Bir DSLR Fotoğraf Makinesinin İçinde Neler Var?

Bir DSLR Fotoğraf Makinesinin İçinde Neler Var?

iFixit ekibi Nikon'un yeni D600 modelini parçalarına ayırmış. İşte bir anı ölümsüzleştirmenizi sağlayan bir DSLR'ın içindekiler.

iFixit ekibi Nikon'un yeni D600 modelini parçalarına ayırmış. İşte bir anı ölümsüzleştirmenizi sağlayan bir DSLR'ın içindekiler. Fiyatların ucuzlaması ve dijital fotoğrafçılığın artık daha kolay hale gelmesi DSLR ve aynasız fotoğraf makinelerine olan ilgiyi artırdı. Bu ilgiyi canlı tutmak isteyen firmalar ise son yıllarda modellerini daha sık güncellemeye başladı. Örneğin yakın zamana kadar Nikon fazla geleneksel düşünen, yavaş davranan bir firma olarak nitelendiriliyordu.Fakat firma bu yıl 5 yeni DSLR'ı kullanıcıların beğenisine sundu. Pazarın lideri olan Canon da Nikon'a yanıt vermekte gecikmezken Sony ise yenilikçi ürünleriyle beğeni kazanmaya başladı.

 

Peki her geçen gün daha da gelişen ve maliyetleri düşen bu DSLR'lar nasıl üretiliyor, içerisinde neler taşıyor? Bu soruların cevapları iFixit'in Nikon D600 demontajında. İşte Nikon D600'ün gövdesinin altındaki detaylar;Yazıya ulaşmak için tıklayın
Görüntülenme : 308 Güncelleme Tarihi: 16/11/2012 11:30:47
Yayınlanma Tarihi: 16/11/2012 11:26:32

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin