Black Adam filmi için harekete geçildi!

Shazam! ile bağlantılı olan Black Adam, yönetmen arayışını tamamladı.

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2019 19:51
Değiştirme Tarihi: 10.06.2019 19:51
Black Adam filmi için harekete geçildi!

Yıldız oyuncu Dwayne Johnson'ın başrolünde yer alması planlanan Black Adam için Warner Bros'un harekete geçtiği resmi olarak duyuruldu. Shazam! ile bağlantılı bir karakter olarak bilinen Black Adam'ın hayata geçirilmesi Shazam'ın başarısından sonra hızlanmaya başlandı. Şimdi ise film, yönetmen arayışını tamamladı.

DC evreninin süper kötü adamlarından biri olan Black Adam filmi ile ilgili geçtiğimiz aylarda Dwayne Johnson^'dan açıklama gelmişti. Bu açıklamaya göre film gelecek yıl çekilmeye başlanacaktı. Aynı zamanda Shazam filminin idari yapımcısı olan Dwayne Johnson, film hayata geçirildiğinde Zachary Levi'nin ikizini canlandırmış olacak. Warner Bros, filmin hayata geçirilmesi için çalışmalarını hızlandırdı. Filmin yönetmen koltuğuna geçecek olan isim ise Jaume Collet-Serra oldu. Collet-Serra, Evdeki Düşman, Kimliksiz, Non-Stop, Gece Takibi, The Shallows gibi filmleriyle tanınıyor. Filmin senaryosuna ise Rampage: Büyük Yıkım, Due Date, Made of Honor, Undateable gibi yapımların senaryolarını kaleme alan Adam Sztykiel'in imza atacağı bilinenler arasında yer alıyor. 

C.C. Beck ve Otto Binder'ın yaratıcısı olduğu DC çizgi romanlarına göre Black Adam, Shazam'ın şeytani ikizidir. Ancak ilerleyen zamanlarda Black Adam kötü olmayı bir nevi bırakarak, geçmişte işlediği suçları affettirmek amacıyla anti-kahramana dönüşür. Çizgi romanlarda geçenlere göre, Black Adam Antik Mısır dönemlerinde ortaya çıkar. Firavun II. Ramses döneminde Shazam yüksek rahip olur. Shazam kendini geliştirdikçe güçlerini miras olarak bırakması gereken birine ihtiyaç duymaya başlar. Ramses'in oğlu olarak bilinen Teth-Adam da Shazam'ın bu konuda ilgisini çeken ilk isimlerden biri olacaktır. Teth-Adam, Shazam adını söylediği zaman altı Mısır Tanrısı tarafından kutsanacaktır...  Dwayne Johnson, Shazam film projesi geliştirme aşamasındayken filmde yer almak istediğini açıklamıştı. Ancak Warner Bros tarafından verilen karara göre iki ayrı filmin yapılması daha uygun görülmüştü.

Black Adam filmi için harekete geçildi ve vizyon tarihinin daha erken bir tarihe alınması kararlaştırıldı. Ancak henüz filmin izleyicileriyle buluşacağı tarih tam olarak belli değil.