27 Mart 2020, Cuma0 dkKorku

Yönetmen: Mesut Erbaş, Hakan Yusufoğulları

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Sema Şimşek, Hakan Akgün, Almina Kahraman, Murat Ercanlı, Gül Arcan

Konusu:

11 Mart 2022, Cuma118 dkDram

Yönetmen: Faysal Soysal

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Serdar Orçin, Sezin Akbaşoğulları, Kübra Kip, Ali Mert Yavuzcan, Şebnem Dilligil, Rıza Akın

Konusu: Birçok açıdan silik ve pasif bir karaktere sahip edebiyat öğretmeni Hayati, karısı tarafından hor görülüp terkedilir. Bir süre sonra ataerkil özellikteki kasabada kimliği belirlenemeyen bir kadın cesedi bulunur. Hayati cesedin karısına ait olduğunu iddia edip başkasının işlediği cinayeti üstlenir. Peki ama işlemediği bir cinayeti neden üstlenir insan? Film bu sorunun peşinde insanın en saklı, en gölgede kalmış, derin taraflarını aydınlatmaya çalışırken tutunamayış, kadın cinayetleri, şiddetin binbir yüzü, edebiyat, tutkular ve pişmanlıklar gibi uğraklarıyla dünya yüzünde insan için özne olarak var olmanın imkanını sorguluyor.

19 Haziran 2020, Cuma0 dkKorku

Yönetmen:

Ülke: Türkiye

Oyuncular:

Konusu:

13 Mays 2022, Cuma100 dkKorku

Yönetmen: Yunus Şevik

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Nevin Efe, Melisa Seda, Zafer Kora, Rümeysa Sarıarslan, Erdal Ayna

Konusu: Kimsesiz büyüyen Hülya’nın en büyük hayali ünlü bir oyuncu olmaktır. Ve bir gün beklediği başrol teklifi gelir. Fakat bilmiyordur ki o başrolü oynamayacak, hayat onunla acımasız bir şekilde oynayacaktır. Yakın arkadaşı Ebru ve rol arkadaşı Tahir ile film setine giderken karşılaştıkları talihsiz kazayla başlayan serüven, aslında en masum olay olacaktır. Çekimlerin başladığı, hayallerine ulaştığı günün gecesi bilmediği ve anlam veremediği olaylarla karşılaşır. Kabuslarındaki adam gerçekte kimdir? Ölmüş olan ailesi Hülya’dan ne ister? Ve cevabını bilmediği birçok soruyu çözmeye çalışırken kendisini kördüğümün ortasında bulacaktır. Kabus ve halüsinasyonlarla gerçekler arasındaki sınırlar zorlanacak, olaylar esrarengiz bir hal alacaktır. Kabullenmediği gerçeklerle yüzleşen Hülya’nın artık tek hayali başrol olmak değil, içine düştüğü karmaşık labirentten kurtulmaktır.

6 Mays 2022, Cuma86 dkRomantik-Komedi

Yönetmen: Emre Kavuk

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Keremcem, Melis Babadağ, Gürgen Öz, Sera Tokdemir, Cihan Ercan, Özgün Çoban, Cem Zeynel Kılıç, Nil Keser, Bahar Süer, Erdem Baş

Konusu: Artık aşık olmak istediğini söyleyen ana karakterin bu isteğine kader kayıtsız kalmaz ve ona aşkı getirecek olaylar zincirini başlatır. Bu olaylar zincirinde birbirinden farklı beş çiftin komik hikayesi ele alınırken yapılan her eylemin bir başkasının hayatında bir dönüm noktası olduğu ve yaşanan her talihsizliğin aslında iyi bir şeylere vesile olabileceği gözler önüne serilir.

4 ubat 2022, Cuma84 dkKomedi, Aile

Yönetmen: Enes Ateş

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Berat Efe Parlar, Gürgen Öz, Burak Hakkı, Balım Gaye Bayrak, Bedir Bedir, Umut Avcı, Duru Hoşver

Konusu: Emirhan 13 yaşında, bir AVM’de güvenlik müdürü olarak çalışan Sedat Yılmaz’ın oğludur. Mahalleden arkadaşları Ege ve Berkcan ile AVM’de bir gece geçirip VR oyunları oynama hayali kurmaktadır. Ünlü eser AVM’de sergileneceği gün Emirhan erkenden kalkar, babasına destek olmak için AVM yolunu tutar. Bir talihsizlik sonucu babası gece nöbetine kalır ve Emirhan arkadaşlarını oraya davet edip durumu fırsata çevirmeye karar verir. O gece iki hırsız tabloyu çalmak için AVM’ye gizlice girince işler karışır. Hırsızlar AVM’de hemen etkisiz hale getirdikleri güvenlik personeli dışında kimsenin bulunmadığını düşünmektedirler. Ancak onları sabahın ilk ışıklarına kadar çeşitli numaralarla zorlayacak bir grup afacan çocuk vardır; kendi deyimleriyle Bisikletli Çılgınlar.

4 Mart 2022, Cuma140 dkDram, Biyografi

Yönetmen: Mehmet Binay, M. Caner Alper

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran, Nergis Öztürk, Ali Seçkiner Alıcı, Şebnem Sönmez, Ahmet Kayakesen, Nurcan Eren, Suzan Kardeş, Arif Pişkin

Konusu:

10 Temmuz 2020, Cuma96 dkDram

Yönetmen: Olgun Özdemir

Ülke: ABD, Fransa, Türkiye

Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Yılşen Özdemir, Clémence Verniau, Şerif Sezer, Tolga Güleç

Konusu: 14 Temmuz 2016 Bastille Günü’nde, tüm aile fertlerini Nice’teki IŞİD saldırısında kaybeden Beatrice, babasının vasiyeti üzerine cenazeleri göç ettikleri Antakya Vakıflı Ermeni Köyü’ne getirir. Beatrice, kendisiyle aynı acıyı yaşayarak yakınlarını kaybeden Suriyeli Hevi ve ülkesine tatile gelmiş gurbetçi İbrahim’le Samandağ’da bir motelde tanışır. Daha sonra, bu üç yeni arkadaş, aralarından birinin kayıp yakınını bulmak için bir yolculuğa çıkar.

24 Eyll 2021, Cuma111 dkTarihi, Biyografi

Yönetmen: Sadullah Şentürk

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Yavuz Bingöl, Murat Han, Fikret Kuşkan, Mine Çayıroğlu, Hazım Körmükçü

Konusu:

28 Ocak 2022, Cuma87 dkAnimasyon

Yönetmen: Leon Ding

Ülke: Çin

Oyuncular:

Konusu: Çam Ağacı Dağı’nda yeni açılan Vahşi Hayat isimli bir macera parkı, misafirlerine bir bileklik takarak istedikleri hayvana dönüşme fırsatı sunmaktadır. Oduncu Vick parkta açılan 1 milyon dolarlık yarışmayı keşfettiğinde katılmaya karar verir. Ayı Bramble ve Leon isimli gizemli bir adamla kurdukları ekip gerçekten de yarışmanın galibi olur. Ancak bir süre sonra, Leon bütün misafirlerin DNA bilgilerini içeren verileri çalmaya çalışırken yakalanır. Kahramanlarımız Briar, Bramble ve Oduncu Vick, Leon’un kötü planlarını durdurmak zorundadır.

8 Nisan 2022, Cuma122 dkMacera, Komedi, Aksiyon

Yönetmen: Jeff Fowler

Ülke: ABD

Oyuncular: Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter, Natasha Rothwell, Shemar Moore, Adam Pally, Lee Majdoub

Konusu: Sonic, Green Hills’e yerleştikten sonra gerçek bir kahraman olmak için gereken özelliklere sahip olduğunu kanıtlamak için sabırsızlanır. Dr. Robotnik, bu kez yeni ortağı Knuckles ile birlikte medeniyetleri yok etme gücüne sahip olan bir zümrüdün arayışıyla geri döndüğünde sınavı başlar. Sonic, yardımcısı Tails’le ekip olur ve birlikte zümrüdü yanlış ellere düşmeden bulmak üzere dünya çapında bir yolculuğa çıkarlar.

6 Mays 2022, Cuma121 dkKomedi

Yönetmen: Servet Aksoy

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Burak Bozdağ, Dila Danışman, Burcu Binici, Ayhan Taş, Metin Yıldız, Hacı Ali Konuk, Ferdi Kurtuldu, Orçun Kaptan, Fatih Doğan, Selahattin Taşdöğen, Rüya Coriç

Konusu:

10 Eyll 2021, Cuma101 dkDram

Yönetmen: Tunç Şahin

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Burcu Biricik, Pınar Deniz, Aras Aydın, Başak Daşman, Erdem Akakçe, Nezaket Erden

Konusu: Görevleri, borçlu insanları psikolojik baskı ile köşeye sıkıştırarak, yapabilecekleri en yüksek tahsilatı yapmak olan Duygu ve Bahadır, Ceren Gürel adlı bir borçlunun dosyasını takip etmeye başlar. İkili bir yandan genç kadını sıkıştırmak için akıl oyunları oynarken, öte yandan da dosyanın sonunda alınacak prim için birbirlerine karşı amansız bir mücadele içine girer.

1 Ocak 2022, Cumartesi120 dkDram, Biyografi

Yönetmen: Özer Feyzioğlu

Ülke: Türkiye

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk Gidişoğlu, Emir Çiçek, Mutlunur Lafçı, Atay Yıldız, Ahmet Eren Taşdelen

Konusu:

24 Eyll 2021, Cuma94 dkBilim-Kurgu, Dram

Yönetmen: Erdem Tepegöz

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Numan Acar, Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak, Selin Kavak

Konusu:

10 Eyll 2021, Cuma89 dkTarihi

Yönetmen: Mesut Uçakan

Ülke: Türkiye

Oyuncular: Necip Fazlı Belge, Fatih Küçük, Yusuf Duru

Konusu: Hadim evin önünde dedesi ile ders çalışmaktadır. Bu sırada, karşı duvara Beyaz Güvercin’imiz konar. Ve Hâdim’e bakmaya başlar. O günden sonra Hâdim, Beyaz Güvercin’i aklından çıkaramaz. Onu kendisiyle konuşmaya gelen bir melek gibi görür ve ona Suveydâ ismini verir. Suveydâ Derviş’in diyar diyar aradığı sevdiğinin ismidir. Günler sonra Beyaz Güvercin’i rüyasında görür. Ancak, rüyası onu ürkütür. Çünkü, onu önce dedesinin omuzunda, sonra boş tabut içinden çıkarken görmüştür.