Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Facebook Kendi Web Tarayıcısını Mı Yapacak?

Facebook Kendi Web Tarayıcısını Mı Yapacak?

Halka arz sürecinden sonra hakkında pek de iyi haberler çıkmayan Facebook’un gündeminde şu anda bir takım satın alma projelerinin olduğunu biliyoruz.

28.05.2012 04:17

Halka arz sürecinden sonra hakkında pek de iyi haberler çıkmayan Facebook’un gündeminde şu anda bir takım satın alma projelerinin olduğunu biliyoruz.Bugün ise Instagram’ı satın alarak mobil dünyayı karıştıran Facebook’a dair şok bir satın alma iddiası ortaya atıldı. Bu çarpıcı iddianın sahibi ise Pocket Lint sitesi. “Opera’ya yakın güvenilir kaynaklardan” edinildiği iddia edilen bilgiye göre Facebook, Opera’nn satın alınmasına ilişkin girişimlere başlamış durumda.Kendi sanal dünyasını oluşturmayı amaçlayan Facebook için Opera’nın satın alınması büyük bir önem teşkil ediyor.

Kullanıcılarının sürekli olarak Facebook sınırlarında kalmasını hedefleyen sosyal medya devi, kendi web tarayıcısı ile bütünü tamamlama çabasında.Mobil arabirim ve uygulamalar için de Facebook’a ciddi kazanımlar sağlayacağı düşünülen Opera hamlesi, Norveç merkezli şirketin 200 Milyon’luk kullanıcı veritabanı da düşünüldüğünde çok daha stratejik bir hal almış oluyor.Şimdilik söylenti sınırlarını aşamayan bu bilgi ilerleyen günlerde somut hale gelecek veya yalanlanacaktır muhtemelen ancak kesin olan şu ki uzun bir süre boyunca Facebook’a dair ciddi satın alma haberleri gündemi meşgul etmeye devam edecek.
Yorumlar | 0
üye profil