Bu hafta vizyona girecek yeni filmler belli oldu (10 Aralık 2021 )

Bu hafta vizyona giren filmler merak ediliyor. Sinemaseverleri bu hafta 10 yeni film bekliyor. Usta yazar Stefan Zweig'ın ünlü kitabından uyarlanan Satranç, Ufuk Bayraktar'In başrolünde yer aldığı Dayı: Bir Adamın Hikayesi, Steven Spielberg tarafından yeniden yorumlanan klasik müzikal ''Batı Yakası'nın Hikayesi'', Game of Thrones ile tanıdığımız ünlü oyuncu Maisie Williams'lı korku filmi ''Evdekiler'', yerli dram filmi ''Bayram Şekeri'', korku filmleri ''Azamet'' ve ''Lain'', yerli komedi filmi ''Hadi Be'', Sovyet Rusya'da geçen fantastik dram ''Petrov Grip Oldu'' ve 22 yıl sonra IMAX deneyimiyle yeniden vizyona giren 1999 yapımı ''Matrix'' bu hafta sinemalarda!

Yayınlanma Tarihi: 10.12.2021 14:30
Değiştirme Tarihi: 10.12.2021 14:30
Bu hafta vizyona girecek yeni filmler belli oldu (10 Aralık 2021 )

Batı Yakası'nın Hikayesi

1957 yapımı klasik müzikal West Side Story, ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından yeniden yorumlandı. Batı Yakası'nın Hikayesi, iki genç arasındaki yasak aşkı ve farklı etnik kökenlere sahip olan iki sokak çetesi arasındaki rekabeti konu ediyor. Tony, Jetler ve Köpekbalıkları adındaki iki çetenin rekabeti arasında kalan bir gençtir. O, kalbini rakibinin kız kardeşi olan Maria'ya kaptırır. Çeteler arasındaki bölge savaşı gün geçtikçe daha da yıkıcı hale gelir ve bu savaş ortamında Tony ve Maria'nın aşkı çiçek açar. Onların ilişkisi, çetelerin arasındaki gerginliğin daha da artmasına neden olur. Filmde Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose gibi isimler yer alıyor.

Evdekiler

Başrolünde Game of Thrones dizisinin Arya Stark'ı olarak tanıdığımız Maisie Williams'ın yer aldığı korku - gerilim filmi Evdekiler, Julius Berg tarafından yönetildi. Filmin konusu kısaca şöyle: Bir grup arkadaş, soygun yapmak için ideal evi bulduklarını düşünür. Ev sahipleri evde yoktur ve bu sayede ekip, soygunu rahatça gerçekleştirebilecektir. Ancak hırsızlar, yüklü miktarda para ile dolu olduğunu düşündükleri eve girdiklerinde beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Evin sahibi olan yaşlı çift evlerine erken dönünce grubunun planları altüst olur. Kendilerini bir anda ölümcül bir kedi fare oyununun içinde bulan hırsızlar, içine düştükleri kabustan kurtulmak için savaşmak zorunda kalır. Filmde Maisie Williams'a Sylvester McCoy, Rita Tushingham gibi oyuncular eşlik ediyor.

Satranç

Philipp Stölzl tarafından yönetilen Satranç, Stefan Zwein'ın Nazi Almanya’sından kaçıp yazdığı son eseri olan, aynı adlı ünlü kitabından uyarlandı. Dünya edebiyatının en popüler eserlerinden olan kitap, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelmiş geçmiş en çok satanlar arasında yer alıyor. Filmin başrolünde, Netflix’in en çok izlenen ve beğenilen dizilerinden Dark'tan tanıdığımız Oliver Masucci yer alıyor. Film, tutsaklığı sırasında tesadüfen bulduğu satranç kitabıyla yıllarını geçirmek zorunda kalıp bir satranç dehası haline gelen Josef Bartok’un etkileyici hikayesini anlatıyor.

Dayı: Bir Adamın Hikayesi 

Uğur Bayraktar tarafından yönetilen Dayı: Bir Adamın Hikayesi, sevilen bir kabadayının hayat hikayesini konu ediyor. Henüz çocukken, adalet duygusu içine yerleşmiş olan, cesaretli ve merhametli bir adam, haylazlıklarından bıkan ailesi tarafından çalışması için köyden İstanbul'a gönderilir. Adam, kahvecilik yapan köylüleri Seyfi'nin yanında çalışmaya başlar. Bu süreçte yaşadığı olaylar sonucu adam kabadayılar ailemine girer ve bir süre sonra bu dünyada zirveye yükselir. Filmin oyuncu kadrosunda  Ufuk Bayraktar, Gizem Karaca, Ahmet Varlı gibi isimler yer alıyor.

Bayram Şekeri

Bu hafta vizyona giren diğer bir yerli dram filmi Bayram Şekeri, bir çocuğun çevresinde yeniden toparlanmaya çalışan tükenmiş bir ailenin hikayesini konu ediyor. Bilal Kalyoncu'nun yönetmen koltuğunda oturduğu "Bayram Şekeri" filminin oyuncu kadrosunda şarkıcı Öykü Gürman, Ulaş İnan Torun, Deniz Oral, Arben Akış gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosu Bilal Kalyoncu ve Koray Yeltekin tarafından kaleme alındı.

Azamet 

Cengiz Kaplan tarafından yazılan ve yönetilen yerli korku filmi Azamet'in oyuncu kadrosunda Furkan İnci, Nurseli Aksoy, Özgür Yelaldı gibi oyuncular yer alıyor. Filmin konusu kısaca şöyle: Büşra, Selçuk, Beyaz ve Kübra, ilkokuldan beri arkadaş olan gençlerdir. İçlerinden sadece Kübra üniversiteye devam eder. Artık birer yetişkin olduklarında Kübra ile kardeş olan Büşra'nın İlker ile olan ilişkisi evliliğe dönüşür. Üniversiteyi evden uzakta okuyan Kübra, mezun olduktan sonra köye dönmeye karar verir. Babasının istememesine rağmen köye giden Kübra, İlker ve Büşra'nın yanında kalmaya başlar. Bu süreçte kardeşinin evliliğini kıskanan Kübra, onların mutluluğunu bozmak için büyücülerle sonu felaketle sonuçlanacak işlere karışır.


Lain

Bu hafta vizyona giren diğer bir yerli korku filmi olan Lain'in senaryosu Erkan Çaltepe tarafından yazıldı.Filmin yönetmen koltuğunda Onur Aldoğan oturuyor. Filmin konusu kısaca şöyle: Gizemli biri olan Can, travmatik bir geçmişe sahip olan bir adamdır. Çocukken yaşadığı olaylardan kurtulmak için Can, köyünü terk edip kendisine yeni bir hayat kurmayı tercih eder. Hayatını memleketinden uzakta bir yatılı okulda okuyarak geçiren Can'ın hayatta kalan tek akrabası babaannesidir. Geçmişinin peşini bırakmaması onun hayatının ve evliliğinin de kabusa dönmesine neden olur. Geçmişi ile yüzleşmeye karar veren Can, eşi Ezgi ile birlikte köyüne doğru yola çıkar. Oldukça tenha olan köyde Can'ın babaannesi dışında sadece birkaç kişi vardır. Can ve eşi, köyde olan biteni anlayabilmek için birkaç gün köyde kalmaya karar verir. Can, geçmişi ve köyün laneti ile yüzleşirken Ece, birtakım varlık tarafından kaçırılır. Can, eşini kurtarmak için ölümcül bir mücadeleye girişir. Oyuncu kadrosunda Yalın Cengiz, Sinan Taşkan, Funda Dönmez gibi isimler yer alıyor.

Petrov Grip Oldu

Kirill Serebrennikov tarafından yönetilen Petrov Grip Oldu, Sovyet sonrası Rusya'da yaşayan bir çizgi roman sanatçısı ve ailesinin hayatına odaklanıyor. Gripten muzdarip olan Petrov, arkadaşı Igor tarafından uzun bir yürüyüşe çıkarılır. Yürüyüş sürecinde rüya ile gerçek arasındaki sınır gittikçe belirsiz hale gelir. Yavaş yavaş, Petrov'un çocukluk anıları yeniden ortaya çıkıyor ve şimdiki zamanla iç içe geçer. Fantastik dram türündeki filmde Semyon Serzin, Chulpan Khamatova ve Yuliya Peresild yer alıyor.

Hadi Be!

Burçin Bildik, Ferdi Sancar, Orhan Uslu gibi oyuncuların yer aldığı yerli komedi filmi Hadi Be! Oğuz Yalçın tarafından yönetildi. Filmin konusu kısaca şöyle: Tevfik, sanayide küçük bir esnaf lokantası işleten genç bir adamdır. Kısır olduğunu öğrenen Tevfik, arkadaşları Nizo ve Mıstık yüzünden kendisini beklenmedik olayların içinde bulur.

Matrix 

Lana Wachowski ve Lilly Wachowski tarafından yönetilen Matrix, 1999 yılında vizyona girdi. Serinin dördüncü filmi olan Matrix Resurrections'ı beklediğimiz şu günlerde, efsaneyi başlatan Matrix yeniden sinemalarda izleyici ile buluşuyor. 22 yıl sonra IMAX deneyimiyle vizyona giren Matrix'in oyuncu kadrosunda Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving gibi oyuncular yer alıyor. Film gündüzleri bir şirkette çalışan ve geceleri Neo takma adıyla hackerlık yapan genç bir adamın yaşadığı dünyanın tamamen bir bilgisayar simülasyonundan ibaret olmasını keşfetmesini ve kurtarıcı rolünü üstlenmesini anlatıyor.

Kaynak: Beyazperde

İlgili Sayfalar: Sinema