Fenomen dizi Dexter, 7 yıl sonra geri dönüyor!

Yayınlandığı 8 sezon boyunca Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada ilgiyle takip edilen dizi Dexter, 7 yıl aradan sonra 9. sezonuyla geri dönüyor. Adli Tıp Uzmanı bir seri katilin yaptıkları ve çevresinde gelişen olayları konu olan dizinin başrolünde Michael C. Hall yer alıyordu. 

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 09:38
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 09:38
Fenomen dizi Dexter, 7 yıl sonra geri dönüyor!

Showtime'ın fenomen dizisi Dexter, 7 yılın ardından yeniden izleyici karşısına çıkacak. 8 sezon boyunca ilgiyle takip edilen Dexter, son olarak 22 Eylül 2013 tarihinde ekranlara gelerek final yapmıştı. Final bölümü biraz hayal kırıklığı yaratan dizinin başrolünde yine Michael C. Hall olacak. 

Haber ile ilgili metin girin!.

10 BÖLÜMLÜK MİNİ DİZİ 

Dexter'ın 2021 yılının sonbaharında 10 bölümlik bir mini dizi şeklinde izleyici karşısına çıkacağı ifade edildi. Dexter, ilk olarak 1 Ekim 2006 yılında izleyiciyle buluşmuştu. 

Showtime yöneticisi Gary Levine, basına yaptığı açıklamada “Dexter, hem milyonlarca hayrana sahip hem de Showtime için çok özel bir dizi” dedi. “Bu benzersiz karakteri, orijinal diziye layık olan bir yaklaşım bulabilirsek tekrar ziyaret ederdik” diyen Levine, “Clyde Philips ve Michael C. Hall’un da dizide yer aldığını bildirmekten mutluluk duruyorum ve yeni sezonu çekip yayınlamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

DEXTER KONUSU NEDİR? DEXTER NEYİ ANLATIYOR?

Dexter'ın yeniden ekranlara döneceğinin açıklanmasının ardından çok sayıda kişi Google'da Dexter konusu ne? diyerek aramalar yapmaya başladı. 

Dexter'da baş karakter Dexter Morgan, Miami Metro Polis Departmanı’nda çalışmaktadır. Kendisi bir kan sıçrama analizcisi olarak görev yapmaktadır. Ancak Dexter Morgan’ın bilinmeyen gizli bir yaşamı daha vardır. Kimsenin bilmediği bu gizli hayatında bir seri katil olarak yaşamaktadır.

Bu esrarengiz hikaye, Darkly Dreaming Dexter adlı romandan uyarlandı. Darkly Dreaming Dexter romanı, Jeff Lindsay’ın Dexter romanlarının ilki. Ancak dizinin ilerleyen dönemlerdeki sezonları, tamamen romandan bağımsız bir şekilde hazırlandı.