Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Canon Kameraları Artık Robotlar Üretecek

Canon Kameraları Artık Robotlar Üretecek

Seri üretimde robotlar oldukça önemli bir yere sahip ancak sadece çok güçlü şirketler robotlardan oluşan üretim hatları kurulabiliyor.

14.05.2012 14:25

Seri üretimde robotlar oldukça önemli bir yere sahip ancak sadece çok güçlü şirketler robotlardan oluşan üretim hatları kurulabiliyor. Dünyanın lider dijital kamera üreticisi Canon, bu konuda öncü bir hamle yaparak, tüm kamera üretimini robotlarla yapmayı planladığını açıkladı.

%20’lik Pazar payıyla dünyanın en büyük kamera üreticisi olan Canon, tüm kamera ve fotoğraf makinesi üretimini robotlarla yapmayı planladığını duyurdu. Şirketin sözcüsü Jun Misumi, yaptığı açıklamada üretim sürecinde insan çalıştırmayıp, tüm üretimi robotlara yaptırmak istediklerini dile getirdi. Geçiş sürecinin ne zaman tamamlanacağı konusunda ise net bir tarih verilmedi.

Haber ile ilgili metin girin!.  

 

Robotlarla üretime geçerek maliyetleri düşürmeyi amaçlayan Canon, işçileri ise robotların yönetiminde ve yükselişte olan diğer bölümlerde çalıştırmaya devam edecek. Firma, öncelikle Japonya’daki fabrikasında tümüyle robot üretimine geçecek.Kaynak:www.scroll.com.tr

Yorumlar | 0
üye profil