Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Çevreci Telefonlara İlgi Artacak

Çevreci Telefonlara İlgi Artacak

Son dönemin en gözde sektörlerinin başında gelen mobil dünya, popülaritesinin bir sonucu olarak hiç alakası olmayan birçok üreticiyi bu alana çekti.

13.05.2012 18:09

Son dönemin en gözde sektörlerinin başında gelen mobil dünya, popülaritesinin bir sonucu olarak hiç alakası olmayan birçok üreticiyi bu alana çekti. Her yıl müthiş bir hızla büyüyen pazar için bir çok sektörde olduğu gibi çevre dostu pazarlama hamleleri ve söylemler büyük ilgi görüyor. Haber ile ilgili metin girin!.

Şu ana kadar bu kapsamda yapılanların ne kadar faydalı olduğunu kestirebilmek biraz güç ancak Juniper Research isimli araştırma şirketinin hazırladığı rapora göre çevreci telefonların ve tablet bilgisayarların sayısı ilerleyen yıllarda daha da artacak.

2017 yılı için bir öngörüde bulunulan araştırmaya göre 392 Milyon akıllı telefon yeşil olarak nitelendirilebilecek özelliklere sahip olacak. İçinde bulunduğumuz yıl için yapılan ön görüler ise 31 Milyon düzeyinde. Juniper Research mobil cihazlar için çevreci nitelemesini %50’nin üzerinde geri kazanılabilir materyallerden üretilmiş olması doğrultusunda yapıyor.Kaynak:www.scroll.com.tr

Yorumlar | 0
üye profil