"Dumbo" 78 yıl sonra beyaz perdede!

Yayınlanma Tarihi: 11.03.2019 14:57 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 14:57

1941 yapımı animasyon klasiği "Dumbo" 78 yıl aradan sonra 5 Nisan 2019 tarihinde ülkemizde vizyona giriyor. Filmin yönetmenliğini usta yönetmen Tim Burton üstleniyor.

Yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor.
“Alice Harikalar Diyarında”, “Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi”, “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” ve “Ölü Gelin” gibi unutulmaz filmlere imza atan Oscar ödüllü yönetmen Tim Burton, sevilen karakter "Dumbo"yu beyaz perdeye taşıyor. 

"Dumbo" vizyon tarihi... Dumbo ne zaman vizyona giriyor?
Disney şirketinin 1941 yapımı animasyon klasiği “Dumbo”nun beyaz perde uyarlaması olan film 5 Nisan'da vizyonda olacak. 

"Dumbo" filmi kadrosu 
Filmin oyuncu kadrosunda Altın Küre ödüllü ve en son olarak Yorgos Lanthimos'un ''Kutsal Geyiğin Ölümü" filminde izlediğimiz Colin Farrell, 2014 yılında “Birdman" ile Oscar’a aday gösterilen Michael Keaton, Eva Green, Danny DeVito, Nico Parker ve Finley Hobbins gibi önemli isimler bulunuyor. 

"Dumbo" filmi konusu 
Sirk sahibi Max Medici, eski yıldızı Holt Farrier ve onun çocukları Milly ve Joe'ya sıradışı bir görev verir. Ailenin görevi, sirkin yeni üyesinin bakımını üstlenmektir. Bu yeni üye, koca kulakları sebebiyle seyircileri güldüren, yavru bir bebek fildir. Ancak Dumbo'nun uçabileceğini keşfettiklerinde, tek ayağı çukurda olan sirk inanılmaz bir geri dönüş yapar ve ikna edici girişimci V.A. Vandevere'in dikkatini çeker.

Vandevere, sevimli fili, yeni ve büyük eğlence parkı Dreamland için kiralar. Ancak Dreamland, yüzeyde göründüğü kadar parlak ve görkemli değildir. Dumbo, çekici ve muhteşem bir akrobat olan Colette Marchant ile birlikte yeni zirvelere doğru yükselir. Bu süreçte Holt da, Dreamland'in karanlık sırlarını keşfedecektir.