En iyi aile filmleri

Aile üyelerinin hep birlikte oturup izleyeceği filmler sıklıkla aranıyor. Eğer ailenizle sinema keyfi yaşamak istiyor ancak ne izleyeceğinizi bilemiyorsanız, sizin için bir liste hazırladık. İşte en iyi aile filmlerine örnekler.

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2021 12:28
Değiştirme Tarihi: 05.10.2021 12:28
En iyi aile filmleri

Ailelerin en büyük keyiflerinden bir tanesi de birlikte film izlemek. Çocuk, genç, yaşlı demeden hep birlikte gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz filmleri sizler için derledik. Bilim kurgudan maceraya, komediden müzikale kadar pek çok filmi listemizde bulabilirsiniz. İşte en iyi aile filmleri…

 

EN İYİ 30 AİLE FİLMİ

 

 • Kayıp Balık Nemo
 • Buz Devri
 • Vol-i
 • Güzel ve Çirkin
 • Aslan Kral
 • Arabalar
 • Oyuncak Hikayesi
 • Shrek
 • Ratatuy
 • Yukarı Bak
 • Madagaskar
 • Charlie’nin Çikolata Fabrikası
 • Sevimli Canavarlar
 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin
 • Harry Potter ve Felsefe Taşı
 • Yürüyen Şato
 • İnanılmaz Aile
 • Orman Çetesi
 • E.T.
 • Süper Kahraman
 • Sünger Bob Kare Pantolon
 • Ayı
 • Ters Yüz
 • Robotlar
 • Karlar Ülkesi
 • Çılgın Hırsız
 • Bir Böceğin Yaşamı
 • Rio
 • Garfield

 

Garfield (2004) IMDB Puanı: 5.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir film serisi olan Garfield’in bu filminde, şişman kedimiz hayal edebileceği her şeye sahiptir. Ancak bir gün Jon, Liz’i etkilemek için köpek alır ve onu eve getirir. Garfield büyük hayal kırıklığına uğrar ve köpekle rekabet etmeye başlar. Garfield, sevimli köpeği her ne kadar istemese de, ona yardım etmekten de geri kalmayacaktır.

 Rio (2011) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Mavili, uçmayı öğrenememiş evcil bir papağandır. Sahibi Linda ile mutlu bir hayat sürmektedir. Mavili’nin, egzotik makav kuşlarının son örneklerinden biri olduğunu düşünüyorlardır. Bir gün Harika’nın peşine düşmek için Rio de Janerio’ya yolculuğa çıkarlar. Ancak burada hayvan tacirleri tarafından kaçırılırlar. Maceralar da bundan sonra başlar.

 

Bir Böceğin Yaşamı (1998) IMDB Puanı: 7.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir animasyon filmi olan Bir Böceğin Yaşamı’nda, çalışkan karıncaların başından geçen maceralar anlatılır. Zorlu geçecek kışa hazırlık yapmakla meşgul olan karıncalardan, bir çekirge sürüsü haraç kesmektedir. Sonunda bu duruma isyan etmek zorunda kalan karıncalar, Flik’in önderliğinde başkaldırır.

 

Çılgın Hırsız (2010) IMDB Puanı: 7.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Kötü biri olan Gru, Ay’ı ele geçirmek istemektedir. Gru, barış dolu bir varoş semtinde yaşamaktadır ve bu hırsı semtinde huzursuzluk çıkarmaktadır. Gru kimseyi dinlemez ve küçük köleleriyle bu hayalini gerçekleştirmek için hazırlıklara koyulur. Bu esnada Margo, Edith ve Agnes isimli yetimler, Gru’yla karşılaşır ve onu bir baba adayı olarak görürler.

 

Karlar Ülkesi (2013) IMDB Puanı: 7.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Karlar Kraliçesi, Krallık’ı lanetlemiş ve onu sonsuza kadar kış mevsimine mahkum etmiştir. Ancak Krallık’ta yaşayan iyi kalpli Anna, Karlar Kraliçesi’ni bularak laneti kaldırmasını istemek için kolları sıvar. Usta dağcı Kristoff ile amacını gerçekleştirmek için yolculuğa çıkan Anna, bu yolculukta tehlikeli olaylarla karşılaşacaktır.

 

Robotlar (2003) IMDB Puanı: 6.3

Haber ile ilgili metin girin!.

2003 yapımı Robotlar filmi, robotların hüküm sürdüğü bir dünyayı anlatıyor. Burada Rodney isimli küçük bir robot vardır ve bir gün büyük şehre gitmeye karar verir. Amacı ise buradaki meşhur robotla tanışarak kendini geliştirmektir. Ancak hayalinden önce aşık olur ve kötücül olana karşı bir savaşa başlar.

 

Ters Yüz (2015) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Küçük Riley’nin hikayesini anlatan filmde, Riley’nin hayatı babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla bir anda değişir. Burada yeni bir ev, okul ve arkadaşlar vardır. Riley’nin duyguları bu yeni hayata alışırken, ufak çaplı bir kaos çıkarır. Duygular arasındaki zıtlık, Riley’nin şaşkınlık yaşamasına sebep olacaktır.

 

Ayı (1988) IMDB Puanı: 7.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Annesini kaybeden yavru ayı, yalnız kalmıştır ve hayatta kalabilmek için yetişkin bir ayı bulmak zorundadır. Yavru ayının, yetişkin ayıya kendisini sevdirme çabasını izlerken oldukça duygulanacaksınız.

 

Sünger Bob Kare Pantolon (2015) IMDB Puanı: 6.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Sünger Bob Kare Pantolon, kıyıya çıkarak yaşayacaktır. Macera dolu bu filmde tehlikeli bir korsan olan Burger-Beard, sihirli kitabın son sayfasını bularak formülü tamamlamanın peşindedir. Ancak bu durum Bikini Bottom şehrini tehlikeye sürükleyecektir. Bu şehrin Sünger Bob, Patrick ve ekiplerine ihtiyacı vardır.

 

Süper Kahraman (2008) IMDB Puanı: 4.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Rick Riker, yetim bir lise öğrencisidir. Bir gün radyasyonlu yusufçuk tarafından ısırılır ve uçmak dışında süper yetenekler kazanır. Film, Hollywood’da popüler olan filmleri ti’ye almaktadır.

 

E.T. (2001)

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir uzaylı grup, bir gün dünyaya gelir. Amaçları, meraklarını gidermektir. Ancak geri dönerlerken aralarından bir arkadaşlarını memleketlerine döndürmeyi unuturlar. Şimdi bu sevimli yaratık, hiç tanımadığı bir dünyada korku içinde yalnız kalmıştır.

 

Orman Çetesi (2006) IMDB Puanı: 6.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Midwest’te bir ormana gelen Rakun RJ, insanların yanında yaşamanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Yanında kış uykusundan uyanan orman halkı da vardır. İnsanlardan çok korkan bir grupla karşılaşan Rakun RJ, Vern ile türlü maceralara başlar.

 

İnanılmaz Aile (2004) IMDB Puanı: 8.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Kötülüklerle mücadele eden Bob Parr, bir süre sonra yoğun temposundan yorulur ve emekli olmak ister. Eşi ve çocuklarıyla sakin bir hayat yaşamaya başlar. Ancak bu hayattan da sıkılır ve evren tarafından bir adada gizli bir görevin sahibi olarak atanır.

 

Yürüyen Şato (2004) IMDB Puanı: 8.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Sıradan bir genç kız olan Sophie’ye büyü yapılmış ve 90 yaşındaki bir kadına dönüştürülmüştür. Çevresi tarafından tanınmaz bir hale gelen Sophie, yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalmıştır. Yürüyen Şato’da yaşayan bir büyücünün yanına yerleşen Sophie, burada kendisiyle aynı kaderi paylaşan cinlerden biriyle büyüden kurtulmaya çalışacaktır.

 

Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) IMDB Puanı: 7.6

Haber ile ilgili metin girin!.

Ailesini kaybeden Harry Potter, teyzesinin yanına sığınmak zorunda kalır. 11 yaşına geldiğinde yetenekleri iyiden iyiye kendini göstermeye başlar. Bu yetenekleri sayesinde Hogwarts büyücülük okuluna davet edilen Harry, ailesinin intikamını almaya çalışacaktır.

 

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (2009) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Ejderhalar tarafından istila edilen Berk Adası’nın sakinleri, bu acımasız hayvanlardan kurtulmak ister. Bunun için yetişkinlik çağına gelen genç erkeklerin, bir ejderhayı öldürmeleri gerekmektedir. Bir gün Hiccup, bir ejderhayı öldüremez ve onu ormana götürerek serbest bırakır. Bundan sonra ise aralarında sadakat dolu bir arkadaşlık başlar.

 

Sevimli Canavarlar (2001) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Sevimli Canavarlar filminde, yaşamak için insanlara ihtiyaç duyan sevimli canavarların hikayesi anlatılıyor. İnsanlara ihtiyaçları vardır çünkü onları korkuttukları anda duydukları çığlıktan enerji alırlar. Bu tuhaf dünyaya bir gün küçük bir kız çocuğunun yolu düşer. İşte maceralar da bundan sonra başlar.

 

Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005) IMDB Puanı: 6.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Çikolata fabrikasının sahibi Willy Wonka, fabrikasını kendisinden sonra bırakacak birini aramaktadır. Bunun için bir yarışma yapar ve 5 çocuk seçer. Bu çocuklardan bir tanesi de, Charlie’dir. 5 çocuk çikolata fabrikasını gezerken, fabrikanın yeni sahibi kim olacaktır dersiniz?

 

Madagaskar (2005) IMDB Puanı: 6.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Şehrin ortasında bir hayvanat bahçesinde yaşayan Aslan Alex, zürafa Melman, su aygırı Gloria ve zebra Marty oldukça iyi anlaşmaktadır. Bir gün Marty, hayvanat bahçesinden kaçar ve arkadaşları onu bulmak için peşinden gider. Bu kaçış hayvanların kendilerini Madagaskar’da bulmalarıyla sonuçlanacaktır.

 

Yukarı Bak (2009) IMDB Puanı: 8.2

Haber ile ilgili metin girin!.

Maceracı Ellie’nin hayali dünyayı gezmektir. Carl ise sessizdir ve Ellie’nin bu tek hayalini gerçekleştirmeyi dilemektedir. İki çocuk büyür, evlenir ve yaşlanır. Ölüm Ellie’nin kapısını çalarken, Carl bu hayali gerçekleştirmek için kolları sıvar.

 

Ratatuy (2007) IMDB Puanı: 8.0

Haber ile ilgili metin girin!.

Şişman bir fare olan Remy’nin tek hayali, aşçı olmaktır. Bunun için Paris’e gider ve kaza sonucu kentin en iyi restoranının kanalizasyonuna düşer. Remy, restoranın yeni çöpçüsüyle anlaşır ve mutfağa geçer. Ancak insanlar, farelerden iğrendiği için Remy’nin işi pek de kolay olmayacaktır.

 

Shrek (2001) IMDB Puanı: 7.9

Haber ile ilgili metin girin!.

Yeşil bir trol olan Shrek, dev ve korkutucu bir görüntüye sahiptir. Kendisi gibi çirkin bir yaratık bulmak ve onunla evlenmek istemektedir. Bir gün bir kahin, Shrek ile çok güzel bir prenses olan Fiona arasında duygusal yakınlık olacağı yönündeki kehanetini açıklar. Bu kehanetten sonra olaylar nasıl gelişir dersiniz?

 

Oyuncak Hikayesi (2019) IMDB Puanı: 7.8

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaşıktan yapılma bir oyuncak olan Forky’nin macerasının anlatıldığı filmde, Forky oyuncak olduğunu kabul etmez. Bonnie’nin odasına ait olmadığını hisseden Forky, dünyadaki amacını sorgulamaya başlar. Ve dünyadaki amacını kaşık olarak yerine getirmeye karar verir.

 

Arabalar (2011) IMDB Puanı: 6.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Yarış arabası Şimşek McQueen ile kurtarma aracı Mater, Dünya Şampiyonası’nda yarışmak için bir yolculuğa çıkar. Ancak Mater, kendisini uluslararası casusluk macerasının içinde bulur. Aksiyon dolu bu filmde, Japonya ve Avrupa sokaklarında yaşanan kovalamacaya tanık olacaksınız.

 

Aslan Kral (2011) IMDB Puanı: 8.5

Haber ile ilgili metin girin!.

Afrika’da yeni doğan bir aslan, doğaya hükmeden düzenin kökünden sarsılacağı bir döneme şahit olmak üzeredir. Doğanın kralı olan babasının veliahtı olan Simba, kötü hayvanlarla dolu ormanlarda günden güne büyüyecektir.

 

Güzel ve Çirkin (2017) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir tüccar, yolculuk sırasında fırtınaya yakalanır. Dönüş yolunda ailesine gece konaklayacak bir yer ararken esrarengiz bir şato görür. Ancak ev sahibi ortada yoktur. Yine de orada kalır ve gitmek üzereyken şatodaki gülü koparır. İşte bu sırada şatonun sahibi olan canavarla karşı karşıya gelir.

 

Vol-i (2008) IMDB Puanı: 8.4

Haber ile ilgili metin girin!.

Uzak bir gelecekte geçen Vol-i, insanoğlunun aşırı kirlenme yüzünden başka bir gezegende yaşamaya başlamasını anlatır. Dünyayı temizleme görevi ise sevimli robot Vol-i’ye verilir. Bu çöplerden kendisine yeni bir dünya yaratan Vol-i, başka bir robot Eve ile karşılaşınca dokunaklı bir ilişki başlar.

 

Buz Devri (2015) IMDB Puanı: 5.7

Haber ile ilgili metin girin!.

Meşe palamudunu çok seven firavun faresi Scrat, karnını doyurmak isterken bir takım kozmik olayları tetikler. Tetiklenen olaylar sonucu dünya bir kez daha yok olma tehlikesiyle karşılaşır. Bu kez bir meteor, dünyaya çarpacak bir hızla yörüngeye yaklaşmaktadır.

 

Kayıp Balık Nemo (2003) IMDB Puanı: 8.1

Haber ile ilgili metin girin!.

Nemo’nun başından geçen maceraları anlatan filmde, küçük balığımız oldukça meraklıdır. Yaşadığı dünyanın büyüsüne kendini kaptıran Nemo, bu dünyanın tehlikelerinden ise habersizdir. Babası onu bu tehlikelere karşı korurken, bir gün Nemo kaybolur ve babası da ardından peşine düşer.

Menuler: 774 775 776 780 777 778 779 788 789