Başrolünde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro'yu göreceğimiz uyarlama filmden Netflix kararı!

Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro‘nun yer aldığı, James Gray tarafından sinemaya uyarlanan bir David Grann romanı olacağı belirtilen filmin yönetmen koltuğuna Martin Scorsese oturacak. The Irishman filminde olduğu gibi, bu filmin yayınlacağı platform olarak yine Netflix'in tercih edileceği ise gelen bilgiler arasında. Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 14.04.2020 16:31
Değiştirme Tarihi: 14.04.2020 16:31
Başrolünde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro'yu göreceğimiz uyarlama filmden Netflix kararı!

Son olarak The Irishman filmi ile Oscar'a birçok kategoride aday gösterilen Martin Scorsese, yeni filmi "Killers of the Flower Moon" hakkında konuşmuş, filminin muhtemelen western türünde olacağını belirtmişti. Usta yönetmen, son filmi The Irishman için ilk baş stüdyo Paramount ile anlaşmış lakin bütçenin 173 Milyon doları bulması sebebiyle stüdyo geri adım atmıştı. Bunun üzerine, devreye Netflix girmiş ve "The Irishman" bir Netflix filmi olarak sinemaseverlerle buluşmuştu.

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen, 2021 yılı içerisinde izleyicileriyle buluşması planlanan, Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun başrollerinde yer alacağı "Killers of the Flower Moon" filmi ise, David Grann’ın aynı adlı romanından sinemaya uyarlanıyor ve bu filmin de Netflix kullanıcıları ile buluşacağı konuşuluyor.

David Grann’in romanı, 1920-1925 yılları arasında o dönem dünyanın belki de en zengin insanları olarak bilinen Osage yerlilerinin yaşadıkları yerde petrol bulunmasının ardından sistematik bir biçimde katledilmesinin gerçek hikâyesini konu alıyor. Olayı araştıran birçok araştırmacının öldürülmesinden sonra FBI, davayı ele alıyor ve J. Edgar Hoover’ın çözmeye çalıştığı bu dava, Amerikan tarihinin en ölümcül komplolarından bir tanesinin ortaya çıkmasına vesile oluyor.

Filmin Konusu

1920’lerde , Oklahoma’daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfeder. Artık varlık içinde olan üyeler, şoförlü araçlara binmeye, konaklar inşa etmeye, çocuklarını Avrupa’ya okumaya göndermeye başlar. Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getirir. Gün geçtikçe artan cinayetleri araştırmaya kalkanların sonu da ölüm olur. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanır. Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek şehre gelir. Dedektif, ele aldığı dava için büroda bulunan Amerikalı Kızılderili dahil olmak üzere gizli bir ekip kurar. Bölgeye sızmayı başaran ekip, soruşturmaya devam ettikçe yaşanan vahşetin arkasında korkunç bir sır olduğunu keşfeder.

Bütçesinin 200 Milyon Doları bulma ihtimali bulunan film için Apple ve Netflix ile görüşmeler gerçekleştiriyor.