En iyi kovboy filmleri

Kovboy filmlerinin sevenleri çoktur. Vahşi topraklar ve kötü adamlarıyla bu filmler, sevenlerinin başını döndürür. Bir kovboy filmi izlemek istiyorsanız, en iyi kovboy filmlerini sizler için derledik.

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2021 11:56
Değiştirme Tarihi: 20.10.2021 11:56
En iyi kovboy filmleri

Çöl Tutsağı’ndan Ölü Adam’a, Çöl Aslanı’ndan Korkusuz Şerifler’e kadar izleyeni ekran başına kilitleyen pek çok western filmi var. Bu haberimizde ‘en iyi kovboy filmlerini’ bulacaksınız.

 

EN İYİ 20 KOVBOY FİLMİ

 

 • İz Peşinde
 • Ölü Adam
 • Muhteşem Yedili
 • My Darling Clementine
 • 3:10 to Yuma
 • Tombstone
 • The Outlaw Josey Wales
 • Çöl Aslanı
 • Kahraman Şerif
 • Kahramanın Sonu
 • Korkusuz Şerifler
 • Bir Avuç Dolar
 • The Wild Bunch
 • Sonsuz Ölüm
 • Affedilmeyen
 • Birkaç Dolar İçin
 • Altın Hazineleri
 • Zincirsiz
 • Bir Zamanlar Batıda
 • İyi, Kötü ve Çirkin

 

İyi, Kötü ve Çirkin (1966) IMDB Puanı: 9.0

Haber ile ilgili metin girin!.

3 silah arkadaşının maceralarını konu edinen İyi, Kötü ve Çirkin’de, İyi ve Çirkin’in işleri ve gelirleri vardır. Çirkin ise aranan bir suçludur. İyi, onu adalete teslim ederek ödülünü alır. Ancak sonra onu darağacından kurtarır.

 

Bir Zamanlar Batıda (1968) IMDB Puanı: 8.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Unutulmaz bir western filmi olan Bir Zamanlar Batıda, Jill’in hikayesi anlatılıyor. Jill, İrlandalı varlıklı bir adam olan Brett ile evlenmiştir ve onun yanına gitmek üzere yola çıkar. Ancak gittiği çiftlikte kocasının cenazesini bulur. Jill, ne pahasına olursa olsun çiftlikte kalmaya karar verir.  

 

Zincirsiz (2012) IMDB Puanı: 8.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Filmde, Köle Django ile ödül avcısı Dr. King Schultz’ın yolları bir gün kesişir. İkili anlaşmaya varır ve Django, özgürlüğü için Brittle kardeşleri doktora getirmeye söz verir. Görev tamamlanır ancak ikilinin yolları ayrılmaz ve Güney’in en çok aranan suçlularının peşine düşerler. Macera dolu bu western filmi sakın kaçırmayın.

 

Altın Hazineleri (1948) IMDB Puanı: 8.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Zengin olma hayali kuran iki arkadaşı konu edinen filmde, zengin olmak için son parasını piyangoya yatıran Fred, Meksika’da dostu Curtin’la buluşur. İki kafadar, geveze araştırmacı Howard ile konuşur ve etraftaki tüm tepelerin altın hazineleriyle dolu olduğunu öğrenirler. Bu üçlü, beraber altın dolu tepeleri aşmaya başlar.

 

Birkaç Dolar İçin (1965) IMDB Puanı: 8.3

Haber ile ilgili metin girin!.

1965 yapımı bu filmde Mortimer ve Monco isimli ödül avcıları, suçluları yakalayarak, kellelerine biçilen paraları kazanmaktadır. Son ödül ise azılı bir hapishane kaçkını olan Indio’nun kellesine konulan 10.000 dolardır.

 

Affedilmeyen IMDB Puanı: 8.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Clint Eastwood imzalı Affedilmeyen filminde, sadist ve diktatör bir şerif olan Little Bill Dagett, kasabasını yaşanmaz hale getirmiştir. Dagett’in bu adaletsizliklerine karşı Will Munny artık sessiz kalmayacaktır.  

 

Sonsuz Ölüm (1969) IMDB Puanı: 8.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir soygun çetesinin zeki lideri Butch Cassidy’nin en yakın iş arkadaşı Sundance Kid’tir. Bu başarılı iki soyguncu, tüm kentin korkulu rüyası haline gelir. Ancak değişen dünyada artık yaptıkları illegal işlere yer yoktur.

 

The Wild Bunch (1969) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Değişen dünyada varlığını sürdürmeye çalışan yaşlı haydutlardan oluşan bir çetenin lideri Pike Bishop, emekli olmadan önce son bir vurgun yapma amacındadır. Bir ofisi soymaya karar veren Bishop, bu amacına başka bir çete üyesini de dahil eder ve macera başlar.

 

Bir Avuç Dolar (1964) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir Avuç Dolar’da, isimsiz bir avarenin kendisini bir oyunun ortasında bulması anlatılıyor. Sarışın olarak bilinen bu gezgin, rekabet içindeki iki aileyi çıkarları uğruna kullanmaya başlar ve bu oyunda hayatta kalmaya çalışır.

 

Korkusuz Şerifler (1959) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Korkusuz Şerifler, en iyi kovboy filmlerinden bir tanesidir. Filmde şerif John Chance ve iki arkadaşı, kasabadaki cinayetlerin peşine düşer. Ancak yardımcılarından biri çok genç, diğeri de bir alkoliktir.

 

Kahramanın Sonu (1962)

Haber ile ilgili metin girin!.

Ranse Stoddard, Shinbone kasabasının eski senatörüdür ve kasabaya eski arkadaşı Tom’un cenazesi için geri döner. Kasabaya geldiğinde trenden inmek üzereyken çevresi halk ve gazeteciler tarafından sarılır. Sorulan bir soruyla anılarını hatırlamaya başlayan Ranse, kasabaya ilk geldiği günden son güne kadar neler yaptığına tanık olur.

 

Kahraman Şerif (1952) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Korkusuz şerif Will Kane’in ölüme meydan okuyuşunu konu alan Kahraman Şerif’te Kane, mesleğini bırakarak sakin bir hayat yaşamayı seçmiştir. Karısıyla başka bir kasabaya taşınacakken, yıllar önce yakaladığı azılı suçlu Frank Miller’in hapisten çıktığını öğrenir. Miller’in ise tek bir hedefi vardır. O da, intikam almak.

 

Çöl Aslanı (1956) IMDB Puanı: 8.0

Haber ile ilgili metin girin!.

John Ford imzalı Çöl Aslanı filminde, ırkçı bir savaş gazisinin kızılderililerin kaçırdığı yeğenini araması konu ediliyor. Ford’un başyapıtı olan Çöl Aslanı, Amerika’daki kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli filmler arasında seçilmiştir.

 

The Outlaw Josey Wales (1976) IMDB Puanı: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

1976 yapımı filmde kanunsuz Wales, ailesini öldürenlerden intikamını alır ve bir grup katil tarafından kovalanmaya başlanır. Wales, yalnız yolculuk etmeyi tercih etse de peşindeki suçluları korumasız bırakmak istemez.

 

Tombstone (1993) IMDB Puanı: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Acımasız kuralların işlediği, haydutların insanları katlettiği bir kasaba olan Tombstone’da kötü günler, Wyatt Earp’ün gelişiyle sona ermeye başlar. Earp, erkek kardeşleri ve Doc Holiday, kasabaki kötülükleri yok etmek için önlemler alırlar.

 

3:10 to Yuma (2007) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Azılı katil Wade yakalanır ve Evans, onu Yuma’ya götürecek trene götürmeyi kabul eder. Evans, bu suçluyla yola çıktığında ona saygı duymaya başlar. Bu yolculuk, tehlike ve maceralarla dolu olacaktır.

 

My Darling Clementine (1964) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Earp, bölge halkını tehdit eden tehlikeli bir haydutu durdurmayı başardığı için Tomsbstone şehrinde komiserlik teklifi alır. Ancak Earp, yaşadığı sakin hayatı terk etmek istemediği için teklifi kabul etmez.

 

Muhteşem Yedili (2016) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Vahşi Batı’daki yedi silahşör, sert yönetim altındaki fakir bir köyü korumak için tutulur. Bu grup, Rose Creek kasabasını gelecek büyük saldırıya karşı hazırlamaktadır.

 

Ölü Adam (1995) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

1800’lü yıllarda geçen Ölü Adam’da, sıradan bir hayat süren William Blake’in hikayesi anlatılıyor. Blake, farklı şeyler yaşamak için kendi topraklarını terk ederek, bilmediği bir yere gitmeye karar verir. Bu yolculukta karşılaştığı bir Amerikan yerlisi, Blake’in, ölmüş şair William Blake olduğuna inanır. Ve bu yolculuk Blake’i bambaşka bir insana dönüştürmeye başlar.

 

İz Peşinde (2010) IMDB Puanı: 7.7

Haber ile ilgili metin girin!.

10 dalda Oscar’a aday olmayı başarmış bir film olan İz Peşinde, bir kahramanlık ve intikam öyküsünü anlatıyor. 1870’lerde iç savaştan çıkmış Amerika’da, babası öldürülmüş ve bunun için adalet arayan Mattie Ross vardır. Babasının katilinin peşinden Arkansas’a gider. Ross, burada ülkenin en acımasız askeri olan Cogburn’ü, babasının katilini yakalaması için kiralar.

 

 

İlgili Sayfalar: Sinema