En iyi Kore filmleri

Kore filmlerini sevenlerin sayısı oldukça fazla. Hemen hemen dünyanın tüm ülkelerinde geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Kore filmleri arasında eşsiz yapıtlar bulunmaktadır. Sizler de en iyi Kore filmlerini arıyorsanız haberimize bakabilirsiniz.  

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2021 12:29
Değiştirme Tarihi: 06.10.2021 12:29
En iyi Kore filmleri

Kore filmleri, sinema sektöründe önemli bir yere sahiptir. Kore kültürünü tanımak için etkili yapıtların da olduğu bu filmler, aksiyondan romantizme, bilim kurgudan fantastik türlere kadar pek çok çeşit sunar izleyicisine. Peki en iyi Kore filmleri hangileri? Gelin birlikte bakalım.  

 

EN İYİ 25 KORE FİLMİ

 

 • A Moment to Remember 
 • My Sassy Girl
 • Old Boy
 • Bin Jip
 • Oasis
 • Taegukgi Hwinalrimyeo
 • Keulraesik
 • O-jik-geu-dae-man
 • Chugyeogja
 • Siworae
 • Telefon
 • Beasts Clawing at Straws
 • Time to Hunt
 • Akinjeon
 • Şüphe
 • Parasite
 • The Thirst
 • A Tale of Two Sisters
 • Papatya
 • Train to Busan
 • A Bittersweet Life
 • My Way
 • Madeo
 • I Saw The Devil
 • The Man From Nowhere

 

The Man from Nowhere (2010) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Aksiyonu, gerilimi ve dramı birlikte bulacağınız The Man from Nowhere’in yönetmen koltuğunda Jeong-beom Lee oturuyor. Filmde So Mi, annesi uyuşturucu batağında olan biridir. So Mi, hapis yatmış ancak şimdilerde bir rehinci dükkanında yalnız yaşayan TEe-Sik’in ilgisini çekmeye çalışmaktadır. Annesinin mafya tarafından öldürülmesi, kendisinin de organ kaçakçıları tarafından kaçırılmasıyla olaylar bambaşka bir seyre gider.

 

I Saw The Devil (2010) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Aksiyon ve gerilim filmi olan I Saw the Devil’de, Kyung-Chul ile gizli ajan Dae-hoon arasındaki çekişme anlatılıyor. Kyung-Chul, oldukça zeki ve esrarengiz cinayetler işleyen biridir. Ve bu cinayetleri işlerken büyük-küçük ayrımı yapmamaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Jee-woon Kim oturuyor.

 

Madeo (2009) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir dram ve gerilim filmi daha; Madeo. Bong Joon Ho’nun yönettiği Madeo’da, Kore’deki küçük bir kasabada zihinsel engelli çocuğuyla yaşam mücadelesi veren bir annenin hikayesi anlatılıyor. Sakin bir hayat süren kadının hayatı, genç bir kızın öldürülmesi ve oğlunun şüpheli olarak tutuklanmasından sonra değişir.

 

My Way (2011) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir savaş filmi olan My Way, 2. Dünya Savaşı’nda geçiyor. Filmde, Kore’de yaşayan iki atletin, cephede savaşan askerle haline gelmesi anlatılıyor.

 

A Bittersweet Life (2005) IMDB Puanı: 7.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Jee-woon Kim’in yönetmen koltuğunda oturduğu A Bittersweet Life filmi, bir aksiyon ve dram örneği. Filmde, mafya liderinin sağ kolu olan Sunwoo’nun sevdiği kadın tarafından ihanete uğraması ve ardından yaşanan olaylar anlatılıyor.

 

Train to Busan (2016) IMDB Puanı: 7.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir korku filmi olan Train to Busan, bir zombi istilasını anlatıyor. Bir trende mahsur kalan insanların zombilere karşı hayatta kalma mücadelesini anlatan filmi Sang-ho Yeon yönetiyor.

 

Papatya (2006) IMDB Puanı: 7.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir romantik dram olan Papatya, mafya için çalışan kiralık bir katil ile güzel bir ressamın aşkını anlatıyor. Ses getiren bir Kore filmi olan Papatya’yı, Andrew Lau yönetti.

 

A Tale of Two Sisters (2003) IMDB Puanı: 7.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Kore filmleri arasında oldukça beğenilenlerden bir tanesi olan A Tale of Two Sisters’ın yönetmen koltuğunda Jee-woon Kim oturuyor. Filmde, anneleri öldükten sonra hastalanan iki kız kardeşin hikayesi anlatılıyor. Tedavileri bittikten sonra eve dönen kızlar, evdeki üvey anneleriyle anlaşamaz ve olaylar başlar.  

 

The Thirst (2009) IMDB Puanı: 7.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Park Chan-Wook imzalı The Thirst, Emile Zola’nın bir eserinden uyarlandı. Filmde, ölümcül bir virüs olan emmanuel virüsünün yok edilebilmesi için gönüllü bir rahibenin verdiği mücadele anlatılıyor.

 

Parasite (2019) IMDB Puanı: 8.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Hem dram hem de komedi filmi olan Parasite’i, Bong Joon Ho yönetiyor. Fakir bir aile olan KIM ile zengin aile PARK arasındaki komik ve dram yüklü hikayenin konu edildiği filmde, KIM ailesi gerçek kimliklerini saklayarak Park ailesinin içerisine girmektedir.

 

Şüphe (2018) IMDB Puanı: 7.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir dram ve gizem filmi olan Şüphe’yi, Chang-dong Lee yönetiyor. Filmde Jong-su, hem yazarlık hem de kuryelik yapmaktadır. Kurye olarak çalışırken bir gün eski komşusuyla karşılaşır. İkili görüşmeye başlar ve bu sırada Haemi Afrika tatiline çıkar. Seyahate çıkmadan önce de kedisini Jong-su’ya emanet eder. Peki seyahat dönüşü neler mi olur? Devamı filmimizde.

 

Akinjeon (2019) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Won-Tae Lee’nin yönettiği Akinjeon’da, bir seri katilin peşine düşen mafyayı ve polisi anlatıyor. Seri katil cinayetlerini işlerken ortada bir delil bırakmaz. Onu tanımlayabilecek tek kişi ise mafya babasıdır. Bu mafya babası, polisle işbirliği yapmayı kabul eder ve heyecanlı olaylar gelişir.

 

Time to Hunt (2020) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir dram ve aksiyon filmi olan Time to Hunt’ı, Sung-hyun Yoon yönetiyor. Filmde ülke, bir anda fakirleşir. Bu durum karşısında ülkeyi terk etmek isteyen bi grup gencin, bunu yapmaları için soygun yapmaları gerekmektedir.

 

Beasts Clawing at Straws (2020) IMDB Puanı: 7.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Yong-hoon Kim’in yönettiği Beasts Clawing at Straws’da, hasta annesine bakmak zorunda olan restoran sahibi kahramanımızın hikayesi konu ediliyor. Para sıkıntısı çeken başrol, saunada bir çanta dolusu para bulur ve bu parayla rahatlayacağını düşünür. Ancak olaylar hiç de düşündüğü gibi gitmez.

 

Telefon (2020) IMDB Puanı: 7.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir Netflix yapımı olan Telefon’u, Chung-Hyun Lee yönetiyor. Filmde bir seri katil, 20 yıl gelecekte yaşayan bir kadınla iletişim kurar. Bundan sonra seri katil, kadının hayatıyla oynamaya başlar ve ilginç olaylar gelişir.

 

Siworae (2000) IMDB Puanı: 7.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Romantik bir ilişkinin konu edildiği Siworae’de, farklı zamanlarda yaşamış iki insanın mektuplarla yaşadıkları anlatılıyor. Bu iki insan, animasyon seslendirmesi yapan Kim ile mimar Sun-Hyun’dur.

 

Chugyeogja (2008) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Eski bir dedektif olan Joong-ho, polislik yapmakta ancak para sıkıntısı çekmektedir. Bunun üzerine çareyi kadın satıcılığı yapmakta bulur. Ancak kadınlar sırasıyla ortadan kaybolmaya başlar. Jooong-ho’da kadınları bulmak için bir ipucu keşfeder ve olaylar hızlanır.

 

O-jik-geu-dae-man (2011) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Filmde, kör olan bir genç kız ile eski boksör arasında yaşananlar anlatılıyor. Eskiden kötü işlere bulaşan eski boksör, bu genç kız ile muhteşem bir aşk yaşar.

 

Keulraesik (2003) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Üniversitede okuyan bir genç kız olan Ji-hae, sevdiği çocuğa duygularını açamamaktadır. Bu genç kız, babasını küçük yaşta kaybetmiş ve annesiyle büyümüştür. Ancak annesi iş için yurt dışına çıkınca yalnız kalır. Bu süreçte annesinin babası ile evlenmeden önce sevdiği adama yazdığı mektupları bulur.

 

Taegukgi Hwinalrimyeo (2004) IMDB Puanı: 8.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu savaş filminde, Kore Savaşı’ndan yıllar sonra savaş alanında yapılan bir kazıyla Jin Tae Lee geçmişe gider. Savaş sırasında kaybolan ağabeyinden bir ize ulaşabileceğini zanneden Jin Tae ile iki ülke arasındaki savaşı izleyeceksiniz.

 

Oasis (2002) IMDB Puanı: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Zihinsel engelli olan Jong-du, yanlışlıkla birinin ölümüne sebep olduğu için cezaevine düşmüş ve cezasını çektikten sonra öldürdüğü kişinin ailesiyle görüşür. Jong-du, ölen kişinin fiziksel engelli kız kardeşine aşık olacaktır.

 

Bin Jip (2004) IMDB Puanı: 8.02

Haber ile ilgili metin girin!.

Yalnız bir adam olan Tae-suk, motosikletiyle seyahat edip, bulduğu boş apartmanlarda kalıyordur. İnsanların boş bıraktığı evlere girerek bir süre misafir olarak kalıyordur. Bunun karşılığında da çalışmayan ev aletlerini tamir etmektedir.

 

Old Boy (2003) IMDB Puanı: 8.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Oh Dae Soo isimli adam, bir gün kaçırılarak 15 yıl boyunca bir hücrede tutuklu kalır. Ancak kendisine açıklama da yapılmamıştır. Bir gün serbest bırakılır ve pahalı kıyafetlerle, para ve cep telefonu verilir eline. Ancak adam intikam almaya kararlıdır ve kendisini kaçıranların daha büyük bir planı olduğunu anlar.

 

My Sassy Girl (2008) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir gün sarhoş bir genç kız metronun altında kalır. Onu ölümden Kyun-woo kurtarır. Bu genç kız ile metroya binen adam, çevrelerindekilerin kızın hareketlerinden rahatsız olması sonucu farklı olaylar yaşanır. 

 

A Moment to Remember (2004) IMDB Puanı: 8.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Yönetmen koltuğunda John H. Lee’nin oturduğu A Moment to Remember filminde, birbirlerine aşık olan bir çiftin dokunaklı hikayesi anlatılıyor. Genç kız, Alzheimer hastalığına yakalanarak anılarını yavaş yavaş unutmaya başlamaktadır. 

Menuler: 774 775 776 780 777 778 779 788 789