Austin Butler, Elvis Presley olacak!

Austin Butler, Elvis Presley olacak!
Yayınlanma Tarihi: 16.07.2019 21:54 | Değiştirme Tarihi: 16.07.2019 21:54

Elvis Presley'i canlandıracak olan isim belli oldu.

Usta yönetmen Baz Luhrmann, uzun süredir bir Elvis Presley biyografik filmi üzerinde çalışıyordu. Ancak filmin başrolünde kimin yer alacağı bilinmiyordu. Şimdi ise yönetmen Luhrmann'ın elindeki beş adaydan kimin Presley'i canlandıracağı resmi olarak açıklandı.

1977 yılında hayatını kaybeden efsanevi müzisyen Elvis Presley'nin yaşamı beyaz perdeye aktarılıyor. Başrolünde yer alacak olan isim ise Austin Butler olacak. The Shannara Chronicles, Arrow, The Carrie Diaries gibi yapımlarda karşımıza çıkan ve The Dead Don't Die ile Once Upon A Time In Hollywood ile beyaz perdede yer alacak olan Butler, bilindiği üzere yönetmen Baz Luhrmann'ın elinde bulunan listedeki adaylardan en zayıf olanı olarak görülüyordu. Diğer isimler arasında Ansel Elgort, Aaron Taylor Johnson, Miles Teller ve Harry Styles bulunuyordu. Ancak Luhrmann'ın tercihi Austin Butler'dan yana oldu. Luhrmann'ın Austin Butler seçimi hakkındaki yorumu ise şöyle oldu: "Eğer oyuncular doğru seçilmezse bu filmi yapamayacağımı biliyordum. Bu yıldızın vokal yeneteklerine ve davranışlarına uygun olan ayrıca sanatçının içsel durumuna uygun birini aradık. Oyuncu arayışı boyunca birçok yetenekli isimle karşılaşmak benim için bir onurdu. Broadway'de Denzel Washington'ın karşısında The Iceman Cometh'te dikkat çeken Austin Butler'ı duymuştum. Kapsamlı bir ekran testi, müzik ve performans çalışmalarının ardından dünyanın en ikonik isimlerinden birinin ruhunu somutlaştıracak birini bulduğumu biliyordum."

Filmde Butler'a eşlik edecek olan isim ise son zamanlarda Oyuncak Hikayesi 4 seslendirmesiyle gündeme gelen Tom Hanks olmuştu. Hanks, Presley'nin menajeri Colonel Tom Parker'ıa hayat verecek. Henüz adı belli olmayan Elvis Presley biyografik film projesinin senaryosunu Moulin Rouge, Romeo + Juliet, The Great Gatsby, Strictly Ballroom gibi yapımlardan tanıdığımız Craig Pearce kaleme alıyor. Bilindiği üzere Yönetmen Baz Luhrmann, filmin çekimlerine önümüzdeki yıl içerisinde başlayacak. (Beyazperde)