Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dünyanın En Hızlı Grafik Kartı

Dünyanın En Hızlı Grafik Kartı

SAPPHIRE Technology, sınıfının en yüksek saat hızlarına sahip olan ve dünyadaki en hızlı tek GPU grafik kartı HD 7970 6GB TOXIC Edition grafik kartını duyurdu.

19.07.2012 10:31

SAPPHIRETechnology, sınıfının en yüksek saat hızlarına sahip olan ve dünyadaki en hızlı tek GPU grafik kartı HD 7970 6GB TOXIC Edition grafik kartını duyurdu.SAPPHIRE HD 7970 6GB TOXIC Edition, maksimum performans sunan benzersiz özellikleri ile birlikte AMD'nin en yeni HD 7970 GHz Edition GPU'sunu temel alıyor. Benzersiz 6GB belleği, tüketici grafik kartları için dünyada bir ilktir ve TOXIC Edition'ı çok ekranlı oyunlar için ideal bir çözüm yaparak içerik oluşturma, video düzenleme veya Render gibi profesyonel uygulamalar için gerekli ek belleği salıyor.

SAPPHIRE HD 7970 6GB TOXIC Edition’ın, önümüzdeki ay 799$ civarında bir SK fiyatıyla Türkiye’de raflardaki yerini alması bekleniyor.

  HD 7970 6GB TOXIC Edition varsayılan olarak 1050 MHz hızda çalışıyor ve PowerTune Dynamic Boost etkin bellek saat hızının 6000 MHz olduğu motorda 1100 MHz hıza yükseliyor.SAPPHIRE'de bulunan yeni Lethal Boost Düğmesine basılarak canavar serbest bırakılır, çekirdek saat hızı 1100 MHz'e yükseltilir, bellek 6400 MHz etkin overclock hızındayken motor üzerinde endüstrideki ilk 1200 MHz PowerTune Dynamic Boost elde ediliyor.Kullanıcılar ayrıca, temel parametrelerin maksimum performans için ayarlanmasına olanak sağlayan ve şirketin ücretsiz indirilebilen bir yazılımı olan SAPPHIRE TriXX ile kartı ayrı olarak ayarlayabiliyorlar. 

Vapor-X soğutucu, 1200 MHz'te çalışılırken bile Toxic HD 7970'den üretilen ısıyı kolayca kontrol ediyor. 

Bu muhteşem performans kısmen, SAPPHIRE tarafından geliştirilen ve tamamen yeni bir güç kontrol sistemi olan Lethal Power Suite ile elde ediliyor.Lethal Power paketi çok sayıda üst düzey özellik içeriyor. Bunlar, GPU VDDC için yeni bir 8 fazlı güç tasarımı ile VDDCI ve MVDD için birer ek faz içeriyor. Tasarımda yeni çift taraflı Black Diamond Choke ile DirectFET teknolojisi ve 12 katmanlı PCB ilk kez kullanılmış, kartın hızlı ve kararlı bir şekilde çalışması sağlandı.>>Comic Con 2012′de Ünlüler GeçidiYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil