Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Çalışanların Yüzde 42'si Kullanıcı Bilgilerini Paylaşıyor

Çalışanların Yüzde 42'si Kullanıcı Bilgilerini Paylaşıyor

Gelişmekte olan ülkelerde çalışanların yüzde 42’si oturum açmakta kullandıkları kimlik bilgilerini kurum içindeki diğer çalışanlarla da paylaşıyor.

22.07.2012 16:06

Gelişmekte olan ülkelerde çalışanların yüzde 42’si oturum açmakta kullandıkları kimlik bilgilerini kurum içindeki diğer çalışanlarla da paylaşıyor. BSA, Ipsos Public Affairs ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmada 33 ülkeden yaklaşık 15.000 bilgisayar kullanıcısıyla görüşerek bulut bilişim ve bulut bilişimin kullanımı ile ilgili görüşleri araştırdı. Global bazda, katılımcıların yüzde 45’i “Belge, çalışma tablosu, fotoğraf ve diğer dijital içerikleri, bu içeriklere herhangi bir bilgisayardan Internet üzerinden erişebilecekleri şekilde oluşturmalarına, yönetmelerine ve saklamalarına olanak sağlayacak çevrimiçi hizmetleri kullandıklarını” belirttiler. Ancak gelişmekte olan Tayland, Malezya, Arjantin ve Peru gibi ekonomilerde bu oran ortalamada yüzde 50’ye çıkarken; ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi gelişmiş ekonomilerde bu oran ortalama yüzde 33’e düşüyor.  

   

Gelişmekte olan ülkelerde ücretli bulut hizmetlerinden iş amaçlı yararlandıklarını söyleyenlerin yüzde 45’i oturum açmada kullandıkları kimlik bilgilerini şirket içinde paylaştıklarını söylerken, bu oran gelişmiş ekonomilerde yüzde 30.

  Global bazda, kendilerini bulut hizmetleri kullanıcısı olarak tanımlayanların yüzde 88’i bulut bilişim hizmetlerini kişisel amaçlarla kullandıklarını söylerken, yüzde 33’ü bu hizmetleri iş amaçlı kullandıklarını belirtti. Her iki durumda da bu oranlar gelişmekte olan ekonomilerde gelişmiş olan ekonomilere oranla biraz daha yüksek. Dünyada ücretsiz hizmetler çoğunlukla kişisel amaçlı olarak kullanılıyor. Ancak global bazda, bulut hizmetleri kullanıcılarının yüzde 33’ü – gelişmekte olan ekonomilerle gelişmiş olan ekonomilerde bu oran benzer - iş amaçlı olarak kullandıkları hizmetlerin en azından yarısı için ücret ödediklerini belirtti  

İş amaçlı olarak ücretli bulut hizmetlerini kullananların yüzde 56’sının çalışma arkadaşlarıyla oturum açmada kullandıkları kimlik bilgilerini paylaşmanın yanlış olduğunu düşünüyor.

  BSA’nın araştırması endişe duyulması gereken bir konuya dikkat çekiyor: Dünya çapında iş amaçlı olarak ücretli bulut bilişim hizmetlerini kullandıklarını söyleyenlerin yüzde 42’si oturum açmada kullandıkları kimlik bilgilerini kurum içindeki diğer çalışanlarla paylaştıklarını ifade ediyor. Bu konuda gelişmekte olan ekonomilerle gelişmiş ekonomiler arasında önemli bir fark da ortaya çıkıyor. Gelişmekte olan ülkelerde ücretli bulut hizmetlerinden iş amaçlı yararlandıklarını söyleyenlerin yüzde 45’i oturum açmada kullandıkları kimlik bilgilerini şirket içinde paylaştıklarını söylerken, bu oran gelişmiş ekonomilerde yüzde 30. >>Türkiye’de Teknoloji 29 Milyar Dolar!Yazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil