En iyi aksiyon filmleri

Aksiyon filmleri heyecan ve macera harmanlanarak izleyiciye sunulan ve her daim de alıcısı olan yapımlar içerisindedir. Yapacak bir şey bulamadığınız bir akşam ya da hafta sonu sevdiklerinizle pür dikkat izleyebileceğiniz en iyi aksiyon filmleri listesini acunn.com olarak sizlere derledik. 

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2021 16:35
Değiştirme Tarihi: 04.10.2021 16:35
En iyi aksiyon filmleri

En iyi aksiyon filmleri, her zaman izlenebilen ve seyiriciyi kendisine en çok çeken, bazen derin konuları da işleyecebileceği gibi çoğunlukla da bir solukta tüketilebilmektedir.

Gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri listesini IMDb puanlarına ve göre derledik. Aksiyon filmleri arasında kendi seçtiğimiz bazı yapımlar da yer almaktadır. İşte mutlaka izlemeniz gereken en iyi aksiyon filmleri...

EN İYİ AKSİYON FİLMLERİ LİSTESİ 
 • The Dark Knight (Kara Şövalye) (2008)
 • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)
 • Taşıyıcı
 • Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
 • Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)
 • Matrix (1999)
 • Gladyatör (2000)
 • Sevginin Gücü (1994)
 • Kara Şövalye Yükseliyor (2012)
 • İhtiyar Delikanlı (2003)
 • Açlık Oyunları
 • Kutsal Hazine Avcıları (1981)
 • Ateşten kalbe akıldan dumana (1998)
 • Zor Ölüm (1988)
 • Cehennem Melekleri
 • Galaksinin Koruyucuları (2014)
 • Diriliş (2015)
 • Deadpool (2016)
 • Ip Man (2008)
 • Geçmişi olmayan adam (2002)
 • Skyfall (2012)
 • Avatar (2009)

1. THE DARK KNIGHT

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir Batman filmi olan The Dark Knight'ta Gotham Sokakları'nda kaos hakimdir. Kara Şövalye halk için büyük bir tehdit oluştururken, ortaya bir de Joker çıkmıştır. Tehdit gibi görülen Batman, yeniden şehrin kurtarıcısı rolüne bürünecektir. 

Şehirdeki kaosu Teğmen Gordon, Savcı Harvey Dent ile bir araya gelerek bitirmeye çalışan Batman, Joker'in ansızın ortaya çıkışıyla yeni bir düşmanla karşı karşıya kalacaktır. 

Vizyon tarihi: 2008
Tür: Aksiyon, Macera
IMDb: 9
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart

2. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yüzüklerin Efendisi, takan kişiye çok büyük bir güç veren ancak kötülüğün de simgesi olan Tek Yüzük'ün yok edilmesi için verilen mücadeleyi anlatmaktadır. Dünyanın en iyi aksiyon üçlemesi arasında yer alan Yüzüklerin efendisi serisinin üçüncü filmi olan Kralın Dönüşü'nde de Orta Dünya'nın kaderi, Frodo ve dostu Sam'e bağlıdır. Kralın Dönüşü'nde insanlar, elfler ve cüceler, karanlık orduya karşıya bir araya gelmiştir ve son kez amansız bir savaşa hazırlanmaktırlar.

Vizyon tarihi: 2003
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
IMDb: 8,9
Yönetmen:Peter Jackson
Oyuncular: Sean Astin, Elijah Wood, Viggo Mortensen

3. Taşıyıcı (The Transporter)

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir Jason Statmham klasiği olarak ifade edebileceğimiz Taşıyıcı'nın devam filmleri de bulunmaktadır. Filmde, özel operasyon birimi görevlisi Frank'in, kendi kararıyla seçip beğendiği son derece tehlikeli görevler ele alınmaktadır.

Kendine göre prensipleri olan Frank, üç adet altın kuralı anlaşma öncesi dile getirmektedir. Frank, anlaşmanın bozulmasından, kim için çalıştığının sorulmasından ve taşıdığı paketin içinde ne olduğunu öğrenmekten hoşlanmaz. Çıktığı son görev, bu kurallarını sorgulamasına neden olacaktır.

Vizyon tarihi: 2002
Tür: Aksiyon, Polisiye, Gerilim
IMDb: 6,8
Yönetmen:Corey Yuen, Louis Leterrier
Oyuncular: Jason Statham, François Berléand, Shu Qi

4. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)

Haber ile ilgili metin girin!.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği'nde yok edilmesi gereken yüzük için verilen mücadelenin henüz başlangıcı anlatılmaktadır. Filmde, bu yüzüğün ortaya çıkış hikayesi ve emanet edilen kişinin (Frodo) gerçeği öğrenmesiyle yaşanacaklar konu edilmiştir. Eğer yüzük, kötülerin eline geçerse insanlığın sonunu getirecek savaşlar meydana gelecektir. Yüzüğün yok edileceği tek yer ise Mordor'dur. 

Vizyon tarihi: 2001
Tür: Aksiyon, Macera, Dram
IMDb: 8,8
Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Elijah Wood, Sean Astin, Ian McKellen

5. Yüzüklerin Efendisi: İki Kule 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yüzüklerin Efendisi İki Kule'de yüzüğü yok etmek için bir araya gelen ve oluşturulan yüzük kardeşliğinin bozulması ve ardından başlarına gelenler anlatılmaktadır. Kardeşlik, gruplar halinde Orta Dünya'nın tehlikeli noktalarına doğru sürükleneceklerdir. Üçlemenin en heyecanlı filmlerinden biri olan İki Kule, en iyi aksiyon sahnelerinin yer aldığı bir başyapıt olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Vizyon tarihi: 2002
Tür: Aksiyon, Macera, Dram
IMDb: 8,7
Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Elijah Wood, Sean Astin, Ian McKellen

6. Matrix 

Haber ile ilgili metin girin!.

Neo, gündüzleri bir yazılım şirketinde çalışmakta, geceleri ise hackerlık yaparak, Matrix'i araştırmaktadır. Araştırdıkları arasında Trinity ve Morpheus da vardır ve bir gün bu ikiliyle tanışır. Morpheus, Neo'ya yaşadığı dünyanın gerçek olmadığını söyleyip gerçek dünyayı gösterme vaadinde bulunur. 

Metaforik göndermelerin bol olduğu Matrix'te Neo, gerçek dünyada yeniden doğar ve simülasyon ile gerçek dünyayı anlamaya çalışır. Neo, neden bu dünyadan gerçek dünyaya götürüldüğünü de öğrenecektir ayrıca. Serinin devam filmleri Matrix 2 ve Matrix 3 şeklinde çıkmıştır. 

Vizyon tarihi: 1999
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu
IMDb: 8,7
Yönetmen: Lana Wachowski, Lilly Wachowski
Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

7. Gladyatör (2000)

Haber ile ilgili metin girin!.

General Maximus, Roma imparatorluğunda giderek yükselen, başarılı bir komutandır. İmparator, tahtın varisi olan Commodus'u kayırmak yerine Maximus'a değer vermesi, Commodus'u bir hayli rahatsız etmektedir. 

Harekete geçip ilk olarak hasta yatağındaki babasını öldüren Commodus, ardından Maximus ve ailesinin öldürülmesi için emir verir. Maximus ölümden zor kurtulmuştur ancak artık satın alınmış bir arena gladyötürüdür. Commodus'a karşı intikam ateşiyle yanıp sönen Maximus'u hayatta da bu tutar. 

Vizyon tarihi: 1999
Tür: Aksiyon, Macera
IMDb: 8,5
Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen

8. Sevginin Gücü (Leon) 

Haber ile ilgili metin girin!.

New York'ta üvey ailesiyle birlikte yaşayan Mathilda, 12 yaşında mutsuz bir hayat sürmektedir. Babası, iki taraflı oynayan polis için uyuşturucu saklamaktadır. Leon ise acıması olmayan duygusuz bir katildir. Mathilda'yı kaçıp gitmekten alıkoyan tek şey ise, erkek kardeşidir. Mathilda'nın ailesi bir gün katledilir, o ise bu esnada tesadüf eseri markette alışveriştedir. Şans eseri hayatta kalır ve Leon'un dairesine saklanarak hayata tutunur. İkilinin hikayesi burada başlayacaktır. 

Vizyon tarihi: 1994
Tür: Aksiyon, Dram, Suç
IMDb: 8,5
Yönetmen: Luc Besson
Oyuncular: Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman

9. Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises)

Haber ile ilgili metin girin!.

Kara Şövalye Yükseliyor'da Batman ve Bruce Wayne, kendisinden çok daha güçlü bir rakibe karşı mücadele vermektedir. Batman, şehirde çok büyük kaosa yol açan terörist lider Bane'i alt etmeye çalışmaktadır. Bane, kedikadın Selina Kyle'ı da kendi tarafına çekerek gücüne güç katmıştır. 

The Dark Knight Rises'da Batmanimiz Christian Bale, ezeli düşmanı Bane olarak Tom Hardy'i alt etmeye çalışmaktadır. En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan Kara Şövalye Yükseliyor'ın yönetmen koltuğunda yine Christopher Nolan yer alıyor.

Vizyon tarihi: 2012
Tür: Aksiyon, Gerilim
IMDb: 8,4
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy

10. İhtiyar Delikanlı (Old Boy)

Haber ile ilgili metin girin!.

İhtiyar Delikanlı, izleyenlerin nefesini kesecek ve etkisinden uzun süre kurtulamayacağınız bir aksiyon filmi. Filmde, Oh Dae-Soo isimli bir adamın kaçırılıp 15 yıl boyunca kötü bir hücrede tutulması ve aniden serbest bırakılması ardından intikam arayışı anlatılmaktadır. 

Oh Dae-Soo, gerçeği öğrenmek için yola koyulmuş olsa da, aslında serbest bırakanların çok daha büyük bir planı olduğunu filmin sonunda acı bir gerçekle yüzleşerek öğrenecektir. 

Vizyon tarihi: 2003
Tür: Aksiyon, Gizem, Dram
IMDb: 8,4
Yönetmen: Chan-Wook Park
Oyuncular: Min-sik Choi, Yoo Ji-tae, Kang Hye-Jeong

11. Açlık Oyunları

Haber ile ilgili metin girin!.

Başrolünde Jennifer Lawrence'ın yer aldığı ve bu seriyle birlikte dünya sinemasının en ünlü oyuncuları arasında geldiği Açlık Oyunları, en iyi aksiyon filmleri içerisinde kendine yer bulmuştur. 

Açlık Oyunları'nda Kuzey Amerika, kuraklık ve açlıklarla zayıf düşmüş ve adeta çökmüştür. Bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem isimli bir ülke kalmıştır geriye. Bu başkentte, her yıl eyaletlerden kura ile seçilen ikişer gencin dahil olduğu açlık oyunları düzenlenmektedir. 

Zenginleri eğlendirmek için düzenlenen bu oyunda asıl amaç, eyaletlerin olası başkaldırılarının önüne geçmek ve tüm eyaletlere mesaj vermektir. Yarışmacılar, tüm rakiplerini elemeye çalışarak hayatta kalma mücadelesi vereceklerdir. Bu anlar ise 24 saat boyunca canlı olarak yayınlanmaktadır.

Vizyon tarihi: 2012
Tür: Aksiyon, Dram, Bilimkurgu
IMDb: 7,2
Yönetmen: Gary Ross
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

12. Kutsal Hazine Avcıları (Raiders of the Lost Ark)

Haber ile ilgili metin girin!.

Indiana Jones efsanesinin ilk filmi olan Kutsal Hazine Avcıları, George Lucas tarafından 1930'lu yıllarda maceraperest aksiyon kahramanları ilham alınarak yaratılmıştır.

Aksiyon filmi denince mutlaka izlemeniz gereken yapımlar arasında yer alan Indiana Jones serisinin ilk filmi Kutsal Hazine Avcıları'nda Ark of the Conenant'ı bulması için görevlendirilen Argeolog Dr. Indiana Jones'un hikayeleri anlatılmaktadır.

Bu hazinede ünlü 10 Emir'in var olduğu ve kutsal güçlerin de var olduğuna inanılmaktadır. Jones, eski aşkı Marion’la birlikte Nepal’den Kahire’ye kadar tuzak ve tehlikeyle dolu bir maceraya atılır.

Kutsal Hazine Avcıları'ndan sonra, 1984'te Kamçılı Adam, 1989'da Son Macera, 1992 ve 1996 yıllarında Genç Indiana Jones Günlükleri ve 2008 yılında Kristal Kafatası Krallığı çekilmiştir.

Vizyon tarihi: 1981
Tür: Macera, Aksiyon
IMDb: 8,4
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncular: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman

13. Ateşten kalbe akıldan dumana (Lock, Stock and Two Smoking Barrels)

Haber ile ilgili metin girin!.

Ünlü yönetmen Guy Ritchie filmi Ateşten Kalbe Akıldan Dumana, aksiyonu bir hayli bol yapımlar içerisindedir. Bir arkadaş grubunun hikayesini anlatan Guy Ritchie, farklı yeteneklere sahip bu gençlerin başına gelen ilginç bir olayı beyazperdeye yansıtmaktadır. Kendilerince müthiş bir plan yapan bu arkadaş grubu, kumar oynaması için seçtikleri bir arkadaşı aracılığıyla büyük para kazanmayı amaçlamaktadırlar. 

Kumardaki üstün yeteneği ile ünlenen Eddy'yi seçen arkadaşları borç harç bir şekilde 100 bin paund toplayıp onu kritik bir gecede oyuna gönderirler. 

Kumar konusunda masanın en iyisi Eddy'dir ancak planlamadıkları şeyler de vardır. Çünkü rakipleri önceden hazırladıkları bir düzenek ile hile yapmaktadır. Eddy, tüm parayı kaybeder ve mafyaya borçlanır. Şimdi yapmaları gereken şey binbir güçlükle bu parayı toparlamaktır.

Vizyon tarihi: 1998
Tür: Macera, Aksiyon
IMDb: 8,2
Yönetmen: Guy Ritchie
Oyuncular: Jason Statham, Nick Moran, Dexter Fletcher

14. Zor Ölüm (Die Hard)

Haber ile ilgili metin girin!.

New York polis departmanında görevli dedektif John McClane, arasının kötü olduğu eşi Holly ile tekrar işleri yoluna koymak için Los Angeles'a gelir. Holly ise yılbaşı için şirketin düzenlediği partide, Nakatomi Plaza'dadır. McClane de bu binaya doğru yola çıkmıştır. McClane plazaya varır ve kıyafetlerini değiştirmek için odaya girer. Bu sırada Alman teröristler binayı kuşatıp insanları rehin alır. Kurtulan tek kişi ise McClane'dir. Şimdi New York'lu dedektif, eşinin de aralarında olduğu bu insanları kurtarmanın yolunu arayacaktır. 

Die Hard, Bruce Willis'in başrolünde yer aldığı, aksiyon filmlerinin en önemli örneklerinden biridir. Zor Ölüm'ün sonrasında 3 devam filmi daha çekilmiştir ve Willis bu rolle dünya çapında bir oyuncu haline gelmiştir. Die Hard, 4 kategoride Oscar'a da layık görülmüştür.

Vizyon tarihi: 1988
Tür: Macera, Aksiyon
IMDb: 8,2
Yönetmen: John McTiernan
Oyuncular: Bruce Willis, Alan Rickman, Alexander Godunov

15. Cehennem Melekleri (The Expendables)

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir film düşününki, aksiyon ve macera denince akla gelen tüm dünya starı oyuncular bir arada olsun. İşte Cehennem Melekleri tam olarak bunu karşılamaktadır. Orijinal adı The Expendables olan filmde, Güney Amerika ülkesinde diktatör olan bir lideri yıkmak için tutulan bir grup paralı askerin aksiyon dolu hikayesi anlatılmaktadır. Ancak ülkeye bu görev için giren adamlarımız, işin tam olarak böyle olmadığını öğrenirler ve ihanete uğradıklarını fark ederler. 

The Expendables’da Jason Statham, Jet Li, Mickey Rourke ve Eric Roberts gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Vizyon tarihi: 2010
Tür: Macera, Aksiyon, Gerilim
IMDb: 6,5
Yönetmen: Sylvester Stallone
Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li

16. Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy)

Haber ile ilgili metin girin!.

Galaksinin Koruyucuları aksiyon ve komedinin iç içe geçtiği, son derece keyifli 2014 yapımı bir filmdir. Filmde, evrenin kontrolünü geçirmeye çalışanları durdurmaya çalışan bir grup suçlunun hikayesi anlatılmaktadır. 

Peter Quill, kendisine Star-Lord lakabını takmış bir maceracıdır ve çalmaması gereken esrarengiz bir küreyi çalmıştır. Peşine de Ronan isimli kötü bir adam düşmüştür. Quill, ondan kurtarmak isterken silahlı bir rakun olan Roket, Rakun'un yol arkadaşı Groot, yeşil kadın Gamora ve yokedici Drax ile işbirliğine girmiştir. 

Vizyon tarihi: 2014
Tür: Macera, Aksiyon, Komedi
IMDb: 8,0
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista

17. Diriliş (The Revenant)

Haber ile ilgili metin girin!.

19. yüzyıl Amerika sınırında geçen The Revenant, oscar ödüllü yönetmen Alejandro G. Inarritu'nun efsanevi Hugh Glass'ı beyazperdeye taşıdığı filmdir. Hugh Glass, kürkleri için hayvanları avlayan deneyimli bir tuzakçıdır. Ancak avlandıkları bölgelerde hem yerli kızılderililer hem de Fransız askerleri dolaşmaktadır. 

Bir av sırasında boz ayı saldırısına uğrayan Glass, ölümcül şekilde yaralanmıştır. Ekibi ise, yavaşlamamak için onu bu şekilde ölüme terk eder. Glass, bir şekilde hayata tutunur ve hayata tutunur. Başroldeki Leonardo DiCaprio'ya en iyi oyuncu ödülü oscarı kazandıran Diriliş, aksiyon sahneleriyle nefesini tutup uzun süre bırakmadan izleyeceğiniz bir başyapıtı sizlere sunuyor. 

Michael Punke'ın kaleme aldığı The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin başrolü ise Leonardo DiCaprio.

Vizyon tarihi: 2015
Tür: Macera, Aksiyon, Dram
IMDb: 8,0
Yönetmen: Alejandro González Iñárritu
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson

18. Deadpool 

Haber ile ilgili metin girin!.

Wade Wilson, eski özel kuvvetler görevlisi kötünün iyisi bir adamdır. Ordudan ayrıldıktan sonra, Vanessa ile aşk yaşamaya başlamış ve mutlu bir hayat sürmektedir. Her şeyin yolunda olduğunu düşünürken kanser olduğunu öğrenir.

Son derece sancılı bu süreçte, çektiği acıyı sevgilisine yansıtmamak için ondan ayrılır ve kendisine tedavi umudu sunan gizemli bir projeye katılır. Wade iyileşir ancak korkunç bir yan etki olacaktır. DNA'sı değişen Wade, büyük acılara göğüs gerer ancak fiziksel olarak da görenleri ürkeceği bir hal alır. 

Wade'in şimdiki amacı, Ajax Francis'ten intikam almak olacaktır. 

Vizyon tarihi: 2016
Tür: Macera, Aksiyon, Komedi
IMDb: 8,0
Yönetmen: Tim Miller
Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein

19. Ip Man 

Haber ile ilgili metin girin!.

Dünyaca ünlü oyuncu Bruce Lee'nin ustası olan Ip Man'in biyografisinin anlatıldığı Ip Man, 1930'lu yılların Çin'inde geçmektedir. Foshan bölgesindeki çeşitli okullarda bu dönemde birçok dövüş ustası, öğrenci yetiştirmektedir. Bölgenin en yetenekli ismi ise WingChun tekniğinin ustası Ip Man'dir. 

