Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dizüstü Batarya Ömrünü Uzatmanın Yolları!

Dizüstü Batarya Ömrünü Uzatmanın Yolları!

Dizüstü bilgisayarlarınızın batarya ömrünü uzatmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız tavsiyeler göz atmalısınız.

08.05.2012 16:12

Dizüstü bilgisayarınızın batarya ömrünü, yapacağınız birkaç ufak ayar ile uzatmanız mümkün. Ama şunu belirtmemizde fayda var yapacağınız ayarlar ile batarya ömrünüzü yüzde 10 ila 20 arasında uzatabilirsiniz. Yüzde 50 veya yüzde 100 oranlarda batarya ömrünü uzatmanız mümkün değildir. Batarya ömrünü uzatmanız için sizler 7 ipucu hazırladık. Bu öneriler ile dizüstü bilgisayarınızın pil ile kullanım süresini maksimuma çıkarmanız mümkün. 

Ekran Parlaklığını Azaltın   Dizüstü cihazlarda pil ömrünü tüketen etkenlerin başında ekran parlaklığı geliyor. Bu nedenle daha uzun süreli kullanım için, şarj aleti takılı değilken ekranın parlaklığını düşürmekle işe başlayabilirsiniz. Buna ek olarak Bluetooth ve Wi-Fi gibi bağlantıları da kullanılmadığı sürece kapatmakta fayda var. 

Pilinizi Sürekli Şarj Etmeyin

Dizüstü cihazların sürekli şarj halinde olması, cihazın bataryasını olumsuz etkiler. Oysa şarjınızın başlangıçta yüzde 80 dolu olması, cihazın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu konuda Lenovo’nun “ThinkVantage Güç Yöneticisi” teknolojisi, pil ömrünüzün korunmasına yardımcı olur. Dizüstünüz Şarja Bağlıyken Bataryayı ÇıkarmayınKaynak: www.scroll.com.tr

Yorumlar | 0
üye profil