En iyi macera filmleri

Macera filmleri, izleyicisini sürükleyen ve oldukça heyecanlandıran filmlerdir. Aksiyonun, görselliğin, aşkın, cezbedici mekanların ağırlıkta olduğu bu filmler, her yaş grubundan insan tarafından keyifle izlenir. Peki en iyi macera filmleri hangileri? Sorunun yanıtı için hazırladığımız listeye bir göz atın.

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2021 12:51
Değiştirme Tarihi: 30.09.2021 12:51
En iyi macera filmleri

En iyi macera filmleri, sinemaseverler tarafından sıklıkla aranıyor. Aksiyonun bir an olsun azalmadığı bu filmleri izlemek, hem heyecanlandırıyor hem de farklı dünyaların kapılarını aralamamıza vesile oluyor. Yüzüklerin Efendisi’nden, The Avengers’a kadar sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi macera filmlerini sizler için derledik. İyi seyirler…

 

EN İYİ 25 MACERA FİLMİ

 

 • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
 • The Avengers
 • Deadpool
 • Iron Man
 • King Kong
 • Geleceğe Dönüş
 • Gladyatör
 • Kanlı Elmas
 • Yıldız Savaşları
 • Hobbit: Beklenmedik Yolculuk
 • Karayip Korsanları
 • Kelebek
 • Avatar
 • Şimdi Ya da Asla
 • Truva
 • Yeni Hayat
 • Sherlock Holmes
 • Yapay Zeka
 • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
 • Maverick
 • Gizli Teşkilat
 • Monte Cristo
 • Diriliş
 • Indiana Jones: Son Macera
 • Kutsal Hazine Avcıları

 

KUTSAL HAZİNE AVCILARI (1981) IMDB PUANI: 8.4

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Nepal’den Kahire’ye kadar tehlikeyle dolu bir maceraya hazır mısınız? Arkeolog Dr. Indiana Jones, Amerikan hükümeti tarafından Ark of the Conenant’ı bulması için görevlendirilir. Ancak Ark’ın peşinde Hitler’in ajanları da vardır. Jones, eski aşkı Marion’la birlikte Ark’ı bulmak için yollara düşer. Bu yolculuk, tehlikeler ve tuzaklarla doludur.

 

INDIANA JONES: SON MACERA (1989) IMDB PUANI: 8.2

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yönetmen koltuğunda Steven Spielberg’in oturduğu Indiana Jones: Son Macera filmi, macera sevenlerin listesindeki ilk sırada yer alan filmler arasında yer alıyor. Dr. Henry Jones, ünlü arkeolog oğlu Indiana Jones’a bir günlük gönderir. Günlükte gizemli Kutsal Kase’ye dair bilgiler ve bir harita da vardır. Marcus Brody’yle birlikte babasını aramaya İtalya’ya giden Jones, burada Kutsal Kase’yi Naziler’den önce bulma hedefindedir.

 

DİRİLİŞ (2015) IMDB PUANI: 8.0

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Tecrübeli bir tuzakçı olan Hugh Glass, kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışmaktadır. Bir av gününün sonunda bir boz ayı tarafından yaralanan Glass, ekibi tarafından ölüme terk edilir. Ancak Glass, pes etmez ve hayatta kalmayı başarır.

 

MONTE CRISTO (2002) IMDB PUANI: 7.7

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir denizci olan Edmond Dantes, güzeller güzeli Mercedes ile evlenecektir. Ancak en yakın arkadaşlarından Fernand da Mercedes’e aşıktır ve kızı elde etmek için türlü oyunlar çevirir. Bu yüzden hapishaneye düşen Monte Cristo, intikam almak için buradan kaçma planları yapmaya başlar.

 

GİZLİ TEŞKİLAT (1959) IMDB PUANI: 8.3

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Alfred Hitchcock filmi olan Gizli Teşkilat, reklamcı Roger Tornhill’in hikayesini anlatıyor. Bir yanlış anlaşılma nedeniyle George Kaplan isimli casus sanılan Roger, kaçırılarak sorguya çekilir. Casus olmadığını söylese de inandıramaz ve bir uçurumun kenarına terk edilir. Ancak Roger buradan kurtulmayı başaracaktır.

 

MAVERICK (1994) IMDB PUANI: 7.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Mel Gibson’ın başrolünde olduğu Maverick’te, kumarbaz ve silahşör olan Bret Maverick, dünya poker turnuvası için yola koyulur. Yolda kumarbaz Annabelle Bransford ve kanun adamı Zane Cooper ile yolları kesişir. Turnuvaya katılmak için 5 bin dolara ihtiyacı olan Maverick, bu parayı bulmak için türlü maceralara atılır.

