En iyi gizem filmleri

Gizem filmleri, birçok insan tarafından oldukça sevilir. Filmin ana konusu olan ve çözülmeyi bekleyen gizemleri izlemek keyif verir. Bu haberimizde en iyi gizem filmlerini sizler için derledik. Şimdiden iyi seyirler.

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2021 12:25
Değiştirme Tarihi: 07.10.2021 12:25
En iyi gizem filmleri

Da Vinci’nin Şifresi’nden Düşman’a, Şeytan Üçgeni’nden Büyük Hazine’ye kadar sinema tarihine damgasını vurmuş çok sayıda gizem filmi var. Pek çok insanın müptelası olduğu bu filmler, içindeki gizemlerle keyifli bir seyir yaşatır. Sizler de bir gizem filmi arıyorsanız, en iyi gizem filmleri listemize bir bakın…

 

EN İYİ 25 GİZEM FİLMİ
 • 23 Numara
 • Da Vinci Şifresi
 • Kapan
 • Düşman
 • Şeytan Üçgeni
 • Sınav
 • Gitme
 • Büyük Hazine
 • Kader Ajanları
 • Metot
 • Küp
 • Kimlik
 • Çatı Katı
 • Kader
 • Yaşam Şifresi
 • Kaçış Planı
 • Sherlock Holmes
 • Zodiac
 • Makinist
 • Testere
 • Oyun
 • Bay Hiçkimse
 • Tutsak
 • Karanlık Yolculuk
 • Zindan Adası

 

ZİNDAN ADASI (2010) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Yönetmen koltuğunda Martin Scorsese’ın oturduğu Zindan Adası, bir başyapıt niteliğinde. Teddy Daniels ve Chuck Aule iki polistir. Rachel Solando isimli bir akıl hastası ortadan kaybolunca, bu iki polis de soruşturmaya dahil olur ve tehlikeli akıl hastalarının tedavi edildiği Shutter Adası’na gider.

 

Karanlık Yolculuk (2001) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Richard Kelly’nin yönettiği Karanlık Yolculuk filmi, genç bir adamın gizemli macerasını anlatıyor. Filmin kahramanı, bir gece insan ve tavşan karışımı bir yaratık tarafından odasından çıkarılır ve bir sırra sürüklenir. Bu yaratık, genç adama 28 gün, 6 saat, 42 dakika ve 12 saniye sonra dünyanın sonlanacağını söylemiştir. Bu gizem dolu macerayı sakın kaçırmayın.

 

Tutsak (2013) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Şükran Günü’nü kutlamak için toplanan Dovers ve Birches aileleri, bu esnada korkunç bir haber alır. Gecenin ilerleyene saatlerinde ailelerin iki küçük kızı ortadan kaybolur. Polise başvururlar ancak bir sonuç alamazlar. Bu durum karşısında Keller Dover, adaleti kendi elleriyle sağlamak için kolları sıvar.

 

Bay Hiçkimse (2009) IMDB Puanı: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Nemo’dur. Ölüm döşeğine gelmiş bu adam, çocukken bir peronda olduğunu hatırlar ve annesiyle mi yoksa babasıyla mı kalması gerektiğini düşünür. İşte bundan sonra olaylar heyecanlı bir boyuta geçer.

 

Oyun (1997) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

David Fincher’in yönettiği filmde Nicholas Van Orton, tüm hayatını kontrol ederek yaşamaktadır. Ancak bir gün engel olunamaz bir kontrolsüzlükle karşı karşıya kalır. Doğum gününde alacağı bir hediyeyle hayatı bir anda değişecektir. Kardeşi ona, sonunda büyük bir ödülün olduğu bir oyun hazırlar. Ancak bu oyun, bir süre sonra oyun olmaktan çıkacaktır.

 

Testere (2004) IMDB Puanı: 7.7

Haber ile ilgili metin girin!.

James Wan imzalı Testere’de, bir seri katilin yaptıkları anlatılıyor. Sıra dışı bir seri katil olan başrolümüz, kurbanlarına hayatın anlamını ve değerini anlatıyordur. Onlara oyunlar oynayarak hayatta kalma şansı tanıyordur. Son kurbanlar ise Adam ve Dr. Lawrence Gordon’dur. Birbirlerini tanımayan bu adamlar, bir anda kendilerini aynı odanın içinde bulurlar.

 

Makinist ( 2004) IMDB Puanı: 7.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Fabrikada işçi olarak çalışan Trevor, 1 yıldır uykusuzluk hastalığıyla mücadele etmektedir. İşi dikkat gerektirmesine rağmen, kendisi çok yorgundur. Günden güne kilo kaybetmektedir ve hayatında da iki kadın vardır.

 

Zodiac (2007) IMDB Puanı: 7.7

Haber ile ilgili metin girin!.

David Fincher’in yönettiği Zodiac, San Francisco’daki bir seri katili anlatıyor. Bu seri katil, farklı gazetelere mesajlar göndererek işlediği cinayetleri itiraf eder. Mesajlarının yayınlanmasını isteyen katil, aksi durumda daha fazla insanı öldüreceğini söyler. Genç gazete karikatüristi olan Robert, bu mesajların ardından katille ilgili araştırmalar yapmaya başlar.

 

Sherlock Holmes (2009) IMDB Puanı: 7.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Dünyaca ünlü karakter Sherlock Holmes’un macerasının anlatıldığı filmde Holmes, ülkesini tahrip edebilecek ölümcül bir omployu aydınlatmak için yeni bir düşmanla savaşmaya başlar. Bu gizem ve macera dolu filmi soluksuz izleyeceksiniz.

 

Kaçış Planı (2010) IMDB Puanı: 7.4

Haber ile ilgili metin girin!.

John ve Lara çifti, mutlu bir evlilik yürütmektedir. Ancak hayatları, Lara’nın bir cinayet soruşturması nedeniyle tutuklanmasının ardından değişir. Lara, suçsuz olduğunu ispatlayamaz ve hüküm giyer. Bunun üzerine John, eşini hapishaneden kaçırma planları yapmaya başlar.

 

Yaşam Şifresi (2011) IMDB Puanı: 7.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Ben Ripley’in yönettiği Yaşam Şifresi, bir askerin hikayesini anlatıyor. Kendini devlet destekli gizli bir deneyde bulan Yüzbaşı Colter, bir gün hızlı trende uyanır ve buraya nasıl geldiğini bilmez. Karşısında da tanımadığı Christina’yı bulur. Ancak kadın, Colter’ı tanıyordur. Colter, tuvalete giderek yüzünün değiştirildiğini görerek şok geçirir. Cüzdanında da sınıf öğretmeni Sean Fentress’in kimliği bulunmaktadır.

 

Kader (2014) IMDB Puanı: 7.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Zamanda seyahat edip suçluları yakalamaya çalışan zamansal bir ajanın konu edildiği filmde, ajana son bir görev verilir. O da, 1975 yılında New York’ta yaptığı bir patlamada, 11 bin insanın ölümünden sorumlu olan bombacıyı bulup patlamayı durdurmaktır. Bu görevi için de New York’ta barmen olarak çalışmaya başlar.

 

Çatı Katı (2008) IMDB Puanı: 7.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Evli olan 5 arkadaş, birlikte bir çatı katı kiralar. Burada metresleriyle keyifli vakitler geçirmektedirler. Ancak bir gün tanımadıkları bir kadının cansız bedenini dairelerinde bulurlar. Birbirlerinden şüphelenmeye başlayan arkadaşlar, düşündükleri kadar birbirlerini tanımadıklarını keşfedeceklerdir.

 

Kimlik (2003) IMDB Puanı: 7.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir gece çıkan kasırga, on tane yabancıyı bir araya getirir. Bu kişiler, bir otele sığınmak zorunda kalmışlardır. Bir süre tuhaf olaylar başlar ve bilinmeyen bir güç seri cinayetler işler. Bu 10 yabancı için hayatta kalma mücadelesi ise çoktan başlamıştır.

 

Küp (1997) IMDB Puanı: 7.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Farklı yeteneklere sahip bir grup insan, bir küpün içerisinde kendilerini bulur. Durumu anlamak için de birbirlerini tanımak zorunda kalırlar. Ancak bu küpün içerisinde olana bitene yanıt aramak, hiç de kolay olmayacaktır.

 

Metot (2005) IMDB Puanı: 7.3

Haber ile ilgili metin girin!.

Psikologlar tarafından bulunan ‘Grinholm Metodu’nu ele alan filmde, iş başvurusu yapan adaylar bir odaya kapatılır. Hepsinin neyi amaçlaması gerektiği önlerindeki bilgisayar ekranlarına gelen mesajlarla belirlenir. Adaylar, birbirlerini elemek için büyük bir mücadelenin içerisine çekilir.

 

Kader Ajanları (2011) IMDB Puanı: 7.1

Haber ile ilgili metin girin!.

‘Kaderimizi kim kontrol ediyor?’ sorusuna yanıt arayan Kader Ajanları filminde, hırslı bir politikacı olan David Norris bir gün güzel dansçı Elise ile tanışır. Kadına aşık olmaya başladığında, geçmişten geliyormuş gibi yapan şapkalı ve gizemli adamlar çifti ayırmak için çalışmaya başlarlar. Ancak David vazgeçmez ve kaderini karşısına alır.  

 

Büyük Hazine (2004) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Üçüncü kuşak bir hazine avcısı olan Benjamin Franklin Gates, kimsenin inanmadığı bir hazineyi aramaya kendini adamıştır. Bir rivayete göre bu hazine, Kuzey Amerika’dadır. Benjamin en sonunda hazine haritasının, Bağımsızlık Bildirgesi’nin arkasında olduğunu keşfeder.

 

Gitme (2005) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Marc Forster’ın yönettiği Gitme filminde psikiyatrist Sam Foster, aslında hayal gücü ile gerçekliği arasındaki çizgi bulanıklaşmıştır. Bu durum Foster’ın, intihar eğilimli hastası Henry’nin üzerine düşmesiyle ortaya çıkacaktır. Sanat alanında çalışan Henry, 21 yaşında intihar etmeyi planlar. Ancak psikiyatrist Forster, kendisini hastasına adamıştır.

 

Sınav (2009) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Gizemli ve güçlü bir şirkete girebilmek için son aşamaya gelen 8 tane yetenekli adaydan en iyisi hazırlanan sınavı geçerek işe başlayacaktır. Adaylar, penceresiz bir odaya sokulur ve cevaplamaları gereken sadece 1 soru vardır. Ve süreleri de 80 dakikadır.

 

Şeytan Üçgeni (2009) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir gün arabasıyla giderken bir martıya çarparak trafik kazası geçiren Jess, arkadaşlarıyla bir yat turuna çıkar. Ancak içinde adını koyamadığı bir huzursuzluk vardır. Fırtınaya yakalanırlar ve yakınlarından geçen bir gemiye sığınırlar. Ancak bu gemide yaşananlar hiç de iyi şeyler değildir.

 

Düşman (2013) IMDB Puanı: 6.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir üniversitede tarih dersleri veren Adam’ın hayatı oldukça monotondur. Bir tavsiye üzerine bir film izler ve o filmdeki oyuncuyu kendisine çok benzetir. Bunun üzerine oyuncunun peşine düşen Adam, artık Anthony’nin hayatının bir parçasıdır.

 

Kapan (2007) IMDB Puanı: 6.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Dört yetenekli matematik uzmanı genç, tuhaf biri tarafından bir bulmacayı çözmeleri için gizemli bir yere davet edilir. Ancak burada kendilerine yöneltilen soruları zamanında ve doğru çözemezlerse bir ölüm tuzağının içerisine düşeceklerdir.

 

Da Vinci Şifresi (2006) IMDB Puanı: 6.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Sembol uzmanı Robert, kendini gizemli bir cinayetin içinde bulur. Kurban ise torunu ve kendisiyle Da Vinci tablosundaki ipuçlarını bulan kriptoloji uzmanı Sophie Neveu’dur. Sophie ile Robert gerçek için Londra’ya gider. Ancak bu yolculukta, hem dost hem de düşmanlarıyla karşılaşacaklardır.

 

23 Numara (2007) IMDB Puanı: 6.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Walter Sparrow’un gizemli macerasını konu edinen filmde, yaş gününde karısını almaya geciken Walter’ın eşi bir kitapçıda kan kırmızısı kapağı olan bir roman bulur. Bu kitapta, numeroloji ile ilgili bir cinayetin gizemi vardır. Kitaptaki hikayeden etkilenen Walter, kitabın yazarının peşine düşmeye karar verir.

 

Menuler: 774 775 776 780 777 778 779 788 789