Bumblebee'nin yönetmeni "Uncharted" için imza attı!

Uncharted filminin yönetmenliğine bu kez de Travis Knight getirildi.

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2019 17:44
Değiştirme Tarihi: 30.09.2019 17:44
Bumblebee'nin yönetmeni 'Uncharted' için imza attı!

Dünyaca ünlü Uncharted oyun serisi, Tom Holland başrolüyle beyaz perdeye aktarılıyor. Ancak film, birçok kez yönetmenini kaybettiği için uzun süredir bekleme aşamasında bulunuyor. Şimdi ise Uncharted'ın yönetmen koltuğuna Bumblebee'nin başarılı ismi Travis Knight getirildi.

Marvel Sinematik Evreni'ne Spider-Man karakteriyle geri dönerek hayranlarını sevindiren Tom Holland ve Breaking Bad dizisinin yıldızı Bryan Cranston'ın başrolünde yer alacağı "Uncharted" uyarlamasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Uncharted'ın yönetmen koltuğuna Kubo ve Sihirli Telleri ile Bumblebee'nin başarılı yönetmeni Travis Knight getirildi.

Film, daha önce de birkaç kez yönetmen değişikliğine uğramıştı. Uncharted filmi aslen yönetmen David O. Russell'ın imzasını taşıyacak ve Nathan Drake rolünü de Mark Wahlberg canlandıracaktı. Russell, 2011 yılında projeden ayrıldı ve yerini yönetmen Neil Burger aldı. Ancak Burger da 2012'de projeyi bıraktı. Yönetmen Seth Gordon, 2014 yılında Chris Pratt'ın, Whalberg’in yerine Nathan Drake olacağına dair söylentilerle projeye dahil edildi. Gordon da projeden 2015 yılında ayrıldı. 2016 yılında, yönetmen Shawn Levy filmin yönetmeni olarak açıklanmıştı. Son olarak Shawn Levy'nin de ayrılmasıyla Ocak 2019'da Dan Trachtenberg yönetmen koltuğuna geçmiş ve Tom Holland'ı da başrol yapmıştı. Böylece Nathan Drake'in gençliğini izleyeceğimiz belli olmuştu. Ancak yine işler yolunda gitmemiş ve Trachtenberg de istifa etmek durumunda kalmıştı.

Eğer hayata geçirilebilirse "Uncharted" filmi, Asad Qizilbash ve Carter Swan'ın yeni bir film yapım stüdyosu olan Sony PlayStation Productions'ın ilk filmi olacak. lk oyunu Uncharted: Drake's Fortune ile 2007 yılında oyun dünyasıyla buluşan seri, Nathan'ın özel yaşamından başlayarak ara sahnelerle adeta bir film izleme etkisi yaratıyordu. Nathan'ın en önemli yardımcısı ve danışmanı olarak gördüğü Sully ile maceradan maceraya atılan Nathan'ın hikayesinin anlatıldığı Uncharted serisinin bir diğer oyunu olan ve Nathan'ın kardeşi Samuel ile olan çarpıcı hikayesini konu edinen Uncharted 4: A Thief's End 2016 yılında Naughty Dog firması aracılığıyla sevenleriyle buluşmuştu. Serinin son oyunu ise Chloe ve Nadine'i odağına alan kadın kahramanlı Uncharted: Kayıp Miras olmuştu.

Uncharted, eğer başka bir sorunla karşı karşıya kalmazsa ülkemizdeki izleyicileriyle 25 Aralık 2020'de sinemalarda buluşacak. (Beyazperde)