 

HARRY POTTER VE AZKABAN TUTSAĞI (2004) IMDB PUANI: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir seri olan Harry Potter’ın Azkaban Tutsağı filminde Harry Potter, tehlikeli bir suçlu olan Lord Voldemort’un yardımcısı Sirius Black’in Azkaban hapishanesinden kaçtığını öğrenir. Ve bu tehlikeli suçlu, Harry Potter’ı öldürmek amacındadır. Bu macera yüklü filmi izlerken soluğunuz kesilecek.

 

YAPAY ZEKA (2001) IMDB PUANI: 7.2

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Steven Spielberg filmi olan Yapay Zeka, macera filmi sevenler için en iyilerden bir tanesi. 11 yaşındaki David, sıradan bir çocuk gibi görünür. Hatta kendisi de öyle olduğunu düşünüyordur. Ancak David aslında yapay zekaya sahip bir robottur. Bu gerçeğin farkına varmasıyla, kendi gerçekliğinin peşine düşecek ve tehlikeli bir yolculuğa çıkacaktır.

 

SHERLOCK HOLMES (2010) IMDB PUANI: 7.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Dünyaca ünlü karakter Sherlock Holmes’un beyaz perdeye aktarıldığı filmde, Holmes ve ortağı Watson tehlikeli maceralara atılır. Holmes bu serüveninde, ülkesini yıkabilecek güçteki ölümcül bir komployu aydınlatmaya çalışacaktır.

 

YENİ HAYAT (2001) IMDB PUANI: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Prestijli bir şirkette sistem analist uzmanı olarak çalışan Chuck Noland, sürekli iş seyahatleri yapmaktadır. Yoğun bir iş temposu olan ve sevgilisiyle evlenmeye bile fırsat bulamayan Noland, bir iş için Malezya’ya gidecektir. Yolculuk yaptığı uçak düşünce bilincini kaybeden Noland, ıssı bir adada kendini tek başına bulur ve hayatta kalma mücadelesine başlar.

 

TRUVA (2004) IMDB PUANI: 7.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Bronz Çağı’nın sonlarında doğru iki milletin, çatışmasının anlatıldığı Truva, Wolfgang Petersen imzalıdır. Truva Prensi Paris, Isparta Kraliçesi Helen’i, kocası Menelaus’u terk edip kendisiyle Truva’ya gelmesi için ikna eder. Menelaus da karısının Truvalılar tarafından ele geçirildiğini öğrenince kardeşinden yardım ister. Kardeşi Agamemnon da tam 1000 gemiyle Truva’ya savaş açar.

 

ŞİMDİ YA DA ASLA (2008) IMDB PUANI: 7.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Ayrı dünyalara sahip iki insan, bir hastane odasında kanserle mücadele etmektedir. Hayatta daha yapmak istedikleri pek çok şey olan bu iki kafadar, bir liste çıkarır ve yola koyulurlar. Hastaneden ayrılarak hayallerinin peşine düşen bu iki insanın maceralarını izlerken, hayata başka bir pencereden bakmayı da öğrenmiş olacaksınız.

 

AVATAR (2009) IMDB PUANI: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Jake Sully, Pandora gezegenine giderek misyonunun başına geçmek istemektedir. Burada Na’yi halkıyla tanışarak bütünleşir. Ancak askeri bir şirket, Avatar programıyla Pandora gezegeninde Na’yi halkının yaşadığı yeri mercek altına almaya başlamıştır. Bu yüzden görevlileri Pandora’ya gönderen şirket, söz konusu yeri ele geçirme hedefindedir. Jake Sully ise buna izin vermeyecektir.

 

KELEBEK (1973) IMDB PUANI: 7.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Kelebek lakaplı Henri Charriere, masum olduğu halde cinayetle suçlanmaktadır. Suçsuz olduğunu ispatlayamayan Henri, Fransa’nın Şeytan Adası’ndaki hapishaneye gönderilir. Ancak bu hapishanede mahkumlara çok kötü davranılmaktadır. Kelebek ile bir diğer mahkum olan Louis Dega arasındaki arkadaşlığı da anlatan film, izlenmeye değer macera filmleri arasında yer almaktadır.

 

KARAYİP KORSANLARI: ÖLÜ ADAMIN SANDIĞI (2006) IMDB PUANI: 7.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir seri olan Karayip Korsanları’nın Ölü Adamın Sandığı filminde, kaptan Jack Sparrow’un, Uçan Hollandalı’nın kaptanı Davy Jones’a bir kan borcu vardır. Eğer Jack borcunu ödemezse, Jones’un kölesi olarak kalacaktır. Ölü Adamın Sandığı’na sahip olmayı başaran kişinin, Jones’u kontrol edebileceği ortaya çıkınca olaylar daha da karışır.

 

HOBBIT: BEKLENMEDİK YOLCULUK (2012) IMDB PUANI: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

3 seri olan Hobbit’in Beklenmedik Yolculu filminde Bilbo, Hobbit topraklarında yaşamaktadır. Bir gün büyücü Gandalf buraya gelir ve Bilbo, efsanevi savaşçı Thorin’in yönettiği 13 cücelik bir grubun içerisine düşer. Bu cüce grubu, kayıp Cüce Krallığı’nı geri almak için macera dolu bir yolculuğa çıkar.

 

YILDIZ SAVAŞLARI: İMPARATOR (1980) IMDB PUANI: 8.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Efsanevi bilimkurgu ve macera filmi olan Yıldız Savaşları’nın İmparator serisinde, İmparator Darth Vader’in yardımıyla asileri ezerek hakimiyet kazanılmak istenmektedir. Asilerin merkezinin Hoth gezegeninde olduğu öğrenilir ve birlikler oraya gönderilir.

 

KANLI ELMAS (2007) IMDB PUANI: 8.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Farklı hayatlara sahip olan Danny Archer ile Solomon Vandy’nin yolları, büyüleyici bir elmas nedeniyle kesişir. Her ikisi de elmasın peşine düşer. Yolculukların da yanlarında biri daha vardır. O kişi de, gazeteci Maddy Bowen’dır. Bu yolculukta Solomon, ailesine kavuşabilmenin hayali, Danny de yeni bir hayat başlamanın umuduyla aydınlanır.

 

GLADYATÖR (2000) IMDB PUANI: 8.5

Haber ile ilgili metin girin!.

İmparator Marcus Aurelius, general Maximus’u sürekli kayırmaktadır. Başarı basamaklarını sıra sıra çıkan Maximus, imparatorun oğlu Commodus tarafından kıskanılmaktadır. Bir gün Comodus, Maximus ve ailesi için ölüm emri verir ve saldırıda Maximus kurtulur. Bir gladyatör olan Maximus’un artık tek bir amacı vardır; Commodus’tan intikam almak.

 

GELECEĞE DÖNÜŞ (1985) IMDB PUANI: 8.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Dr. Brown, zamanda yolculuğu sağlayan bir araba yapar. Bu arabayı kullanan Marty, gelecek yerine yanlışlıkla geçmişe gönderilir. 30 yıl önceye giden Martin, burada bir hata yaparak kendi kaderini farklı bir noktaya sürükleyecektir. Martin bunu engellemek için kendi doğumunu bile önlemeye çalışacaktır.

 

KING KONG (1933) IMDB PUANI: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Sarışın ve güzel Ann Darrow, yerliler tarafından kamp basılarak kaçırılır. Ann’i zincire vurarak Tanrı olarak gördükleri Kong adlı dev gorile kurban edeceklerdir. Ancak bu goril, Ann’e aşık olur. Bakalım Ann nasıl kurtarılacak?

 

IRON MAN (2008) IMDB PUANI: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir mühendislik dâhisi olan Tony Stark, aynı zamanda bir playboydur. Afganistan’da yeni bir füzeyi tanıtırken esir düşer ve kendisinden bir füze yapması istenir. Tony de zırhlı bir giysi yaparak kurtulmayı planlamaktadır.

 

DEADPOOL (2006) IMDB PUANI: 8.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Wade Wilson, ordudan ayrıldıktan sonra kendi halinde yaşayan bir adam olmuştur. Vanessa ile tanışarak hayatını düzene koymaya çalışırken kanser olduğunu öğrenir. Sevdiği kadına acı çektirmemek için onu bırakan Wade, tedavi umudu sunan bilimsel bir projeye katılır.

 

THE AVENGERS (2012)

Haber ile ilgili metin girin!.

Uluslararası barış örgütünün başında olan Nick Fury, tüm dünyayı tehdit eden bir düşmanla karşı karşıya kalır. Fury de bu tehditten kurtulmak için en süper kahramanları bir araya getirerek bir ekip kurar.

 

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: KRALIN DÖNÜŞÜ (2003) IMDB PUANI: 8.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Menuler: 774 775 776 780 777 778 779 788 789