En iyi zombi filmleri

Zombi filmleri, ‘yaşayan ölü’ olarak adlandırılan yaratıkların insanlara saldırılarını anlatır. Korku filmi kıvamında olan bu filmler, aksiyonu ve gerilimi bir arada sunar. Peki en iyi zombi filmleri hangileri dersiniz?

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2021 12:48
Değiştirme Tarihi: 12.10.2021 12:48
En iyi zombi filmleri

Zombi filmlerini izlemeyi sevenlerin sayısı hiç de az değil. Zombi adı verilen yaratıklara karşı insanların hayatta kalma mücadelesini aktaran bu filmler, özellikle 2000’li yıllarla birlikte oldukça popüler oldu. Bu filmleri sevenler, en iyi zombi filmlerini derlediğimiz haberimizi mutlaka okumalı.

 

EN İYİ 30 ZOMBİ FİLMİ

 

 • Yaşayan Ölülerin Gecesi
 • Ölüler Ülkesi
 • Shaun of the Dead
 • Ada: Zombilerin Düğünü
 • Resident Evil
 • Doghouse
 • Ga Goa Gone
 • Fido
 • World War Z
 • Dead Snow
 • Zombi Ekspresi
 • Yarımada
 • Saraitda
 • Kara Büyü
 • Block Z
 • Cargo
 • KL Zombie
 • Ojuju
 • Miruthan
 • Rammbock: Berlin Undead
 • I am a Hero
 • Z Airando
 • Jeruzalem
 • 28 Gün Sonra
 • 28 Hafta Sonra
 • Zombilerin Şafağı
 • Gece Dünyayı Yuttuğunda
 • La Horde
 • The Cured
 • Rec: Ölüm Çığlığı

 

REC: ÖLÜM ÇIĞLIĞI (2008) IMDB Puanı: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Gerilimin had safhada olduğu filmde, TV muhabiri Angela ile kameramanı Pablo program yaptıkları sırada gelen ihbar üzerine itfaiyecilerle birlikte bir eve giderler. Yaşlı bir kadının ev kazası geçirdiğini düşünürler ancak gerçek hiç de öyle değildir. Eve vardıklarında dehşet verici bir manzarayla karşılaşırlar.

 

The Cured (2017) IMDB Puanı: 5.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Avrupa’ya, altı yıl boyunca zombi virüsü musallat olmuştur. Tedavi için büyük bir umut yeşerir. Ancak bir problem vardır. O da, tedavi olanların virüse yakalandıkları dönemde yaptıklarının anılarıyla boğuşmak zorunda kalmaları. Tedavi olanların birçoğu dışlanmış, uygulanan denetimler yüzünden öfke seline kapılmıştı. Bunun sonucunda toplum ikiye bölünür ve işler iyice karışır.  

 

La Horde (2009) IMDB Puanı: 5.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir grup polis, arkadaşlarının uyuşturucu satıcısı tarafından öldürülmesi sonucu intikam almaya karar verir. Bunun için Paris’in harabe bir bölgesine giderler ve orada farklı bir düşmanla karşılaşırlar. Zombilerin saldırısına uğrayan grup, suçlularla iş birliği yoluna gider.

 

Gece Dünyayı Yuttuğunda (2018) IMDB Puanı: 6.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Sam, bir parti gecesi sonrası gözünü bir apartman dairesinde açar. Oldukça şaşkın olan Sam, yalnızdır ve tüm sokaklar zombi işgali altındadır. Kaldığı binada barikat kurarak, zombilerden kendisini korumaya çalışan Sam’in işi hiç de kolay olmayacaktır.

 

Zombilerin Şafağı (2004) IMDB Puanı: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir zombi komedisi olan Zombilerin Şafağı’nda kahramanımız Shaun, hayatını düzeltmeye karar verir. İlk önce eski kız arkadaşıyla barışmak ister. Ayrıca annesiyle de bozulan ilişkisini düzeltecektir. Fakat bir gün Kuzey Londra’yı zombiler işgal eder. Shaun ise sevdiklerini kurtarmak için Winchester’e ulaşma planı yapar. Ancak yolda annesi, bir zombi tarafından ısırılır ve Shaun annesini öldürmek zorunda kalır.

 

28 Hafta Sonra (2007) IMDB Puanı: 7.0

Haber ile ilgili metin girin!.

28 Gün Sonra filminin devamı olan 28 Hafta Sonra’da, Rage virüsü nedeniyle karışan İngiltere’de olaylar kontrol altına alınmıştır. Amerikan ordusu, insanların evlerine güvenle dönüp yerleşmeleri için yardım etmektedir. Ancak tehlikeli ve sinsi bir virüs olan Rage, her şeyin yoluna girdiği bir zamanda yeniden canlanacaktır.

 

28 Gün Sonra (2003) IMDB Puanı: 7.6

Haber ile ilgili metin girin!.

İngiltere, ölümcül virüsle karşı karşıya kalmıştır. Hastalıklı şempanzelerden yayılan virüs, insanları zor durumda bırakmıştır. Çözüm yolu olarak askerler tarafından bir sığınağa taşınırlar. Ancak sorunlar peşlerini bırakmayacaktır.

 

Jeruzalem (2015) IMDB Puanı: 4.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Rachel ve Sarah adlı iki Amerikalı arkadaş, seyahat için Tel Aviv’e doğru yola çıkar. Uçakta tanıştıkları Kevin, onları Kudüs’e davet eder. Fakat Kudüs, kuşatma altındadır ve sokağa çıkma yasağı başlamıştır. Orta Doğu, zombi kuşatması altına girmiştir.

 

Z Airando (2015) IMDB Puanı: 5.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir yakuza üyesi, hapisten çıkar ve amacı arkadaşıyla bozulan ilişkisini düzeltmektir. Ancak yakındaki bir adada baş gösteren bir felaketle karşı karşıya kalır. Ölümcül virüsün esir aldığı adada, hayatta kalma mücadelesine girer ve yakuza becerilerini sonuna kadar kullanır.

 

I am a Hero (2016) IMDB Puanı: 6.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Filmde, Japonya’yı karıştıran ölümcül virüs, manga sanatçısı Hideo’nun gözünden anlatılıyor. Virüse yakalananlar, kurbanlarını alt etmeye çalışırken, hayatta kalma mücadelesi de beraberinde geliyor. Bu sırada Hideo ve lise öğrencisi Hiromi, salgından kaçmak için büyük bir savaşın içine giriyor.

 

Rammbock: Berlin Undead (2010) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Kahramanımız Michael, ayrıldığı sevgilisi Gabi’yle ilişkisini kurtarmak için Berlin’de bir apartman dairesine gider. Ancak ölümcül bir salgının ortasında kalır. Hüzünlü bir aşk hikayesini de anlatan bu zombi filmini soluksuz izleyeceksiniz.

 

Miruthan (2016) IMDB Puanı: 6.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Zombi adam anlamına gelen Miruthan, Hindistan’da geçiyor. Ülkenin Tamil Nadu eyaletindeki bir kimya laboratuvarındaki konteynırdan zehirli sıvı sızar. Böylece akıl almaz bir salgın baş gösterir. Trafik polisi Karthik’de doktorlarla işbirliği kurarak salgına çareler bulmaya çalışır.

 

Ojuju (2014) IMDB Puanı: 5.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Lagos’un bir gecekondu bölgesinde yaşayan insanlar, bir anda insan etine karşı büyük bir iştah duymaya başlar. Bu film, 4. Afrika Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Nijerya Filmi’ ödülünü almıştır.

 

KL Zombie (2013) IMDB Puanı: 4.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir zombi komedisi olan KL Zombie’de kahramanımız Nipis, zoraki bir kahramana dönüşür. Dünyanın zombi istilasına uğramasını komedi diliyle beyaz perdeye aktaran film, gülmek isteyenler için güzel bir seçenek.

 

Cargo (2017) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Mutlu bir hayat süren Andy, korkunç salgın başlayınca karısının zombiye dönüşmesine tanıklık eder. Kırsal Avustralya’da çocuğuyla yapayalnız kalan Andy, karısının kendisini ısırmasıyla zombi virüsünü alır. 48 saat sonra zombiye dönüşeceği için bebeği Rosie’ye yeni bir yuva aramak için yola koyulur.

 

Block Z (2020) IMDB Puanı: 5.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Filipinler’i bir virüs salgını etkisi altına alır. Bu sırada bir baba ile tıp öğrencisi olan kızı, istenmedik olayların içerisinde kendilerini bulur. Üniversite öğrencilerinin başından geçenleri merkezine alan filmin yönetmen koltuğunda Mikhail Red oturuyor.

 

Kara Büyü (2016) IMDB Puanı: 7.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir gün kasabaya bir yabancı gelir. Bu yabancıyla birlikte adı konulmamış bir hastalık da yayılmaya başlar. Yerel bir polis memuru, kızını bu virüsten kurtarmak için mücadeleye girişir ve amacı bu olayı çözmektir.  

 

Saraitda (2020) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Güney Kore yapımı olan Saraitda’da bir genç, zombilere yakalanmamak için bir apartman dairesinde mahsur kalır. Ancak bu dairede iletişim kanalları tümüyle kesilmiştir. Tek başına mücadele vermek zorunda kalan genci, korku dolu günler bekliyordur.

 

Yarımada (2020) IMDB Puanı: 5.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Yarımada, Zombi Ekspresi filminden 4 yıl sonra yaşananları anlatıyor. Kore Yarımadası bir harabeye dönmüştür ve hayatta kalma mücadelesi başlamıştır. Zombi istilasını bir askerin gözünden anlatan film, Cannes Film Festivali’nde gösterilecek film seçkisine de girmişti.

 

Zombi Ekspresi (2016) IMDB Puanı: 7.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Kızını ihmal eden Sok-woo, doğum gününde kızının ısrarlarına dayanamaz ve onu eski eşinin yanına götürmek için Busan’a gidecek bir teren biner. Ancak trende, Güney Kore’yi etkisi altına alan zombi virüsünden etkilenen bir kadın vardır. Virüs, trende yayılmaya başlar ve Sok-woo kızıyla birlikte hayatta kalma mücadelesine başlar.

 

Dead Snow (2009) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Tatillerini geçirmek için dağ evine giden bir grup tıp öğrencisi, bir adamla tanışır ve o adam geldikleri bölgenin Nazi terörüne tanıklık ettiğini anlatır. Bu tatilde, ölen Nazilerle karşılaşan gençlerin hayatı bir anda kabusa dönüşür.

 

 World War Z (2013) IMDB Puanı: 7.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Kızları ve eşiyle mutlu bir hayat süren Gerry Lane, bir gün ailesiyle trafikte sıkışır. Bu esnada tehlikeli bir şeylerin olduğunu fark eden Gerry, ailesini güvenli bir bölgeye yerleştirir. Birleşmiş Milletler çalışanı olan Gerry, dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadelenin içine girecektir.

 

Fido (2006) IMDB Puanı: 6.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Zombiler, 1950’li yılların Amerikası’nda hayatın bir parçası haline dönüşmüşlerdir. İnsanlık, zombileri artık bir robot olarak kullanıyordur. Bu zombilerden bir tanesi olan Fido, Robinson ailesinin bir üyesi olmuştur. Bir gün hata yapan Fido, yan komuşuyu yer. Ailesinden olan Fido da, yeniden yollara düşmek zorunda kalır.

 

Ga Goa Gone (2013) IMDB Puanı: 6.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Bollywood sinemasının çektiği bir zombi filmi olan Ga Goa Gone’da, aksiyon sahneleri izlemeye değer.

 

Doghouse (2009) IMDB Puanı: 6.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir grup erkek, yeni boşanan arkadaşlarına yardımcı olmak için bir kasabaya gider. Fakat orada tüm kadınların, erkek yiyen yaratıklara dönüştüğünü görürler.

 

Resident Evil (2002) IMDB Puanı: 6.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Hive adlı bir genetik araştırma merkezinde yapılan deneylerden birinde T-virus üretilir. Bu virüsü ele geçiren bir hırsız, virüsü binanın dışına salar ve virüs herkese bulaşmaya başlar. Tüm personel zombiye dönüşür.

 

Ada: Zombilerin Düğünü (2010) IMDB Puanı: 5.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Büyükada’da geçen bir katliamı anlatan filmde, 5 kişiden oluşan bir arkadaş grubu, başka bir arkadaşlarının düğününe gitmek için Büyükada’ya doğru yola çıkar. Bu arkadaşlardan Erhan, düğünü kayıt altına almak için yanında bir kamera da getirir. Düğünde bir grup zombi, davetlilere saldırır ve ortalık kan gölüne döner.

 

Ölüler Ülkesi (2005) IMDB Puanı: 6.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Devam filmi olan Ölüler Ülkesi’nde, bir felaket sonucu tüm uygarlık ortadan kalkmıştır. Ölüler, hayatta kalmayı başarmış olanlardan intikam almaya kalkışır. Hayatta kalanlar, yüksek duvarlı bir şehirde yaşamaktadır ve halk da sefalet içindedir.

 

Yaşayan Ölülerin Gecesi (1968) IMDB Puanı: 6.8

Haber ile ilgili metin girin!.

İki kardeş Barbara ve Johnny, babalarının mezarını ziyaret etmek için merkezden oldukça uzakta olan mezarlığa giderler. Burada yabancı bir cisimle karşılaşırlar. Johnny, bu yabancının saldırısına uğrar ve ölür. Genç kadın ise bir yere sığınır ve burada yalnız olmadığını fark eder.

 

Menuler: 774 775 776 780 777 778 779 788 789