"Çığlık" serisi, 5. filmiyle kaldığı yerden devam edecek

'Çığlık' serisi, 5. filmiyle kaldığı yerden devam edecek
Yayınlanma Tarihi: 13.03.2020 12:57
Değiştirme Tarihi: 13.03.2020 13:01

Spyglass Entertainment, “Scream” korku serisinin yeniden başlatılması ve geliştrilmesi için “Ready or Not” yönetmenleri Matthew Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett'i projenin başına geçirdi. 

İkonunun Edvard Munch'ın “Çığlık” tablosundan esinlenildiği hikayede, hayalet maskesi takan katilin hedefi olan Sidney Prescott'a odaklanılmış, bu rolüyle Neve Campbell önemli bir çıkış yakalamıştı.

Dört filmden oluşan "Çığlık" serisi, dünya çapında beğeni toplamış, izleyiciler tarafından takdir görmüştü.

Seri katil Ghostface'in katliam yapmaya kaldığı yerden devam edeceği düşünülen yeni uzun metrajlı filmin, serinin devamı mı yoksa yeni bir başlangıç mı olacağı henüz bilinmese de, yönetmen Craven'in 2015'te hayatını kaybetmesinin ardından uzun zaman sonra gelen "yeni film açıklaması" akıldaki soruları bir nebze de olsa cevaplandırdı.

Serinin yıldızlarından Neve Campbell, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, imkansız olmasa da Wes Craven'siz bir Çığlık 5'te oynamanın zor olacağını söylerken; diğer yandan David Arquette, 5. filmin Craven'e bir hediye olabileceğini düşünüyordu.

Çığlık serisinin geleceği şimdilik belirsiz olsa da, yapılacak açıklamalar, heyecanla bekleyen seyirciler ile paylaşılmaya devam edilecek.