadece eve değil Alice’in hayatına da girer. Hatta onun kimliğine bürünür. Bu noktadan sonra işin geri dönüşü yoktur.

31 Mays 2019, Cuma0 dkKorku, Gerilim

Yönetmen: Tate Taylor

Ülke: ABD

Oyuncular: Octavia Spencer, Diana Silvers, Luke Evans, Juliette Lewis, Allison Janney, Missi Pyle, Corey Fogelmanis

Konusu: Sue Ann, sakin Ohio kasabasında yalnızlığı seven biridir. Bir gün kasabada yeni olan genç Maggie, Sue Ann’den kendisi ve arkadaşları için içki almasını ister. Sue Ann, kendisinden küçük olsalar da masum arkadaşlar edinme fırsatını yakalar. Çocuklara evinin bodrum katında takılarak içkili araba kullanmaktan kaçınmalarını teklif eder. Ama birkaç başka ev kuralı vardır: Çocuklardan biri ayık kalmak zorunda. Küfretmek yok. Asla üst kata çıkmayın. Ve ona “Ma” deyin. Ancak Ma’nın konukseverliği takıntıya dönüşmeye başlar. Bir gençlik rüyası olarak başlayan olay dehşet verici bir kabusa dönüşür ve Ma’nın evi kasabadaki en iyi mekân iken dünyadaki en kötü mekân olur.

14 Haziran 2019, Cuma0 dkGerilim, Dram

Yönetmen: Erik Poppe

Ülke: Norveç

Oyuncular: Andrea Berntzen, Aleksander Holmen, Solveig Koløen Birkeland

Konusu: 22 Temmuz 2011’de Norveç, tarihinin en acı terör eylemini yaşadı. Sabah saatlerinde Oslo’da bombalı saldırı yapan Breivik, daha sonra 500’den fazla gencin katıldığı yaz kampının yapıldığı Utoya adasına geldi. Sonrası silah sesleri, panik, kaos ve acı. Yalnızca 72 dakika içinde 77 genç insan hayatını kaybetti. İlk silah sesinden 12 dakika önce 18 yaşındaki Kaja ile birlikteyiz. Kız kardeşinin dağınıklığına sinirlenen ve adada konuşacaklarının paylaşacaklarının heyecanını yaşayan 500 gençten sadece biri. Oslo’daki saldırı haberi yüzünden zaten gergindir ve arkadaşlarıyla bu konuyu konuşurken ilk silah sesini işitir. Bu bir tatbikat mıdır? Silah sesleri hangi taraftan gelmektedir? Polis kıyafetli birinin insanlara ateş ettiği duyulur panikle kaçan insanlardan. Kız kardeşi nerededir? Bir adada en güvenli yer neresi olabilir? Kaja kız kardeşini bulmak ve kapana kısıldıkları bu adadan kurtulmak zorundadır.

14 Haziran 2019, Cuma0 dkGerilim

Yönetmen: Winston Azzopardi

Ülke: İngiltere

Oyuncular: Joe Azzopardi

Konusu:

21 Haziran 2019, Cuma0 dkGerilim, Dram

Yönetmen:

Ülke: Türkiye

Oyuncular:

Konusu: Ünlü bir takı tasarımcısı olan Akın, insan kalbi kullanarak yapacağı bir gerdanlık tasarlar ve tasarımını gerçekleştirmek için de cinayetler işlemeye başlar. Tasarımını tamamlamadan polise yakalanmak istemeyen Akın’ın, öldürdüğü her kurbanıyla, geçmişe dayanan dolaylı bir ilişkisi vardır.

21 Haziran 2019, Cuma0 dkGerilim, Aksiyon

Yönetmen: Luc Besson

Ülke: Fransa

Oyuncular: Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Cillian Murphy, Lera Abova, Alexander Petrov, Nikita Pavlenko

Konusu:

19 Temmuz 2019, Cuma70 dkGerilim

Yönetmen: Çağatay Düz, Ege Demirbüken

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Hüseyin Ezgi Taşkın, Melis Tamtaş, Ramazan Mert Durak, Melisa Akpolat, Ata Cücen, Irmak Lüleci

Konusu: Üç arkadaş gençlik festivaline gitmek için yola çıkarlar. Yolda yanlarına iki otostopçu alırlar. Araçları ıssız bir yerde bozulur. Yardım çağırmak için civarda ışığının yandığını gördükleri tek eve giderler. Evin sahibi yardım etmeden önce gençlere yemek hazırlar. Gençler yemekten sonra arabaya geri dönmek istese de ev sahibinin onları bırakmaya niyeti yoktur.

26 Temmuz 2019, Cuma0 dkKorku, Gerilim, Gizem

Yönetmen: William Brent Bell

Ülke: ABD

Oyuncular: Katie Holmes, Ralph Ineson, Owain Yeoman

Konusu:

23 Austos 2019, Cuma0 dkGerilim, Dram, Suç

Yönetmen: Quentin Tarantino

Ülke: ABD

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Damian Lewis, Kurt Russell, Burt Reynolds, Dakota Fanning, Timothy Olyphant, Emile Hirsch, Tim Roth, Michael Madsen, Samantha Robinson, Michael Madsen, Lena Dunham

Konusu:

20 Eyll 2019, Cuma0 dkGerilim, Bilim-Kurgu

Yönetmen: James Gray

Ülke: ABD, Brezilya

Oyuncular: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland, Ruth Negga

Konusu:

27 Eyll 2019, Cuma0 dkKorku, Gerilim

Yönetmen:

Ülke: Türkiye

Oyuncular:

Konusu:

27 Eyll 2019, Cuma0 dkGerilim, Dram, Suç

Yönetmen: Brian Kirk

Ülke: ABD

Oyuncular: Chadwick Boseman, Sienna Miller, Taylor Kitsch, J.K. Simmons, Gary Carr, Keith David

Konusu: