Bohemian Rapsody 4 Oscar ile geceye damga vurdu - Rami Malek En iyi Erkek Oyuncu

Bohemian Rapsody 4 Oscar ile geceye damga vurdu - Rami Malek En iyi Erkek Oyuncu
Yayınlanma Tarihi: 25.02.2019 11:15 | Değiştirme Tarihi: 25.02.2019 11:17

1970'li yıllarda müzik dünyasına katılan efsanevi müzik grubu Queen ve solist Freddie Mercury'nin hayatını anlatan Bohemian Rapsody gecenin en çok Oscar kazanan filmi oldu.

Aldığı 4 Oscar ile Bohemian Rapsody, 91. Akademi ödülleri gecesine damga vurdu. En iyi erkek oyuncu, en iyi kurgu, en iyi ses miksajı ve en iyi ses kurgusu dallarında Oscar sahibi olan film, vizyona girdiği günden beri  Rami Malek'in oyunculuğu ile de  uzun süre konuşulmuştu. 1970'li yıllara damga vuran efsanevi müzik grubu Queen ve solisti Freddie Mercury'nin hayatından kesitlerin yansıtıldığı Bohemian Rapsody, beyaz perdede tüm müzik ve sinema severlerin yüzünü güldürdü. 

Oscar ödüllerinin 91.kez dağıtıldığı gecede Rami Malek, Bohemian Rapsody filminde canlandırdığı Freddie Mercury rolü ile en güçlü erkek oyuncu adaylardan biriydi. 

Rami Malek Kimdir?

Rami Said Malek 12 Mayıs 1981'de Los Angeles'da doğmuştur. Amerikalı aktör Rami Malek, Mısır kökenli bir aileden Sami isimli tek yumurta ikiziyle beraber dünyaya gelmiştir. Etnik kökeni ile ilgili olarak Malek; "Büyürken okulda arkadaşlarım Arap terörist diye şakalar yaparlardı. Zamanla anladım ki bu yorumlar beni daha da güçlü bir kişilik yaptı. Her türlü önyargıya ya da ayrımcılığa karşı sağlam durdum. Kimliğim ve kültürümle her zaman gurur duydum. Arap kültürü ile büyüdüm, evimizde Arapça konuşulurdu. Çocukken tek hayalim anne ve babamın büyüdüğü yerleri görmekti. Hayalimi defalarca gerçekleştirdim. Ortadoğu çok güçlü bir bölge, Mısır'la ilgili haberleri her gün takip ediyorum, gazeteleri okuyorum. Umuyorum ki günün birinde her şey çok güzel olacak" demiştir. 

Müzede Bir Gece ve Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 gibi filmlerde rol alan Rami Malek, Mr.Robot dizisinde de başarılı bir performans sergilemektedir. 2019 yılında en iyi erkek oyuncu dalında Oscar sahibi olan isim, 2016 yılında da Mr.Robot dizisi ile Emmy ödülü almıştır.