Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Facebook'tan Instagram Klonu

Facebook'tan Instagram Klonu

Geçtiğimiz günlerde fotoğraf paylaşım platformu Instagram'ı satın alacağın duyuran Facebook, dün farklı bir hamle yaptı ve Instagram'a çok benzeyen bir uygulama ile kullanıcıların karşısına çıktı.

26.05.2012 00:20

Geçtiğimiz günlerde fotoğraf paylaşım platformu Instagram'ı satın alacağın duyuran Facebook, dün farklı bir hamle yaptı ve Instagram'a çok benzeyen bir uygulama ile kullanıcıların karşısına çıktı.Mark Zuckerberg ve Facebook ekibi bu aralar halka arz operasyonuyla (ve maddi kayıplarla) gündemde olsa Instagram hamlesi de önemini koruyor.Kısa bir süre önce 1 milyar dolarlık bir anlaşma için el sıkışan Instagram ve Facebook, artık yasal süreci bekliyor. Anlaşma, şuan ticaret ve rekabet kurumları tarafından inceleniyor ve 6 ay içinde incelemenin bitmesi bekleniyor.

Kendi uygulaması için 6 ay beklemek istemeyen Facebook ise şimdiden "Facebook Camera" ile kullanıcıları karşısına çıkmayı tercih etmiş. Instagram'a benzerliğiyle dikkat çeken uygulama, filtre ve kesme gibi fotoğraf düzenleme özellikleri ve Facebook arkadaşlarınızın fotoğraf paylaşımlarını listeliyor.Dilerseniz siz de kolayca Facebook'a resim yükleyebiliyorsunuz. Facebook aslında uzun süredir kamera uygulamalarına meraklıydı. Daha önce de Instagram benzeri uygulamaları satın alan firma, nihayet kendi fotoğraf paylaşım uygulamasını da geliştirmiş oldu.Facebook Camera, her ne kadar bir Instagram klonu olsa da Facebook'un Instagram'ı kapatma gibi bir hedefi yok. Firma, Instagram faaliyetlerine devam edeceğini açıklamıştı. Facebook Camera uygulaması, iOS işletim sistemli iPhone ve iPod touch sahipleri için App Store'da yerini almış durumda. Android uygulamasının ne zaman geleceği konusunda ise henüz bir bilgi yok.Scroll.com.tr
Yorumlar | 0
üye profil