Gösterişten bir hayli uzak olan bu usta, öğrenci de kabul etmemektedir. Film, bu ustanın yaşadıklarını anlatan aksiyonun bir an eksik olmadığı son derece ektili bir dövüş filmidir.

Vizyon tarihi: 2008
Tür: Aksiyon, Biografi, Dram
IMDb: 8,0
Yönetmen: Wilson Yip
Oyuncular:  Donnie Yen, Simon Yam, Siu-Wong Fan

20. Geçmişi olmayan adam (The Bourne Identity)

Haber ile ilgili metin girin!.

Yarı baygın haldeki bir adam, açık denizin ortasında hayatta kalmaya çalışırken balıkçı teknesi tarafından kurtarılır. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan bu adam, kim olduğunu bulmak için harekete geçer kendine gelince. Kendisiyle ilgili bilgileri öğrenmeye başlayan bu adam, kimsenin sahip olmadığı yeteneklerinin olduğunu da görecektir. 

Vizyon tarihi: 2002
Tür: Aksiyon, Gerilim
IMDb: 7,9
Yönetmen: Doug Liman
Oyuncular: Matt Damon, Franka Potente, Chris Cooper

21. Skyfall 

Haber ile ilgili metin girin!.

İngiliz istihbarat servisi MI6, son derece ağır bir saldırıya uğrar ve kurumun tüm değerleri alt üst olur. James Bond, bu tehdidi bulup yok etmek için harekete geçer. Çünkü MI6'yı bu denli zora sokan adam, Silva isimli bir kişidir.

James Bond serisinin 23. filmi olan Skyfall, Daniel Craig'in başrolünde olduğu aksiyon konusunda son derece tatmin edici bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Skyfall çekimleri ülkemizde, Çin ve İngiltere'de yapılmıştır.

Yönetmen koltuğunda Sam Mendes'in oturduğu filmin Türkiye dışındaki diğer çekim mekanları arasındaysa Şangay, Londra ve İskoçya’nın kuzey bölgeleri yer alıyor.

Vizyon tarihi: 2012
Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim
IMDb: 7,8
Yönetmen: Sam Mendes
Oyuncular: Daniel Craig, Judi Dench, Javier Bardem

22. Avatar 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yayınlandığı dönem çok büyük ses getiren Avatar, son derece yüksek bütçeli bir film olarak haftalarca konuşulmuştu. En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan bu filmde, yönetmen koltuğunda Titanic, Terminatör ve Yaratıklar filminin yönetmeni James Cameron yer almıştır. 

Filmde, yarı felçli Jake Sully ile Dr Grace Augustine isimli botanistin, Pandora adında bir gezegene gönderilmesi ve burada Na'vi adında uzun mavi görünüşe sahip halkla karşılaşmaları anlatılmaktadır.

Burada Na'vi prensesi Neytiri ile karşılaşan Jake, ondan bir hayli etkilenerek bir anda araştırma için gönderildiği gezegeni, dünyalılardan savunur hale gelecektir. 

Vizyon tarihi: 2009
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu
IMDb: 7,8
Yönetmen: James Cameron
Oyuncular: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver

BONUS: DAĞ

Haber ile ilgili metin girin!.

En iyi aksiyon filmleri listesine son olarak eklediğimiz film, başrollerinde Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar'ın yer aldığı Dağ oldu. Filmde, bedelli askerliği tercih edebilecekken kısa dönem askerlik yapmayı seçen İstanbullu Oğuz ile, ne askerlerle ne de komutanlarla arası iyi olan Keçiörenli Bedir'in, anten tamiri için gönderildikleri yerde terörist pususuna düşmeleri ve hayatta kalmak için verdikleri mücadele anlatılmaktadır. 

Vizyon tarihi: 2012
Tür: Aksiyon, Savaş Filmi, Dram
IMDb: 7,8
Yönetmen: Alper Çağlar
Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Fırat Doğruloğlu

Menuler: 774 775 776 780 777 778 779 788 789