26 Temmuz 2019, Cuma147 dkKorku, Dram, Gizem

Yönetmen: Ari Aster

Ülke: ABD

Oyuncular: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor, William Jackson Harper, Liv Mjönes, Julia Ragnarsson, Henrik Norlén, Archie Madekwe, Anna Åström

Konusu: Genç bir Amerikalı çift Dani ve Christian, üniversite arkadaşlarıyla birlikte, geleneksel Midsommar festivaline katılmak üzere İsveç’in bir köyüne tatile giderler. Ayrılmak üzere olan çift, bu çılgın tatili ilişkileri için son bir şans olarak görür. Zamanla, huzurlu ve yemyeşil bir cennete benzeyen bu yerde, yerel kutlamaların ve pagan ritüellerin göründüğü kadar masum olmadığını anlarlar. 90 yılda bir gerçekleşen gizli bir ayin, onları kaçışı olmayan bir korku labirentinin içine çekecektir.

10 Ocak 2020, Cuma95 dkKorku, Gerilim, Dram, Aksiyon, Gizem

Yönetmen: William Eubank

Ülke: ABD

Oyuncular: Kristen Stewart, John Gallagher Jr., T.J. Miller, Vincent Cassel, Jessica Henwick, Mamoudou Athie, Gunner Wright

Konusu: Şiddetli bir deprem sonrası hasar gören yeraltı laboratuvarında çalışan bir grup su altı araştırmacısı, aylar boyunca su yüzeyinin kilometrelerce altında yaşar. Bu sürede denizin altında korkmaları gereken bambaşka bir şey ortaya çıkar.

11 Ekim 2019, Cuma98 dkGerilim, Dram, Gizem

Yönetmen: Kim Farrant

Ülke: ABD, Avustralya

Oyuncular: Noomi Rapace, Rebecca Bower, Luke Evans, Finn Little, Annika Whiteley, Yvonne Strahovski

Konusu: Kocası Mike’la boşanma sürecinde olan Lizzie’nin tüm hayatı işi ve 11 yaşındaki oğlu Thomas’tır. Bir gün tesadüfen gördüğü 7 yaşındaki Lola, onu geçmişe götürür. Yıllar önce doğum yaptığı hastanede çıkan yangın yüzünden kızını kaybeden Lizzie, hala olayın etkisinden çıkamamıştır. Lola’yı görür görmez, onun yangında öldüğü söylenen kızı olabileceğini düşünür. Bu takıntısı hızla büyür, Lola ve annesi Claire ile yakınlaşmak için Lizzie herkesin hayatını tehlikeye atan bir oyuna başlar. Lizzie’ye kimse inanmasa da, giderek büyüyen bu takıntıyla Lizzie ne kadar ileri gidecektir? Lola gerçekten onun kızı olabilir mi?

27 Aralk 2019, Cuma180 dkDram, Savaş, Gizem

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Ülke: ABD

Oyuncular: Martin Sheen, Marlon Brando, Robert Duvall, Frederic Forrest, Sam Bottoms, Laurence Fishburne, Albert Hall, Harrison Ford, Dennis Hopper

Konusu: Francis Ford Coppola’nın efsanevi eseri Apocalypse Now, yönetmenin kurguladığı Final Cut versiyonu ile, restore edilmiş olarak tekrar seyirci karşısına çıkıyor. 40. yılına özel olarak olarak gösterilecek film Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall, Laurence Fishburn, Harrison Ford ve Dennis Hopper gibi muhteşem oyuncuları da bünyesinde barındırıyor. Filmin hikayesi, Vietnam’da görev yapan bir Amerikan askerinin, kendini tanrı ilan etmiş kaçak bir özel tim albayını öldürmekle görevlendirmesi ile başlıyor.

3 Nisan 2020, Cuma113 dkKorku, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Alan Parker

Ülke: ABD, İngiltere, Kanada

Oyuncular: Mickey Rourke, Robert De Niro, Lisa Bonet, Charlotte Rampling

Konusu: Özel bir dedektif olan Harry Angel, Johnny Favorite adlı bir şarkıcıyı bulmak için kendisini Louis Cyphre olarak adlandıran gizemli biri tarafından işe alınır. Ancak soruşturma beklenmedik ve karanlık bir hal almaya başlar.

24 Temmuz 2020, Cuma100 dkBilim-Kurgu, Dram, Gizem

Yönetmen: Christian Volckman

Ülke: Fransa, Belçika, Lüksemburg

Oyuncular: Olga Kurylenko, Kevin Janssens, Joshua Wilson, Francis Chapman, John Flanders

Konusu:

3 Ocak 2020, Cuma131 dkMacera, Aksiyon, Gizem

Yönetmen: Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles

Ülke: Fransa, Brezilya

Oyuncular: Bárbara Colen, Thomas Aquino, Silvero Pereira, Thardelly Lima, Rubens Santos, Sonia Braga, Udo Kier

Konusu: Brezilya kırsalındaki küçük bir kasaba olan Bacurau’da yaşayan insanlar, 94 yaşında hayatını kaybeden liderleri Carmelita’nın yasını tutmaktadırlar. Carmelita’nın ölümünden birkaç gün sonra kasabalarının haritalardan yok olduğunu fark ederler.

17 Temmuz 2020, Cuma0 dkKorku, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Jordan Barker

Ülke: Kanada

Oyuncular: Hannah Kasulka, Craig Arnold, Sasha Clements, Corbin Bleu, Alexander De Jordy

Konusu:

14 Austos 2020, Cuma84 dkKorku, Dram, Gizem

Yönetmen: Rose Glass

Ülke: İngiltere

Oyuncular: Morfydd Clark, Jennifer Ehle, Lily Knight, Lily Frazer, Turlough Convery

Konusu:

25 Eyll 2020, Cuma0 dkKorku, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Nia DaCosta

Ülke: ABD

Oyuncular: Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Tony Todd

Konusu: Mahalle sakinlerinin hatırlayabildiği kadarıyla Chicago’nun Cabrini Green semtindeki konut projeleri, ismini aynanın karşısında beş kez tekrar ederek kolayca çağrılabilen, tek eli kanca olan doğa üstü bir katil hakkında ağızdan ağza dolaşan bir hayalet hikayesiyle yıldırılmıştır. Günümüzde, Cabrini kulelerin sonuncusunun yıkılmasından on yıl sonra, görsel sanatçı Anthony McCoy ve kız arkadaşı, galeri müdürü Brianna Cartwright, artık tanınmayacak bir şekilde nezih hale gelen ve mobil Y kuşağının yaşadığı, yerleşimi dikey olan Cabrini’de lüks bir çatı katına taşınırlar. Anthony, ressamlık kariyeri sona ermeye yakınlaşırken eski bir Cabrini Green sakiniyle tesadüfen karşılaşmasıyla birlikte Şeker Adam’ın arkasında yatan gerçek hikayenin trajik, korkunç doğasını öğrenir. Chicago sanat dünyasındaki mevkiini korumak isteyen Anthony, bu detayları stüdyosunda resimlerine faydalı olmaları amacıyla araştırmaya başlar. Farkında olmadan kendi akıl sağlığını bozan karmaşık bir geçmişe kapı açar ve kendisini kaderiyle çatışma içine atan dehşet verici, viral bir şiddet dalgasını serbest bırakır.

1 Ocak 2021, Cuma0 dkKorku, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Adam Robitel

Ülke: ABD

Oyuncular: Logan Miller, Taylor Russell, Isabelle Fuhrman, Holland Roden

Konusu:

1 Ocak 2100, Cuma0 dkGerilim, Aksiyon, Gizem

Yönetmen: Reed Morano

Ülke: İngiltere

Oyuncular: Jude Law, Blake Lively

Konusu:

1 Ocak 2100, Cuma0 dkSuç, Gizem

Yönetmen: Buğra Kekik

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Müjde Uzman, Hakan Yusufoğulları, Reha Özcan, Turgay Tanülkü, Berrin Arısoy Akhasanoğlu

Konusu:

1 Ocak 2100, Cuma0 dkGerilim, Aksiyon, Gizem

Yönetmen:

Ülke: ABD, İngiltere

Oyuncular: Robert Downey Jr., Jude Law

Konusu:

1 Ocak 2100, Cuma0 dkGerilim, Dram, Suç, Gizem

Yönetmen: Joe Wright

Ülke: ABD

Oyuncular: Amy Adams, Gary Oldman, Julianne Moore, Wyatt Russell, Brian Tyree Henry, Anthony Mackie

Konusu: Anna Fox anksiyete hastası bir kadındır. Hastalığı sebebiyle dışarı çıkamayan ve gününün çoğunu New York’taki dairesinde tek başına şarap içerek, film izleyerek ve komşularını gözetleyerek geçirir. Karşı dairesine yeni taşınan iyi görünümlü bir aileyi gözetlerken görmemesi gereken bir olaya tanıklık eder. O andan itibaren gördüklerinin gerçekliğini kanıtlamaya çalışsa da herkes halüsinasyon mu gerçek mi olduğu konusunda ikileme düşmüştür.

1 Ocak 2100, Cuma92 dkKorku, Dram, Gizem

Yönetmen: Jeremy Lutter

Ülke: Kanada

Oyuncular: Jessica McLeod, Hannah Cheramy, Genevieve Buechner, John Emmet Tracy, Johannah Newmarch

Konusu: