Bükülebilir AMOLED Ekranlar Ne Zaman Kullanılabilecek?

Bükülebilir AMOLED Ekranlar Ne Zaman Kullanılabilecek?

Samsung, mobil cihazlar odağında geliştirdiği AMOLED ekranlara sınıf atlatmaya hazırlanıyor. Bükülebilir AMOLED ekranlar pek yakında kullanıma sunulacak.

Samsung, mobil cihazlar odağında geliştirdiği AMOLED ekranlara sınıf atlatmaya hazırlanıyor. Bükülebilir AMOLED ekranlar pek yakında kullanıma sunulacak.Dünyanın lider akıllı telefon üreticisi Samsung, düşük enerji tüketim değerlerine ve ince bir yapıya sahip Super AMOLED ekranları ile dikkat çekmişti. Şirketin üst düzey birçok akıllı telefonunda kullanılan bu ekranlar, renkleri gerçeğin üstünde bir canlılıkta gösterdiği için eleştirilmişti.

Bu konudaki eleştirilere pek kulak asmayan Samsung, esnek AMOLED ekranları geliştirerek, alanında yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor. Daha önce duyurulan bükülebilir AMOLED ekranların yılın üçüncü çeyreğinden itibaren kullanıma hazır hale geleceği duyuruldu bugün. Kore merkezli haber kaynaklarından derlenen bilgilere göre Samsung, 2012’nin son çeyreğinde esnek AMOLED ekrana sahip bir model üretme planları da yapıyor. Bükülebilir AMOLED ekranlardan bahsediyor olsak da Samsung şimdilik bu teknolojinin bükülemeyen bir dış katman ile korunarak cihazlarda yer alacağı bilgisini veriyor. Mevcut AMOLED ekranlar 1.8mm inceliğe sahipken bükülebilir AMOLED ekranların 0.6mm inceliğe ve daha düşük enerji tüketim değerlerine sahip olması, bu ekranların kullanım talebini artıracağa benziyor.Android’e Güvenli Başlatma Seçeneği GeldiYazıya ulaşmak için tıklayın
Görüntülenme : 1011 Güncelleme Tarihi: 21/07/2012 11:08:31
Yayınlanma Tarihi: 21/07/2012 11:00:13

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin