Batman rolü, Twilight'ın yıldızı Robert Pattinson'a verildi

Batman rolü, Twilight'ın yıldızı Robert Pattinson'a verildi
Yayınlanma Tarihi: 17.05.2019 11:19 | Değiştirme Tarihi: 17.05.2019 11:19

Twilight (Alacakaranlık) serisinin yıldız oyuncusu Robert Pattinson, Matt Reeves'in yeniden çekeceğini Batman filmlerinde Bruce Wayne/Batman rolünü üstlenecek. Pattinson, Twilight serisinde bir vampiri canlandırmıştı.

Bu haberler sonrası sosyal medyada, 'Vampirden yarasaya geçiş yaptı' yorumlarında bulunuldu.

Batman, çizgi roman dünyasındaki en büyük isimlerden bir tanesi ve DC’nin de amiral gemisi karakteri. Beyaz perdede en son Ben Affleck tarafından canlandırılan karakteri oynayacak yeni oyuncu konusundaki tartışmalar sona erdi. Rolün Robert Pattinson’a verildiği ortaya çıktı.

Pelerinli süvariyi canlandırmak için imza atan Pattinson, Ben Affleck’in yerini alacak. Orijinal planda sonraki Batman filmini aynı zamanda yazıp yönetmesi de beklenen Affleck’in projeden ayrılmasının ardından filme yeni bir kadro oluşturuldu. Affleck projeden kişisel nedenlerle ayrıldığını açıklamıştı.

Yönetmen Matt Reeves filmin senaryosunun Batman’in ilk ortaya çıktığı dönemlere odaklanacağını açıklamıştı. Batman’in dünyanın en iyi dedektifi olduğunu ancak bu kısmın önceki filmlerde çok ön plana çıkarılmadığını belirten Reeves, noir tarzında ve Batman’in dedektiflik yeteneğine odaklı bir film çekeceğini belirtmişti.

Bu yılın sonlarına doğru çekimlerinin başlayacağı söylenen filmde yer alacak diğer oyuncuların da zamanla açıklanması bekleniyor.

Hollywood’dan gelen haberler, Pattinson’un henüz anlaşmayı imzalamış olmayabileceğini ve aktör Nicholas Hoult’un da Batman rolünü oynama ihtimali bulunduğunu öne sürüyor.

Kaynak: Webtekno