Bu yurtta hiçbir şey göründüğü gibi değil

Yayınlanma Tarihi: 25.06.2019 14:04 | Değiştirme Tarihi: 25.06.2019 22:54

Yapımcılığını Enis Özkan'ın, yönetmenliğini ise Uğur Kaplan'ın üstlendiği 'Efsunlu Kabirden Gelen' filmi 5 Temmuz'da sinema severlerle buluşuyor. 

Etkileyici senaryosu ile dikkat çeken 'Efsunlu Kabirden Gelen'in oyuncu kadrosunda ise Adını Feriha Koydum dizisiyle ismini duyuran Sedef Şahin başta olmak üzere Elif Kartal, İlke Al, Dilara Çakır, İrem İpek, Hilal Orhan, Reyhan İlhan, Zeynep Turpçu, Nilgün Atılgan ve Orçun Çıtır bulunurken, filmin senaristliğini Alper Kıvılcım üstleniyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yıllar önce kız yurdu kapısına bırakılan bir bebeğin evlatlık alınmasıyla başlayan paranormal olayları konu alan korku dolu bu hikaye, 5 Temmuz'da beyaz perdeyle izleyicinin karşısına çıkacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

Efsunlu filminin konusu şu şekilde:

Yıllar önce kızlar yurdunun kapısının önüne bırakılan Burcu bebek, yurdun sahibesi Zahide tarafından evlatlık alınmış, çaresi bulunmayan bir beyin hastalığı olduğu düşüncesiyle 20’li yaşlarına kadar insanlardan uzak bir şekilde kilitli kapılar ardında büyütülmüştür. Konuşamaz ve vahşi bir hayvan kadar hırçındır. Yurtta kalan kız öğrencilere zarar vermemesi için Zahide onu odasından dışarı çıkarmasa da onun tüm yurdu saran çığlıkları, yurttaki kızların geceleri birbirlerini korkutmak için anlattıkları ve Burcu’nun içinde cin olduğunu iddia eden korku hikayelerine konu olmaktadır. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yurda yeni kayıt yaptırmış olan Kübra, kendisine karşı üstünlük kurmaya çalışan Funda ve arkadaşlarının zorbalıklarıyla zor günler geçirmektedir. Birkaç yıl önce annesini doktorların hatasıyla ameliyat masasında kaybetmiş, başka insanların kendisi gibi acı çekmesini istemediğinden de üniversitede hemşirelik bölümünü seçmiştir. Amacı insanları iyileştirmek olan Kübra, Burcu’nun hastalığını öğrenip ona yardım etmek istediğinde daha önce hiç şahit olmadığı ve kendisini gizemli bir amaca doğru sürükleyen korku dolu paranormal deneyimler yaşayacaktır. 

Acaba Kübra, Burcu’yla iletişim kurmanın farklı bir yolunu mu bulmuştur, yoksa yurda geldiği ilk gün çok daha büyük bir planın parçası olarak mı seçilmiştir? Bilinen bir şey varsa o da bu yurtta hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığıdır.