Evangeline Lilly, yaptığı koronavirüs açıklaması yüzünden Marvel Sinematik Evreni’ne veda mı edecek?

"Yenilmezler" serisinde 'Hope Van Dyne' karekterine hayat veren Evangeline Lilly, koronavirüs ile ilgili söyledikleri yüzünden Marvel Sinematik Evreni'ne veda edeceği haberleri ile gündem oldu.

Yayınlanma Tarihi: 24.03.2020 15:08
Değiştirme Tarihi: 24.03.2020 15:12
Evangeline Lilly, yaptığı koronavirüs açıklaması yüzünden Marvel Sinematik Evreni’ne veda mı edecek?

Ünlü oyuncu Evangeline Lilly, geçen hafta Instagram hesabından virüsle ilgili, çocuklarını beden eğitimi dersine bıraktığını ve hayatın kendisi için normal devam ettiğini söylemesiyle takipçilerinden ve meslektaşlarından büyük tepki aldı.

Koronavirüs salgını yüzünden evinde sosyal izolasyon uygulamadığını ifade eden oyuncu, sosyal medyada “Bazıları, özgürlüklerine hayatlarından daha çok değer verir" diyerek açıklamada bulundu.

Evangeline Lilly'in bu açıklamalarına, Game of Thrones’un yıldızı Sophie Turner ise, oyuncunun ismini vermeden, “Özgürlüğünüzü sağlığınızın üstünde görüyorsanız, başlarım sizin özgürlüğünüze. Evde kalın. Aksi, havalı bir davranış, zekice bir hareket değil” diyerek yanıt verdi.

"Yenilmezler" serisinde rol alan oyuncunun yaptığı açıklama sebebiyle  Marvel’ın ciddi şekilde rahatsız olduğu iddia edildi. 

2022’de vizyona girmesi beklenen Ant-Man 3’teki Evangeline Lilly rolünün de kısaltılması gündeme taşındı. Bazı haber kaynaklarına göre ise, Marvel, Kanadalı oyuncunun sözleşmesini yenilememeyi gündemine aldı.