Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
DSLR’ları Kıskandıran Kamera: Sony Alpha NEX-7 İnceleme

DSLR’ları Kıskandıran Kamera: Sony Alpha NEX-7 İnceleme

Sony’nin yeni kamerası olan Nex-7, 24 MP sensor ve katlanabilir ekranı ile birlikte, birçok ayar düğmesi ve üstün fonksiyonları ile sınıfının en iyi ürünü olduğunu bir kes daha ispatlıyor.

20.05.2012 17:41

Sony’nin yeni kamerası olan Nex-7, 24 MP sensor ve katlanabilir ekranı ile birlikte, birçok ayar düğmesi ve üstün fonksiyonları ile sınıfının en iyi ürünü olduğunu  bir kes daha ispatlıyor. Sony’nin kompakt NEX serisi kameraları yenilendi. Alpha DSLRkameralarla benzer bir teknolojiye sahip olan bu seri Baby Alpha olarak da adlandırılıyor. Fakat yeni NEX-7’ye Baby Alpha demek oldukça güç. Çünkü bu kamera her ne kadar kompakt bir tasarıma sahip olsa da, 24 MP sensor ve OLED teknolojisi ile fark yaratıyor. Bu ürün, NEX ailesinin en başarılı ürünü. Gerek tasarım gerekse de özellikleri ile tam bir mühendislik harikası. NEX 5’de opsiyonel olarak takılan flaş ünitesi NEX-7’de gömülü olarak geliyor. Resim kalitesi ile aynasız kameralar arasında en iyisi olduğunu söylemeliyiz. Ürünün resim kalitesi o kadar iyi ki, giriş seviyesi DSLR makinelerinin kalitelerini geçtiğini bile gördük.

Haber ile ilgili metin girin!. Bu ürün, NEX ailesinin en başarılı ürünü.

ISO 1600 ile çekilen resimler görülmeye değer. ISO 3200 ve üstü resimlerde resim kalitesi ne yazık ki ortalama değerlere iniyor. Buna karşın ürünün oldukça detaylı çekimler yaptığı bir gerçek. Üründe beğendiğimiz bir özellik otokofus hızının (0.34 sn) oldukça iyi olması. Bu hız ne yazık ki güneşli ortamlar için geçerli. Loş ortamlarda bu hız düşüyor. Buna karşın seri çekimlerde saniyede 9 kare ile sükse topluyor. Yazının sonraki sayfasını okumak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil