En iyi Türk korku filmleri

Korku filmlerinin sevenleri çok. Bu filmlerin yaşattığı korku ve heyecan, pek çok insan tarafından talep görüyor. Türk sinema sektöründe de korku filmleri var. Meraklısı için en iyi Türk korku filmlerini listeledik.

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2021 11:44
Değiştirme Tarihi: 21.10.2021 11:44
En iyi Türk korku filmleri

Özellikle Hollywood’da korku filmleri çokça çekiliyor. Hatta bunlar arasında başyapıt niteliğinde olanlar da var. Ancak korku filmleri sadece Hollywood’da değil, Türkiye’de de çekiliyor. Bizler de en iyi Türk korku filmlerini sevenleri için derlemek istedik.

 

EN İYİ 25 TÜRK KORKU FİLMİ

 

 • Baskın
 • Kafir
 • Magi
 • Cin Musallatı
 • Dabbe 6
 • Musallat
 • Dabbe Bir Cin Vakası
 • Küçük Kıyamet
 • Siccin 2
 • Cin-i Ayet
 • Kapıdaki Sır
 • Siccin 5
 • Siccin 3: Cürmü Aşk
 • Tez: 13. Gece
 • Siccin 4
 • Üç Harfliler 3: Kara Büyü
 • Cinni: Uyanış
 • Dabbe: Cin Çarpması
 • Adak
 • Üç Harfliler Beddua
 • Musallat 2 Lanet
 • Dabbe: Zehri Cin
 • Şeytan-ı Racim
 • Dabbe 2
 • Dabbe

 

Dabbe (2005) IMDB Puanı: 4.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Hasan Karacadağ imzalı Dabbe filmi bir seri. Amerika’da başlayan intihar olayları, Türkiye’ye de sıçramıştır. İzmir’de intihar eden Tarık isimli gencin ardından polisler arkadaşlarını sorguya çeker. Cem, Sema ve Hande, ölmeden önce Tarık’tan e-postalar almıştır ancak Tarık’ın ölümünden sonra da bu e-postalar gelmeye devam etmektedir.

 

Dabbe 2 (2009) IMDB Puanı: 3.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Dabbe filminin ikinci serisinde, Dabbe kıyametin habercisidir ve dünyaya yayılmaya başlamıştır. Cinler ve bilinmeyen varlıklar, teknolojiyi kullanarak ilerlemekte ve dünyanın sonunu getirmek için mücadele etmektedirler.

 

Şeytan-ı Racim (2013) IMDB Puanı: 4.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Arkın Aktaç’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Şeytan-ı Racim’de, üniversiteye giden Emrah ile Salih İstanbul’da yaşamaktadırlar. İki arkadaştan Salih, bir gün büyü ilmine ilgi göstermeye başlar. Bu ilgi giderek bir saplantıya dönüşür ve Salih cinler alemindeki varlıkları kontrol altına almaya çalışır. Emrah ise ev arkadaşının yaptıklarından dolayı büyük bir huzursuzluk içine düşer.

 

Dabbe: Zehri Cin (2014) IMDB Puanı: 6.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Ömer ve Dilek çifti, mutlu bir hayat sürerken, bir gün Dilek’in gördüğü bir rüya tüm hayatlarını değiştirir. Rüyasında kulağına şeytana dair bir şeyler fısıldanır ve bu belirsiz suretler, gerçek hayatında da Dilek’e musallat olurlar. Genç kadının bedeni gün geçtikçe bu varlıkların kontrolü altına girmeye başlar.

 

Musallat 2 Lanet (2011) IMDB Puanı: 5.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Alper Mestçi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Elif öğretmenin hikayesi anlatılıyor. İnsan hafızası 2 yaşından öncesini hatırlayamaz ancak Elif öğretmen hayatının bu karanlık dönemiyle yüzleşmek zorunda kalır. Tüm sorunlarının kaynağının geçmişindeki o karanlık dönemden kaynaklandığını anlayan Elif öğretmenin hikayesini soluksuz izleyeceksiniz.

 

Üç Harfliler Beddua (2017) IMDB Puanı: 7.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Alper Mestçi’nin bu filminde, 4 liseli genç kızın yaşadıkları konu ediliyor. Melek, Burcu, Eda ve Ayla yıllar geçse de birbirlerinden kopmamıştır. Her biri mutlu bir hayat süren kızların hayatına bir gün Havel girer. Şaman bir kadın olan Havel, kızların hayatını cehenneme çevirmeye başlar.

 

Adak (2019) IMDB Puanı: 7.2

Haber ile ilgili metin girin!.

İki kafadar Salih ve Metin, avlanmak için ormana gider. Ancak ormanda Salih tüfekle vurularak ağır yaralanır. Beynine saplanan saçmalarla yaşamak zorunda kalan Salih’in psikolojisi bozulur. Kendisine yardım sözü veren arkadaşı Metin, Salih’e yardım etmek yerine kız arkadaşı Şermin’le de arasına girer.

 

Dabbe: Cin Çarpması (2013) IMDB Puanı: 7.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Hasan Karacadağ imzalı bu filmde Kübra, kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar ve bedeni ele geçirilir. Bu olay, yaşadığı köy için yabancı bir olay değildir aslında. Kübra’yı tedavi etmek için yola çıkan arkadaşı Ebru, cin çıkaran hocalardan biriyle çalışmaya başlar ve olaylar ilginç bir seyre girer.

 

Cinni: Uyanış (2016) IMDB Puanı: 7.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Çocukluğu çok zor geçmiş bir kadın olan Dilara, dışarı çok çıkmayan biridir. Bir gece evinin bahçesinde tanımadığı bir adamın cesedinin yanında uyanır ve tüm hayatı değişir. O esrarengiz geceden sonra anormal olaylar yaşanmaya başlar. Dilara’nın ev arkadaşı Merve ise arkadaşına yardım etmek için bir psikiyatrist ve bir din hocasıyla bağlantıya geçmeye karar verir.

 

Üç Harfliler 3: Karabüyü (2016) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Alev, anne ve babasını kaybettikten sonra onların evinde yaşamak istemez ve evi kiraya verir. Ancak yeni kiracılar, Alev’i, kızı Eda’yı ve kocası Erol’u rahatsız etmeye başlar. Eve taşınan evli çift Dilek ve Kadir, geçmişlerinde korkunç olaylar yaşamıştır.

 

Siccin 4 (2017) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Geçmişte çok zengin olan Yılmaz ailesinin durumu giderek değişmeye başlar. Maddi sıkıntılar çekmeye başlayan aile, babaanne Saadet’in yanına taşınmak zorunda kalır. Ancak Saadet bu evde yalnız değildir aslında. Bahçesinde kocasının mezarı olan Saadet’in evi, başka alemden gelenler tarafından sahiplenilmiştir.

 

Tez: 13. Gece (2019) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapan Gaye, bitirme tezi için psikolojik sorunları olan bir kızın yanına taşınır. Eve taşındıktan sonra kardeşi Barış’ın yolladığı kamerayla yaptığı seansları çekmeye başlayan Gaye’den bir süre sonra haber alınamaz. Barış da olanları anlamak için kamera görüntülerini izlemeye karar verir.

 

Siccin 3: Cürmü Aşk (2016) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Orhan ile Sedat, çocukluk arkadaşıdır. Orhan, Sedat’ın kız kardeşi Kader’le evlenir. Ancak bir gün Sedat araba kazası yapar ve üçünün hayatı bir anda değişir. Sedat’ın oğlu felç olur, Kader geçmişini unutur, Orhan da yaşananlardan Sedat’ı suçlamaya başlar ve Kader’i kaybetmemek için korkunç bir şey yapar.

 

Siccin 5 (2017) IMDB Puanı: 6.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir ayin sonrası hayatları cehenneme dönen bir ailenin hikayesinin anlatıldığı filmde, 12 yaşındaki Hale ailesiyle Nevşehir’deki tarihi bir evde yaşamaktadır. İnsanlarla pek iletişim kurmayan Hale, bu evde annesi, akıl hastası babaannesi ve halasıyla yaşamaktadır. Babası ise o doğmadan ortadan kaybolmuştur. Hale bir gece rüyasında babasının onu eski bir eve çağırdığını görür. Ancak bu ev, yasak bir ayinin gerçekleştiği bir evdir.

 

Kapıdaki Sır (2018) IMDB Puanı: 6.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir kadının kocası, 200 yıl önce bir tarikatla anlaşır ancak bu tarikatın kurallarına uymaz. Ceza olarak adamın canı alınır, karısı da çocuğu elinden alınarak korkunç bir kuyuya atılır. Kadının intikam ateşi dinmez ve laneti her yıl kulaktan kulağa yayılarak herkese cehennemi yaşatmaya başlar.

 

Cin-i Ayet (2018) IMDB Puanı: 6.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Salih, ömrünü cinlerle mücadeleye adamış bir adamdır. Çocukken annesine ifrit musallat olmuş ve ailesini öldürmüştür. İntikam yemini eden Salih, bir süre sonra kendisini ifrit ordusunun padişahı Senik’in belirlediği bir lanetin içinde bulur.

 

Siccin 2 (2015) IMDB Puanı: 6.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Mutlu bir çift olan Hicran ve Adnan’ın 2 yaşındaki oğulları bir kazada hayatını kaybeder. Hicran ve Adnan, bu olaydan sonra aynı evde yaşayan iki yabancı olur. Ayrıca Hicran esrarengiz olaylar yaşadığı için psikolojisi bozulur ve bir hocaya görünür. Burada kendisine bir büyü yapıldığını öğrenir.

 

Küçük Kıyamet (2006) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Büyük İstanbul depremi ve bu konu hakkındaki felaket senaryoları halkı depresyona sürüklemiştir. Bu durum, annesini depremde kaybeden Bilge için katlanılmaz bir hale dönüşür. Artık bu kentte yaşamak istemeyen Bilge, yeğenlerini de yanına alarak güneyde bir kasabaya gider. Ancak esrarengiz olaylar burada da peşini bırakmaz.

 

Dabbe Bir Cin Vakası (2012) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Ankara’da yaşayan Ceyda’nın eşi Sinan’a ve kızı Burcu’ya, belirsiz bir mahlukat musallat olur. Aileye sürekli saldırılar düzenlenir. Ankara GATA Tıp Fakültesi’ne giden ailenin evine video kayıt sistemi kurulmaya karar verilir.

 

Musallat (2007) IMDB Puanı: 6.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Birbirlerini çok seven Suat ve Nurcan’ın mutlu hayatlarının üzerine kara gölge düşer. Evlenmeye karar veren çift, bu kararı aldıktan sonra başlarına büyük bir bela da musallat olur. Belirsiz bir varlık, çiftin hayatını cehenneme çevirir. Artık ne huzurları kalmıştır, ne de mutlulukları.

 

Dabbe 6 (2015) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Dabbe’nin bu serisinde, doktor Zeren ile kız kardeşi Ayla annelerini kaybeder ve bu olayla hayatları da sarsılır. Anneleri beyin kanamasıyla ölmüştür ancak Ayla bu durumu kabul etmez. Ayla’ya göre annesi, kara yüzleri olan devasa varlıklar tarafından öldürülmüştür.

 

Cin Musallatı (2017) IMDB Puanı: 6.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Korku senaryoları yazarak geçinen Gürkan, sosyal medyada gördüğü bir haberi araştırmaya başlar. Bunun için İstanbul’dan Fethiye’ye gider. Ev halkından hayatta kalan iki kız kardeşten biri olan Nihal’e kendisini psikolog olarak tanıtır ve onlara yardım etmek istediğini söyleyerek ikna eder.

 

Magi (2016) IMDB Puanı: 5.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Hasan Karacadağ’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Magi filmi, hem Türkiye’de hem de yurt dışında en fazla izlenen korku filmleri arasındadır.

 

Kafir (2017) IMDB Puanı: 6.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Aşk yaşayan bir çifte yapılan büyüyü konu edinen bu filmde, Yasemin nişanlısı Ufuk ile güzel bir ilişki yaşıyordur. Bir gün hayatları Yasemin’in kardeşi Ayşe’nin gördüğü rüyayla değişmeye başlar.

 

Baskın (2015) IMDB Puanı: 5.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Can Evrenol’un yönetmenliğini yaptığı Baskın’da, 5 polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenler anlatılıyor.

 

İlgili Sayfalar: Sinema