Captain Marvel filminin müzikleri Türk besteciden

Captain Marvel filminin müzikleri Türk besteciden
Yayınlanma Tarihi: 06.03.2019 12:04 | Değiştirme Tarihi: 06.03.2019 12:04

Türk besteci Pınar Toprak, tüm dünyanın heyecanla beklediği ‘Captain Marvel’ filminin müziklerine imza attı. Marvel evreni tarihinde film müziği yapan ilk kadın besteci olan Toprak, Captain Marvel filminin Los Angeles’ta yapılan prömiyerine de katıldı.

 

Bundan önce “Krypton”, “Justice League” ve popüler video oyunu “Fortnite” için besteler hazırlamış olan Pınar Toprak, Marvel evreninin heyecanla beklenen ''Captain Marvel'' filmi için film müzikleri yaptı. 

Brie Larson, Gemma Chan ve Samuel L. Jackson ile selfie 

Pınar Toprak, filmin Los Angeles Dolby Tiyatrosu’nda yapılan galasına katılan isimlerden biriydi. Pınar Toprak ile beraber geceye Türk oyuncu Kerem Bürsin de katıldı. Hollywood’da 20 yıllık tecrübesi olan ve 40 filmin müziğinde imzası bulunan Pınar Toprak, galada filmin başrollerini paylaşan Brie Larson, Gemma Chan ve Samuel L. Jackson ile bol bol fotoğraf çekildi.

Marvel'a film müziği yapan ilk kadın besteci

Marvel Stüdyo tarihine film müziği yapan ilk kadın besteci olarak geçen Pınar Toprak, bu tarihi gecede çektiği fotoğraflardan birini sosyal medya hesabında paylaştı ve şu notu düştü: “Muhteşem bir geceydi. Birçok fotoğrafımız var ancak Samuel L. Jackson’ın çektiği selfiemiz burada dursun. Sabah uyanınca tüm bunların rüya olmadığına kendimi inandırdığımda diğerlerini de paylaşacağım.''

Pınar Toprak kimdir?

5 yaşındayken klasik müzik eğitimine başlayan Pınar Toprak, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra Amerika’ya gitti. İlk önce Boston’daki dünyanın en iyi müzik okullarından biri olarak kabul edilen Berklee College of Music’te film müziği ve bestecilik üzerine eğitim aldı.

Daha sonra Los Angeles’a taşınan Toprak, yine bu alanda yüksek lisans yaptı. Efsane besteci Hans Zimmer‘in kurduğu Remote Control Productions şirketinde çalışmaya başlayan Pınar Toprak, staj için girdiği şirkette kısa sürede Zimmer’in dikkatini çekti ve Microsoft’un ürettiği Xbox 360 video oyunu Ninety Nine Nights için müzik yazdı.


2010’da Richard Dreyfuss, Blythe Danner, Bruce Dern gibi isimlerin rol aldığı The Lightkeepers filmine yaptığı müzikle Uluslararası Film Müziği Eleştirmenleri Birliği Ödülü kazandı. 2011 yapımı The Wind Gods belgeseliyle ise bu ödülü ikinci kez kazandı.

 

Türk İşi Dondurma: Avrupa Prömiyer'i Londra’da

Türk İşi Dondurma’nın Avrupa prömiyer’i, “Türk Filmleri Haftası” kapsamında Londra’da yapılacak. 24-30 Nisan tarihleri arasında, bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğin ‘açılış filmi’ olarak 28 Nisan tarihinde tüm sinemaseverlerle buluşacak

Game of Thrones 6. sezon senaryosu sızdı!

Efsanevi dizi Game of Thrones'un final sezonu olacak olan 6.sezon bölümleri için geri sayım başladı. Birbirinden şaşırtıcı olaylara sahne olacağa benzeyen yeni sezon hakkında herkesten önce haberdar olmak için sızan senaryoya göz atmak isteyebilirsiniz

Yeni Star Wars filmi hakkında ilk ipuçları

Game of Thrones dizisinin yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss tarafından hazırlanan yeni Star Wars filmi Sith dönemi olarak da bilinen Old Republic döneminde geçebilir. Yeni bir üçlemenin ilk parçası olacağı düşünülen filmin prodüksiyonuna bu sonbaharda başlanması bekleniyor.

Ali Sunal'lı "Hareket Sekiz"in çekimleri başlıyor!

Uluslararası polisiye ve komedi filmi Hareket Sekiz'in çekimleri başlıyor.